Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzanie labka
Autor Wiadomość
lidia509 
Lidia&Suria

Mój labrador: SURIA
Pomogła: 10 razy
  Wysłany: 2011-03-22, 15:06   Odchudzanie labka

Mam problem z odchudzeniem mojej suni. Musi schudnac do sterylki. Obecnie jest na karmie Bosch adult drobiowej. Dostaje 300g dziennie, zero ciasteczek, zero wedzonych uszu i nie chudnie. Czasem dostanie kromke suszonego chleba albo jogurt (1-2 w tygodniu). Ruchu ma duzo, codziennie bieganie, spacery, zaraz zacznie sie plywanie. Wczesniej byla na Fitmin light i ladnie schudla (dostawala 420 - 440g dziennie), w trakcie jednak miala cieczke i wtedy trzeba bylo ja namawiac do jedzenia. Musialysmy zmienic jednak karme, bo robila strasznie duze koopale i puszczala smierdzace baki. Teraz na Boschu wszystko jest dobrze, tylko nie chudnie, a nawet przytyla po cieczce. Obecnie mamy sporo wydatkow domowych i nie mozemy pozwolic sobie na karmy obestity za 200 zl. A moze zmienic Bosch adult na light? Mysle juz powoli, ze niedlugo trzeba bylyby umowic sie na sterylke, ale warunkiem bylo zmniejszenie wagi :( Moze ktos cos mi doradzi? Moze ktos mial podobnie ze swoim psiakiem?

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2011-03-22, 15:08   

Lidia,obawiam się,że bez karmy obesity nnie dacie rady,przynajmniej na początku :ups:

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2011-03-22, 15:10   

My odchudzaliśmy się na Obesity, a teraz na Satiety Support. Na drugiej jest lepiej, bo pies nie jest głodny :tak:

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2011-03-22, 15:12   

lidia509, Może dawaj jej 250g karmy podziel to na 3 razy.

— Mark Twain

lidia509 
Lidia&Suria

Wysłany: 2011-03-22, 15:23   

Ewelinka22 napisał/a:
Może dawaj jej 250g karmy podziel to na 3 razy.

Ma dzielona na 3 razy dawke 300g. Wg tabeli powinna tyle dostawac minimalnie. Jak zmniejsze to obawiam sie, ze bedzie glodna, czy jestem w bledzie?

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Wysłany: 2011-03-22, 15:25   

lidia509, Yoko dostaję 200g dziennie i nie jest głodna. Teraz jej zwiększyłam do 250 ma dzielone na 3 razy i utrzymuję ładną sylwetkę:)

— Mark Twain

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2011-03-22, 15:26   

lidia509, moj Baster z głodu zaczął kraść :pada: Dlatego skorzystałam z propozycji weterynarza - RC Satiety Support :)

lidia509 
Lidia&Suria

Wysłany: 2011-03-22, 15:28   

ambird, Wlasnie wetka polecala nam Royala, ale Obesity, jednak Royal jest drogi, na razie nie damy rady :(

[ Dodano: 2011-03-22, 15:32 ]
Ewelinka22 napisał/a:
Yoko dostaję 200g dziennie i nie jest głodna.

To moze rzeczywiscie sprobuje zmniejszyc dawke na poczatek do 250g, zeby nie tak drastycznie od razu. Chyba to jedyne wyjscie jak na razie dla nas.
Dziekuje za wszystkie rady. Odezwe sie za jakis czas zdac relacje z efektow ;)
Trzymajcie kciuki aby sie udalo :*

[ Dodano: 2011-03-22, 15:33 ]
ambird napisał/a:
moj Baster z głodu zaczął kraść

To moja Suria od szczeniaka jest ciagle glodna ;) Kradnie co popadnie, jednak pamietam juz, zeby wszystko chowac poza jej zasieg :)

[ Dodano: 2011-03-22, 15:34 ]
Ewelinka22, a tak w ogole jaka karme dajesz Yoko?

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2011-03-22, 15:35   

lidia509, podawaj zawsze mniej niż piszą na opakowaniu, zawyżają dawki. Ważysz karmę czy podajesz gotowym pojemnikiem? tu też trzeba uważać, bo zawyżają :(

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Wysłany: 2011-03-22, 15:40   

lidia509 napisał/a:
Ewelinka22, a tak w ogole jaka karme dajesz Yoko?
PPP z łososiem :D
Arleta napisał/a:
lidia509, podawaj zawsze mniej niż piszą na opakowaniu, zawyżają dawki. Ważysz karmę czy podajesz gotowym pojemnikiem? tu też trzeba uważać, bo zawyżają
Tu się zgadzam moja mam dawała tyle ile było napisane na opakowaniu i wiadomo jak Boni swojego czasu wyglądała.

— Mark Twain

lidia509 
Lidia&Suria

Wysłany: 2011-03-22, 16:07   

Arleta napisał/a:
podawaj zawsze mniej niż piszą na opakowaniu

Tak wiem, slyszalam o tym, dlatego Fitmin dawalam mniej, bo 480g wydawalo mi sie bardzo duzo :) Ale tu przy zwyklej 300g.. znowu mialam wrazenie, ze ona musi byc glodna :confused:
Arleta napisał/a:
Ważysz karmę czy podajesz gotowym pojemnikiem?

Karme waze ;)

Dzieki dziewczyny :* To teraz juz nie bede sie bala, ze Suria chodzi glodna, zmniejsze karme do 250g i zobaczymy ;)

oleska2803 

Mój labrador: Snickers
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-03-22, 16:24   

No ja słyszałam że ogólnie 100gram karmy na 10 kg psiaka dla takiego z umiarkowaną ilością ruchu. Czyli pewnie jak się odchudzacie to trzeba jeszcze taką dawkę zmniejszyć. A z tego co widzę po moim to nieważne ile dostaje i tak zawsze jest głodny i jedzenia nie odmówi :)

Rinuś 
Kasia, Brutus & Salma

Mój labrador: Brutus & Salma
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2011-03-22, 18:55   

Ja daję na oko Brutusowi, nie patrzę na to ile producent zaleca. Brutus ma ostatnio dużo więcej ruchu, w dni kiedy biega dostaje więcej karmy, w dni kiedy siedzi w domu dostaje mniej karmy. Generalnie na wadze przytył, bo wcześniej ważył coś ok 34 kg a teraz ma 36 kg, ale wizualnie schudł czyli poszło mu w mięśnie, brzuszek się rzeźbi, do lata będzie mięsniak rotfl na tym punkcie mam pier****a rotfl

grebol 

Mój labrador: elvis
Wysłany: 2011-03-22, 21:03   

moj elvis tez narzucil 1kg ale wyglada ze poszlo w miesnie:))))).wet powiedzial ze wyglada jak dlugodystansowiec.zeberka sa wyczuwalne:)))). elvis je tyle co zawsze czyli okolo 0,4kg suchej karmy dziennie,rozlozonej na dwa posilki a dodatkowo bonusy z panskiego stolu:)))tzn troche jogurtu i sucharkow

Kajzera 
Gosia

Mój labrador: Neska
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-03-22, 21:18   

Rinuś napisał/a:
na tym punkcie mam pier****a rotfl

Witaj w klubie ;)

grebol napisał/a:
0,4kg suchej karmy dziennie

sporo, tzn. zależy jaka karma :co?:
Ja daję często mniej niż 300g (Husse z łososiem), biorąc pod uwagę jakieś serki, marchewki z zupy, ciastka, smakołyki, paszteciki do Konga etc...
Przytyła kilka kg w okresie jesień-zima ale już zaczyna się nam sezon dogtrekkingowy więć bieganie+pływanie i pewnie znowuż wróci do normy ;)

Odpowiedz do tematu