Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Straszny smród - od czego?
Autor Wiadomość
troskliwa 
Ania

Mój labrador: ABI vel Bożenka
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2011-12-10, 08:50   

Szyszka gruczoły sa roznie zbudowane u psow niekiedy poprostu podczas koopki same sie nie wycisna , ja bym zrezygnowala z kosci z zoologa na rzecz prawdziwych kosci miesnych to zupelnie cos innego .Gruczoły zapchane swedza bola niekiedy przy stanie zapalnym trzeba bezposrednio do gruczołu podac antybiotyk lub je wyplukac

cainees 

Mój labrador: Roxi
Wysłany: 2011-12-10, 13:07   

rafi8080, a jakie to są kostki? może też bym spróbowała takim sposobem.. Roxi ma straszne problemy z tymi gruczołami, byłyśmy już z tym u weta chyba z 10 razy, wyciska jej to. Robił też wymaz i wyszło wszystko ok, robaków też nie ma oczywiście a mimo to nadal strasznie saneczkuje, w sumie nie ma spaceru żeby nie sankowała :hmmm Jak już jest tak bardzo "zapełnione" to potrafi iść a nagle zatrzymać się na chodniku i saneczkować, to jest dosyć żenujące :zawstydzony: Z resztą nie chodzi o to, że jest mi głupio, tylko o to, że pies na pewno się męczy, bo ją swędzi :confused: Wet powiedział, że ona ma najprawdopodobniej taką budowę "tamtych okolic" i że po prostu nie może sobie sama opróżnić. Aa i z antybiotykiem też próbował, ale nic to nie dało. Zresztą to jest bardzo dziwne, bo nawet jak jej opróżni, powiedzmy po południu a potem wyjdę z nią na spacer wieczorny to już wtedy saneczkuje, jakby nic to opróżnianie nie dawało :zab: :zab:

rafi8080 
Ania-Rafał Kochana Psina Gamiś

Mój labrador: Gamza
Wysłany: 2011-12-10, 16:21   

SzySzka, Ja na twoim miejscu wybrał bym się wcześniaej do weta bo za dwa tygodnie to może sie zrobić zapalenie no i po co psiak ma się męczyć.
Kostki kupuję w mięsnym różne zazwyczaj takie
żeberkowe

troskliwa 
Ania

Mój labrador: ABI vel Bożenka
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2011-12-10, 18:17   

cainees bo powiem Ci tak szczerze ze nie kazdy wet potrafi dobrze je do konca wyczyscic my tez chodzimy dosc czesto i tylko jedna wetka robi to naprawde dobrze Abi gruczoł ma prawdopodobnie dosc długi i waski .Niestety zatkane zatoki - piesek lize okolice odbytu a ciagłe lizanie moze doprowadzic do roznoszenia bakterii na uszy oczy gardło .

SzySzka 

Mój labrador: Pestka
Wysłany: 2011-12-10, 19:03   

Hmm ... jak oczyściła sobie je sama ... bo widziałam wydzielinę na panelach, oraz przy innych rożnych sytuacjach, to tez jest coś nie tak? Możliwe, ze nie oczyściły się podczas kupki ...
Pies nie saneczkuje, nie liże się, ani nie mam typowych objawów ... jakie wyczytałam tutaj: http://www.przychodniarek...loodbytowych,21

Jeszcze jedno pytanie, czy oczyszczacie sami te gruczoły? Znalazłam bardzo fajny instruktarz nie wiem czy nie spróbować samemu:

http://www.youtube.com/wa...feature=related
oraz po PL
http://www.youtube.com/wa...feature=related

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2011-12-10, 20:09   

SzySzka, Ja czyszczę sama
Tutaj jest też o tych gruczołach http://labradory.info/viewtopic.php?t=2027 =)

SzySzka 

Mój labrador: Pestka
Wysłany: 2011-12-27, 19:30   

Bylam dzis u weta. Obslugiwala nas jakas mloda Pani weterynarz, chyba ledwo co po studiach. Mam pytanie ... wyciskala Pesi gruczoly i mowila ze jest zatkany. Pies normalnie piszczal ...i sie wyrywal ...

Patrze teraz na odbyt i jest zaczerwieniony, jakby sie saczyla krew...albo tak moze podrazniony?
Dala po wyciskaniu jakas masc jeszcze tam w tyleczek ...

Strasznie sie boje ... bo nie wiem teraz czy cos jej nie uszkodzila?

Do tego miala szczepienie na wirusowki i ogolna kontrole.

nathaliena 
Natalia

Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki) & czeko labstaff Goya
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2011-12-27, 20:46   

SzySzka, Bari czyszczone gruczoły ma co miesiąc, czasem co dwa miesiące, ale takich problemów, jak opisujesz nigdy nie było.. Do czasu, aż poszliśmy do innego weta, który, jak przypuszczam zrobił to nieumiejętnie, wcześniej Bari znosił czyszczenie ze spokojem, trwało to chwile, nie było wyrywania itp, a tym razem nie dość, ze dużo dłużej wyciskał, to pies bardzo się szarpał (a zabiegi znosi naprawdę ze stoickim spokojem), po czym stwierdził zapalenie gruczołów i podał lek.
Od tej pory nigdy nie chodzę do innego lekarza.

jamar 
jamar

Mój labrador: Gaja
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-12-27, 20:58   

Z Gają chodzimy czyścić gruczoły raz w miesiącu i z doświadczenia wiem ,że wszystko zależy od umiejętności weterynarza. Z usług jednego zrezygnowałam bo psica wyła wniebogłosy. Obecna pani wetka jest na tyle delikatna , że mimo wielkiej niechęci psicy do tego rodzaju zabiegów udaje się to zrobić bez pisku.

Odpowiedz do tematu