Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki o labkach
Autor Wiadomość
Justek 

Wysłany: 2005-09-29, 06:57   Książki o labkach

Istnieje kilka książek o labkach. Która z nich jest najlepsza, najprawdziwiej opisująca i najbardziej wyczerpująca. Nie mam labka ale chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej o tej rasie.

P.S. Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieściłam ten post

Pawel 

Mój labrador: Labi
Wysłany: 2005-09-29, 09:24   

Kilka ciekawych lektur :
Dr Bruce Fogle "Labrador Retriever"
wyd. Muza SA Warszawa 1997

Marjorie Satterthwaite "Labrador Retrievers"
wyd. Salamander Books Ltd. 1997

The Ultimate Labrador Retriever edited by Heather Wiles- Fone
wyd. Ringpress Books Ltd. 1997

LABRADOR RETRIEVER
Joanna Kuncewicz Milewska
wyd. Mako Press, Warszawa 2003

Krzysia 
Hodowla Prestige Constans

Wysłany: 2005-09-29, 21:40   

"Labrador i inne Retrivery" Beata Radomska

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Wysłany: 2005-09-29, 21:42   

Justek, nasze forum to jak jedna wielka książka o labkach!!! i to nie suche fakty tylko życiowe sytuacje,praktyka. :wink: :wink: :P :P

Krzysia 

Wysłany: 2005-09-29, 21:45   

Bardzo błyskotliwa wypowiedź m.m.s Mysle, że Dobry powinien pomyslec o jakims wynagrodzeniu :P

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Wysłany: 2005-09-29, 22:07   

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :P :P :P :P :P

Justek 

Wysłany: 2005-10-01, 09:08   

Dziękuje za informacje.
m.m.s wiem że na forum można się dowiedzieć dużo o labkach ale chciałabym też poczytać i mieć jakieś książki.
Paweł podałeś mi 2 książki anglojęzyczne nie wiem gdzie mogłabym takie kupić. Czy w związku kynologicznym sprzedają takie.

Krzysia 

Wysłany: 2005-10-01, 12:25   

Możesz skoczyc do najbliżeszego odzialu związku i zapytać czy przez nich nie moglbys zamowic jakiejs fachowej, porządnej literatury na teamt rasy. Na ogół nie ma z tym problemów :smile:

katrin_w 

Mój labrador: Bruno
Wysłany: 2005-12-17, 01:52   

Czy możecie podać tytuły w których mowa o wychowaniu, zrozumieniu zachowań psa.... kiedyś obiło mi się o uszy coś o mowie ciała psów czy coś w tym stylu. Wieczory długie i jeszcze duuuuużo czasu do wiosny, więc jeszcze coś o szkoleniu i tym jak samemu mądrze wychować psa (bo na tym moim zadupiu nie ma ośrodków szkolenia dla psów a zeby do bielska czy katowic jechac to trzeba mieć prawo jazdy NIE???)

DARIA 
Unga ma juz 9 lat :)

Mój labrador: Unga
Wysłany: 2005-12-17, 08:56   

Czytałam i polecam
podstawa- Fisher "Okiem psa" i "Dlaczego mój pies..."
Yan Fennel (nie pamiętam pisowni) "Zapomniany język psów" i "Zapomniany język psów w praktyce"
Nie pamiętam autorki "Szczenię doskonałe"

katrin_w 

Mój labrador: Bruno
Wysłany: 2005-12-18, 16:36   

dzieki Daria szukam w wysylkowych

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Wysłany: 2006-01-09, 19:58   

DARIA napisał/a:
Czytałam i polecam
podstawa- Fisher "Okiem psa" i "Dlaczego mój pies..."

A ja slyszalam opinie (sama nie czytalam, wiec nie mam wlasnej), ze Fisher w tych ksiazkach, ktore przetlumaczono na polski stosuje techniki "ciezkiej reki", zero pozytywnego wzmocnienia i na dodatek pod koniec swojego zycia wycofal sie zupelnie z wczesniej gloszonych przez siebie prawd, co opublikowal w ostatniej ksiazce, ktora w Polsce nie wyszla.
Jak to jest z Fisherem?

mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Wysłany: 2006-01-09, 20:18   

ja czytałam książki Fishera- te dostępne w Polsce i stosuje sie do niektórych tylko rad, na początku stosowałam się do wszystkich, ale zauważyłam że mój pies czuł sie jakby zfrustrowany, smutny nie wiem jak to określić, fakt, że bardziej się słuchał, ale to w końcu mój przyjaciel więc chce żeby był ze mna szczęśliwy a nie zastraszony

Myślę, że Fishera warto przeczytać, ale nie brać sobie wszystkiego co jest napisane bardzo do siebie, te książki pomagają spojrzeć na psa z jego perspektywy, ale czy do końca? tego się niestety ne dowiemy

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Wysłany: 2006-01-09, 20:23   

mar_tusia, kolezanka mi mowila, ze Fisher zle interpretuje zachowania psow. Wiec nie wiem, czy pomaga spojrzec z psiej perspektywy. Np. zupelnie blednie interpretowal sygnaly uspakajajace (calm signals), twierdzac, ze niektore z nich sa objawem psiego lekcewazenia, gdy wrzeczywistosci chodzilo o gesty wierno poddancze.

Ale podkreslam, ze ja (zniechecona opinia) nie czytalam jego ksiazek.

mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Wysłany: 2006-01-09, 20:54   

ja Fishera przeczytałam przypadkowo jakies 10lat temu, miałam problem z psem bo warczał na mnie jak próbowałam zrzucić go z kanapy, nie słuchał się na dworze, uciekał. Po przeczytaniu książki Fizsera i rozpoczęciu stosowania jego technik wszystko odwróciło się diametralnie, pies zaczął się słuchać itd aaaale po kilku miesiącach zaczął sikać w domu- 4 letni pies- i potwornie wyć, szczekać jak tylko został sam gdziekolwiek nawet na 5 sekund. Chodzilismy z nim do psiego psychologa bo inaczej nie dało się wytrzymać sąsiedzi chcieli nas eksmitowac. Pierwsze co powiedział psycholog to to żeby przestać stosowac te wszystkie dominacyjne chwyty Fishera

Odpowiedz do tematu