Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak motywacji
Autor Wiadomość
Szalej 
Dominika

Mój labrador: Hake / Bliska
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2012-04-15, 11:23   

Eh, ale się naszukałam tego tematu rotfl
W każdym razie... znowu mam doła rotfl Haker pięknie zdał zawody do których w tym temacie się przygotowywałąm bla bla bla ALE na zawodach nie zaaportował... ale że sędzia był już lekko wkurzony że żaden z psów nie umiał porządnie zaaportować to sam hakerowi patyka rzucił i za to że hake go złapał dostał jakieś-tam punkty. Sęk w tym że coś takiego mogło przejść RAZ.
Chciałam z młodym pojechać na zawody OBI0 w wawie ale kiedy się na to zdecydowałam ( w marcu) okazało się że od kwietnia zmieniają się przepisy w OBI0. Wcześniej nie było aportów, ale od kwietnia pies musi zaaportować ... odpuściłam sobie, mam przecież 9-cio letniego psa, jak przez 9 lat nie nauczyłam aportować to jak teraz naucze...
ale pewnego dnia przyszła mi motywacja. Kupiłam koziołek, wziełam kliker, przeczytałam rozdział o uczeniu psa aportu małymi kroczkami i... pies aportuje! to był ciężki miesiąc ale byłam z niego dumna, bo to dla niego chyba pierwsza tak "skomplikowana" komenda. najpierw nauczyłam go łapać aport w pysk, potem go podnosić z ziemi, potem go chwile przytrzymywać, potem siadać z nim, potem puszczać kiedy go zabieram ( i tutaj jest ból ale to zaraz) niedawno uczyłam go podejmowac aport i teraz jakieś 1,5 tygodnia temu zaczeliśmy wszystko łączyć w całość. Wszystkie sesje były naprawde krótkie, raz dziennie jakieś 5 minut. Potem zrobiłam mu 2 tyg przerwy i od nowa. Musiałam mu robić przerwy ponieważ wiem, że on bardzo szybko się wypala a że naprawde naprawde nie lubi aportować... aportował mi już nawet na dworzu.
ale znów wraca ten sam problem jak w temacie... Hake potrafi to opanować "jakoś tam" " żeby było" ale nie umie tego opanować idealnie. Mówiłam sobie - daj mu czas, przecież nie nauczy się wszystkiego w kilka dni, ale mija już chyba 9 sesja i nie poruszyliśmy się nawet krok do przodu. Problem jest po pierwsze że pies kiedy leci po aport on go tak naprawde nie obchodzi, czasem leci i w polowie drogi sie odwraca czy juz moze wrocic po smaczka, trzeba mu kilka razy powtorzyc zeby wziął aport, czesto podbiega łapie i puszcza, ale najgorsze jest to, że podbiega, trzyma ten aport, siada, kiedy tylko wyciagam ręke żeby go zabrac to go puszcza, nie chce nic mówić o tym, w jakim stanie są moje palce u stóp kiedy spada na nie taki drewniany koziołek, odechciewa mi sie wtedy go szkolić wogóle... przerywam w tym momencie bo tylko bym na niego warczała z bólu, chociaz wiem ze powinnam przerwać kiedy on wykona cwiczenie dobrze, ale mnie boli do ... nędzy :pada:
Nie wiem już co robić. Myślałam żeby może pojechać na szkolenie i żeby p. przemek spróbował go tego nauczyć, ale on go też nie nauczy głównie z tego powodu ze na szoleniu będzie duuużo psów i dużo rozproszen, wtedy mi pies pewnie nie podejmie wogóle aportu...
nie wspomne też o tym, że hake potrafi sobie podgryzać ten koziołek w czasie aportu, bo do zabawy go nie dostaje...
ale się rozgadałam... ale znowu nie wiem co robić, jeszcze jak widze dolara któremu dałam do pyska aport i niósł go idealnie przez 500 metrów a mój głupi pies nie umie go utrzymać przez 5 sekund to mnie krew zalewa i się odechciewa z psem robić cokolwiek :bad:

Gocha2606 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2012-04-16, 23:44   

A może wybierz się ma to seminarium?
http://labradory.info/vie...e6dbaedd#982134

Odpowiedz do tematu