Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Straszny smród - od czego?
Autor Wiadomość
nathaliena 
Natalia

Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki) & czeko labstaff Goya
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2011-03-14, 13:05   Straszny smród - od czego?

Jakiś czas temu wyczuliśmy, że w domu strasznie śmierdzi, wszystko przeszukaliśmy, okazało się, że to legowisko Abisa, smród specyficzny, jak z wysypiska śmieci- nie wiem. Stwierdziliśmy, ze może w coś wdepnął i dlatego. Niestety dziś znów się to potórzyło, nagle w kuchni strasznie zaczeło śmierdzieć, po czym Abis zaczął wylizywac podłogę, później siebie. Więc niestety to on tak śmierdzi, nie wiem od czego, nie ma opcji, zeby w coś wdepnął, to od niego. Nie zauważyłam żadnej wydzieliny, ale smród jest straszny. Zdarzyło się to może 3 raz, skojarzyło nam się, ze już keidyś była taka sytuacja, ale nie przyszło nam do głowy, ze do od niego.
Abis jest kastrowany,w maju skończy dwa lata, nigdy nie miał żadnych problemów zdrowotnych. Czy ktoś miał podobny problem?

C3L4 

Mój labrador: Keizo Alkinoos
Wysłany: 2011-03-14, 13:22   

Miał wyciskane gruczoły okołoodbytowe?

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2011-03-14, 13:22   

nathaliena, z może se bączka puścił ;) :niepowiem:

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2011-03-14, 13:24   

nathaliena, może gruczoły?

nathaliena 
Natalia

Wysłany: 2011-03-14, 13:31   

C3L4 napisał/a:
Miał wyciskane gruczoły okołoodbytowe?
nie, nie miał, też o tym myślałam właśnie..
Arleta napisał/a:
może se bączka puścił
nie, to nie to, nie ten smrodzik, wiem jakie bączki mój syn puszcza, to nie to rotfl

C3L4 

Mój labrador: Keizo Alkinoos
Wysłany: 2011-03-14, 13:35   

My jakieś 3 tygodnie temu mieliśmy coś podobnego. Spaliśmy i nagle dziwny zapach, a Keizo zaczął się lizać. Na drugi dzień od razu do weta. Okazało się, że zbyt wiele tego w gruczołach nie było jednak podejrzewam, że część się wylała na podłogę. O 1 czy 2 w nocy spacer z psiakiem i wietrzenie pokoju - bezcenne!!
nathaliena, udałbym się do lekarza. Wyciskanie trwa minutkę, a może znacznie pomóc.

Zapach z gruczołów, a zapach porządnego pierda rotfl to wielka różnica. :D :D :D

nathaliena 
Natalia

Wysłany: 2011-03-14, 13:41   

C3L4 napisał/a:
udałbym się do lekarza
tak też zrobię, mam nadzieję, ze to te gruczoły, a nie coś poważniejszego. Mam nadzieję, ze Abis dopuści weta do swojej doopki :pada:

jamar 
jamar

Mój labrador: Gaja
Pomogła: 3 razy
  Wysłany: 2011-03-14, 15:04   

witam serdecznie . Moja "prawie" labka od 1,5 roku ma problem z gruczołami okołoodbytniczymi. Wizyta raz w miesiącu u weta. i po problemie :)przedtem zapach był nieziemski, teraz już mam wyczulony węch. Czuję "zapowiedź" problemu.[/quote]

oleska2803 

Mój labrador: Snickers
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-03-14, 15:14   

to pewnie gruczoły, ja miałam taki przypadek w zeszłym miesiącu, siedzę sobie z młodym i nagle smród taki trochę zepsutej ryby, młody spał, ale jak się obudził od razu zaczął lizać się po pupie. Poszliśmy na drugi dzień do weta i okazało się wszystko ok, sam sobie te gruczoły oczyścił, ale warto sprawdzić żeby nie zrobiło się zapalenie.

SzySzka 

Mój labrador: Pestka
Wysłany: 2011-12-09, 22:31   

Witam,

Od pewnego czasu maMY podobny problem. Ni stad ni zowąd Pesia zaczyna strasznie cuchnac (np. siedzac na dywaniku), po czasie sama to zauwaza ... odchodzi... powącha... i ucieka od tego miejsca :( Swintucha... a w domu niemiłosierny smród. Na początku zbagatelizowałam sprawe, bo myslalam ze baka poscila, bo podobnie reaguje jak go pości - czyt. Ucieka i oglada sie za swoja dupka ze zdziwienie "a co to" :D
Moj Michal zaczal ja wpuszczac na lozko do sypialni i pewnego razu zauwazylam, ze ten sam smrod towarzyszyl jej z czym co pocieklo z tylka. Oczywiscie kapa i posciel momentalnie do prania.
Wczoraj... siedziala przy nas w salonie ... zaczal sie wydzielac podobny zapach... odgonilam ja... i zobaczylam na panelach wydzieline, dosc sporo jej bylo ... po zebraniu na papier miala lekkie zabarwienie brazowawe. Smrod okropny ... przy okazji wytarlam jej tylek bo byla uswiniona, nastepnie chodzila ze sztywnymi nogami i ogonem u gory i tak sie skladala jakby chciala zrobic kupke na srodku salonu. Michal szybko z nia wylecial na dwor... ale nic nie zrobila. Przyszla zadowolona i legla na dywan.

Czy to możliwe ze ona sama to sobie oczyszcza i to tak wypływa? Ostatnio zdarza sie to czesto, jest to meczace bo smierdzi okropnie i zdarza jej sie to tez w rożnych miejscach :(( ... dodam ze nie czyściłam jej nigdy tych gruczołów.

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2011-12-09, 22:37   

SzySzka, niech lepiej weterynarz oczyści jej gruczoły, zrobi to dokładniej.

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2011-12-09, 22:39   

SzySzka, to gruczoły się oczyszczają.

SzySzka 

Wysłany: 2011-12-09, 22:48   

Teraz na święta mam już wizytę umówiona u weta w PL, wiec powiem mu o tych gruczolach, bo zdarza sie to kurcze co 2 tyg, nieraz 3 ... a pralka nie nadarza, poslanie smierdzi. Wlasnie - ide wyciagnac jej kocyk i kapke z pralki.
Dziekuje za odp, a mam pytanie jeszcze. Wyzej oleska2803, napisala, ze moze sie zrobic zapalenie, a czym ono sie objawia?

rafi8080 
Ania-Rafał Kochana Psina Gamiś

Mój labrador: Gamza
Wysłany: 2011-12-09, 23:02   

SzySzka napisał/a:
a czym ono sie objawia?

Właśnie tym że śmierdzi specyficznie
Gamzie czyścili kiedyś jakimś fioletem i zapuszczali antybiotyk

[ Dodano: 2011-12-09, 23:13 ]
SzySzka, Gruczoły powinny się opróżniać same przy oddawaniu kału my zaczęliśmy dawać od czasu do czasu kostki i problem znikną gruczoły wyciskają się same =)

SzySzka 

Wysłany: 2011-12-09, 23:36   

rafi8080,

Hmmm... no właśnie Pestka codziennie dostaje 1 kość do gryzienia, jak wychodzimy do pracy na 8h (konga rozpracowuje za szybko), nieraz się zdarzy ze dostanie tez 2 wieczorem. Sa to takie hmm... nie typowe kości (giczolki) jakie w zoologu można kupić w PL, a takie prasowane, albo biale ... wszystkie te takie twarde, ktore meczy nawet 5h. Innych tu nie mamy.
Tak sie wlasnie zastanawiam, czy one na to nie wpływają? (Chyba mogłabym powiązać te fakty ze soba, ze od kiedy dostaje te kosci to tak sie dzieje. Przyznam ze dostaje ich duzo, bo jak wychodzimy rano do pracy to tak mi jej szkoda, ze musi zostac to jej dajemy, zeby sie zajela). Tylko, ze przy dawaniu tych kosci powinna sobie przy wydalaniu oczyszczać te gruczoły, tak jak mówisz, tylko ze jej się to robi w domu.
No nic ... za niecałe 2 tyg mam wizytę, to sprawę załatwimy raz dwa. Dziekuje

Odpowiedz do tematu