Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
labek na plaży
Autor Wiadomość
Madzia 
madzia

Mój labrador: Badi
Wysłany: 2005-07-06, 21:33   labek na plaży

Wybieramy sie z Badim nad morze,on ma 4 miesiace.Prosze o jakies rady dotyczace plazowania:czy w ogole moge bez problemow z nim przebywac na plazy,jak reaguja na psa inni plazowicze?Z gory dziekuje!!!

alexspirit 

Mój labrador: DAFI
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2005-07-06, 21:40   

radzę Ci go wziąć na smycz.
Jeśli b ędzi baaaaardzo tłoczno to przydatny moze być również kaganiec.
Upewnij się czy na tej akurat plaży mogą w ogóle przebywać psy.
Zawsze pamiętaj że na plaży to pies akurat jest najmniej ważną rzeczą i jeśli ktoś ci zwróci uwagę na cokolwiek związanego z psem to radzę przyjąć to z pokorą nawet jeśli uwaga miałaby sie tyczyć bąków puszczanych przez pieska..
Zawsze musi miec dostęp do słodkiej wody (w sensie nie słonej z morza) i powinien leżeć w cieniu. No i oczywiście plażowanie od 9 do 19 ciurkiem to raczej odpada. Wchodź z nim jak najczęściej do wody ale z dala od ludzi-żeby nikt sie nie przyczepił izey tez pies nie przyczepił się do innych.
No i wiesz, miłego plazowania

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2005-07-06, 21:46   

Madzia, ogólnie i zgodnie z przepisami naszego prawa psom jest zakazane wstępować na plaże. straż miejska lub policja wypisuje za to mandaty.ale z tego co da się obserwować to wielu plażowiczów zabiera ze sobą swoje psiaki. np. ostatnio byłam w pobierowie i była rodzina z goldenem,który praktycznie cały czas siedział w wodzie z właścicielem. były też 2 spaniele, i 2 kundelki.
musisz pamiętać by piesek nie przeszkadzał innym,np. nie kopał piachu,nie szczekał bo ludzie są różni i różnie reagują. choć na szczeniaka to większość reaguje z uśmiechem. poza tym to najlepiej bys zabrała jakiś parasol albo coś pod czym psiak mógłby się schować przed słońcem. no i o misce z wodą-nie słoną oczywiście. do wody może wchodzić,tylko lepiej by było bys przy tak młodym psie Ty lub ktoś inny wchodził razem z nim bo różnie to bywa. moja np. jak wlazła do wody to płyneła cały czas OD brzegu i teść musiał wkońcu po nią wejśc bo jakoś nie mogła zawrócić,albo nie chciała. :lol: :lol:

alexspirit 

Wysłany: 2005-07-06, 21:50   

wydaje mi się, że bywają laże na które można zabierać psy, np.Dębki. A poza tym czy taki zakaz obowiązuje tez plaże od strony zatoki albo mierzeję Wiślaną??

m.m.s 

Wysłany: 2005-07-06, 22:00   

alexspirit, to że ludzie wprowadzają psy chyba nieznaczy że jest to zgodne z prawem. w pobierowie tak jak pisałam ludzie wchodzą z nimi,ale widnieje tabliczka i jak byk jest napisane że zabrania się ich wprowadzanie. no bo plaża to plaża. ale mogę się mylić,bo Dębek nie znam.

aleksja 

Mój labrador: Megi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2005-07-06, 22:18   

w ubiegłym roku bylismy z nasza, miala wtedy dkłądnie 5 miesiecy, bylismyw sarbinowie, zero problemow, na głóna plaze-głónym drewnianym deptakiem nie chodzilismy, ale wszystkie te boczne wejscia byly opanowane przez psy. Tylko przy głónym wejsciu byla tabliczka z zakazem. Trzymalismy ja na smyczy, bo chcialaby do kazdego leciec;) pewnie wtym roku tez tak sie zadzieje, siku oczywiscie b. czeste praktycznie co pol godziny wychodzilsimy na zmiane ponad wał z plaży na trawke na ewentualne siku zeby nie wydarzyla nam sie wpadka. hmm parasolke duża mielismy ale ona i tak wolala kopac doły szczegolnie przy naszym reczniku. Super bylo generalnie, ludzie usmiechali sie i ok, no ale luzem nie latała to co sie mieli nie uśmiechac hihi.w tym roku tez mamy w planach morze, tylko nie wiem jak to bedzie z tym pływaniem, w głośnej wodzie jeszcze chlapiac mocno, nie slyszy naszych komend, i w ubieglym roku odpływała wgłąb morza. Najchetniej pozwolilabym jej luzem pływac, bo ta linka i smycz tez niedobra bo sie b. wplątywała w to. szczegolnie na zakretach. Sama nie wiem, jak to bedzie w tym roku, niby madzrejsza jest ale...ja wgłab morza nie popłyne daleko daleko za nia, czy sama wóci.....To sie rozpisałam jak nigdy;)

alexspirit 

Wysłany: 2005-07-06, 22:41   

m.m.s. mi chodzi o to że nie jestem pewna ale gdzieś czytałam chyba że Dębki to póki co jedyna plaża w Polsce na której dozwolone jest plażowanie z psami i palenie ognisk.

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2005-07-06, 22:50   

na strzeżonych plażach z ratownikiem jest zakaz ( inna rzecz czy przestrzegany ) wprowadzania psów od 1 czerwca do końca sierpnia chyba - czytałam w Międzyzdrojach w zeszłym roku. Za to na plażach przy małych miejscowościach takich tabliczek nie ma więc i nie ma zakazu. Bezwzględny zakaz obowiązuje co do wpuszczania psa na wydmy z wiadomych względów, a przez np Słowiński Park Narodowy mopże być przeprowadzany od parkingu do plaży (ok 2 km np koło Smołdzina) na smyczy- oczywiście drogą.

lucka 

Wysłany: 2005-07-07, 08:47   

i pamiętaj sprzątać po nim kupy, ale nie zakopywać w piasku tylko wynosić za wydmy lub do śmieci, ja w tamtym roku tak robiłem i tym zaskarbiłem sobie życzliwość współplażowiczów. :P

Madzia 
madzia

Mój labrador: Badi
Wysłany: 2005-07-07, 08:50   

Dzieki za te wszystkie rady,my jedziemy do Grzybowa kolo Kolobrzegu i tam jest podobno bardzo spokojnie wiec mysle ze nikt nie bedzie mial pretensji.

m.m.s 

Wysłany: 2005-07-07, 16:44   

Ndal napisał/a:
Za to na plażach przy małych miejscowościach takich tabliczek nie ma więc i nie ma zakazu.

ndal nie jestem tego taka pewna,to chyba obowiązuje wszędzie a czasem takie tabliczki poprostu któs sobie "pożyczył" i dlatego jej brakuje. :wink: :wink: :wink:

black girl 
Carpe diem

Mój labrador: Vienna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2005-07-07, 19:39   

Co roku jeżdże nad morze i zawsze zabieram ze sobą psiaka i nigdy nikt nie miał do mnie pretensji. Może dlatego, że zawsze jeździłam z małą psinką( z Vienną jeszcze nie byłam). Najczęściej jeździliśmy do Karwi i tam nie było żadnej tabliczki ani nic i wszyscy tam z wchodzili z pupilami...

lucka 

Wysłany: 2005-07-08, 10:12   

tak, ja też jezdziłem na plaże pomiędzy Karwią a Jastrzębią i nie było żadnych tabliczek , wszyscy wchodzili z psami.

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2005-07-08, 15:48   

a ja wybieram sie w sierpniu do francji bo tam nawet na drogach przed sklepami stoja, miski zeby pies sie mogl napic..a na plaze nie ma rzadnego problemu zeby labrador mogl przebywac..poza tym na polach kampingowych psy sa, mile widziane..

Yoghi (*)

olcia1001 
Mój Aniołeczek

Mój labrador: Zora
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2005-07-08, 23:08   

a jesli chodzi o miski z woda to za moja namowa przed sklepem w ktorym pracuje stawiamy misske ze swieza woda (co z tego ze wiekszosc ludzi mowi "nie pij tego!!! zostaw!!! jaknym tak arszeniku dodala :) a czasami jakis piesio do niej nasika wiec juz w ogole jest super

Odpowiedz do tematu