Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko od nowa.....
Autor Wiadomość
Kasiulka999 

Mój labrador: Lunka,Nuki,Mania
Pomogła: 2 razy
Ostrzeżeń:
 6/3/6
  Wysłany: 2010-12-27, 18:14   Wszystko od nowa.....

Witajcie. Mój problem to.... Od 7.12.2010 zamieszkał z nami drugi Lab Nuki. Nukiego poprzedni właściciele oddali gdyż jak powiedzieli- sytuacja nas przerosła,taki pies nie jest dla nas.... Nuki mieszkał w ogrodzie,niczego nie był uczony. Jak sądzę po jego zachowaniu bardzo brakuje mu czułości.. Jak tylko Luna jest obok to Nuki odrazu przybiega i włazi na nas prosząc o głaskanie i przytulanie. Niestety Nuki nie był niczego nauczony. Wszystko gryzie,niszczy,nas ciągle z radości gryie po rękach. Co jest w jego zasięgu odrazu idzie po jego zeby i tylko trzask słychać i już po przedmiocie. Z szafek wszystko ściąga i zjada albo gryzie na strzępy. Z Luną dogaduje się świetnie. Uczę go że nie wolno,fe itp ale nie widzę postępu,nagradzam go smakołykami. Jak na razie jedyne co udało mi się osiągnąć to waruj. Gości wita gryząc po rękach dośc mocno. Wczoraj zjadł babci nuta.... Babcia nie miała w czym wracać... Ogólnie jest naprawdę kochany,przyjdzie przytuli się ale nie ma nawet jak go pogłaskać bo on odrazu gryzie. Na spacerach przestaje się słuchać. Poproszę o kilka rad za które z góry bardzo dziekuje. Wiem że wszystko wymaga pracy. Nie oddam go za nic gdyż wierze że dam radę nauczyć go zasad.

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2010-12-27, 18:20   

Kasiulka999, nie myślałaś o szkoleniu w szkole dla psów? Internetowe porady to jedno a szkolenie pod okiem profesjonalisty to inna i lepsza bajka :)

nata 
Natalia i Pola

Mój labrador: Pola
Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-12-27, 18:46   

Piękny psiak ;)
Pola mimo iż jest z nami od początku i zasady miała wpajane cały czas niestety też skacze i gryzie po rękach na przywitanie :ups: :pada: A widzę, że też są w tym samym wieku praktycznie.
Spróbujemy ćwiczyć dalej, jeżeli nie przyniesie to rezultatów w najbliższym czasie idziemy na szkolenie

Dominika92 

Mój labrador: Demi & Helena
Wysłany: 2010-12-27, 18:49   

Może jeśli nie masz aktualnie pieniędzy na szkolenie zacznij od przezcytania tej książki :
"Zapomniany język psów w praktyce. Jak w 30 dni zbudować prawdziwą więź ze swoim psem" Jane Fennell o ile jeszcze nie czytałaś :) jeśli nie to poleca, bo wszystkie te przypadki są opisane w książce i jak sobie z nimi radzić .

Kasiulka999 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-12-27, 18:52   

Od stycznia mają ruszyc szkolenia w Wesołej łapce w Warszawie i jak na razie wybieramy sie tam,gdyż samemu cięzko widze. A Nuki tak łazi za mna,gdzie ja tam i on:)

Dominika92 

Wysłany: 2010-12-27, 19:01   

Z tego co wiem nie powinno tak być. :) Pies musi wiedzieć, że nie zawsze musicie być razem i nic się wtedy mu nie dzieje. Może spróbuj tak jak opisane jest w tej książce. W sposób naturalny zostawiać go gdzieś przy różnych sytuacjach, na początku na minute , później dwie, jak będziesz wracać to nie reagować na jego zaczepki czy taniec radości żeby się nauczył że to nic nadzwyczajnego, że nic mu się nie dzieje i nie musicie być zawsze razem a naturalne są rozstania nawet te chwilowe.
A jak wyjdziesz gdzieś do innego pokoju i zamkniesz za sobą drzwi to co robi? Szczeka? Puka łapką? Czy spokojnie się położy?

Kasiulka999 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-12-27, 19:04   

Wiesz wtedy kładzie się pod drzwiami i czeka aż się pojawie ;) poswięcam Nukiem i Luniae bardzo duzo czasu i myslałam że może to dlatego,bo nawet śpią zawsze razem ale zawsze obok mojego łóżka

Dominika92 

Wysłany: 2010-12-27, 19:08   

Ale jak wracasz zachowuje się spokojnie?:>
No coś ty, na pewno nie dlatego że poświęcasz im dużo czasu. Tylko prawda taka że trzeba ten czas poświęcać odpowiednio. Wtedy kiedy my mamy na to ochotę a nie kiedy pies . Skoro nigdy nikt go nie uczył to ma prawo się tak zachowywać, może nie jest dla niego jasno określona pozycja w stadzie?
Czytałaś trochę o tym ?:)

Kasiulka999 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-12-27, 20:04   

Ciągle czytam na te tematy naszych psiaków. Jak wracam bardzo skacze,cieszy
sie bardzo. On ogólnie nie miał poświęconej żadnej uwagi skierowanej dla siebie... poprostu był sam sobie....

Tabol 

Mój labrador: Louis
Wysłany: 2010-12-27, 20:38   

Kasiulka999, mnie też sie wydaje, że szkolenie w Wesołej Łapce to dobry pomysł, na pewno pomoże Wam zrozumieć i pomóc Nukiemu bez zbędnych stresów Waszych i psiaka :tak: tym bardziej, że Nuki dopiero uczy sie życia rodzinnego w domu a nie jest już zupełnie małym szczeniaczkiem, który chłonie jak gąbka wodę. Trzymam mocno kciuki za postępy =)

Gloria 
Troskliwy Miś

Mój labrador: Panki
Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2010-12-27, 21:57   

Kasiulka999 napisał/a:
Jak wracam bardzo skacze,cieszy
sie bardzo.

nie żegnaj się z nim i nie witaj zbyt wylewnie. Po powrocie zajmij się spokojnie swoimi sprawami, rozbierz się, odstaw zakupy i dopiero po kilku minutach przywitaj się z nim. Nuki zrozumie że z jednej strony skakaniem nie wymusi swojej uwagi (bo zainteresujesz się nim dopiwero jak już trochę się uspokoi i łatwiej bedzie go przywołać do porządku) a z drugiej strony że twoje wyjscie i powrót nie jest niczym nadzwyczajnym bo nie ma przy tym większych emocji z twojej strony. U nas to pomogło ;)

Gocha2606 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2010-12-27, 23:49   

Kasiulka - błagam, Nukiemu nie brakuje czułości tylko ZASAD i KONSEKWENCJI!
Psy nie znają czułości - widziałaś kiedyś psy miziające się po dupkach całymi dniami?

To na razie totalnie niewychowany i wymuszający wszystko na Was pies, który wkrótce może stać się terrorystą załatwiającym sprawy za pomocą zębów. Teraz wymusza uwagę, skacze, podgryza. Za kilka tygodni jeśli nie wprowadzicie mu zasad - będzie szczekał, demolował i gryzł.

Pies to nie człowiek - to pies : zwierzę, drapieżnik, canis falimiaris, a na koniec dopiero nasz Pimpek, Gucio czy Nuka.

Poczytaj proszę te artykuły, napisane z myślą o ludziach adoptujących psa i od jutra zastanówcie się z domownikami CO psu wolno, a czego absolutnie nie i jak ma wyglądac Wasze wspólne życie:

http://wesolalapka.pl/o-p...m-psem-045.html

http://wesolalapka.pl/o-p...m-psem-841.html

http://ona-i-pies.pl/pora...rakter-psa.html

http://wesolalapka.pl/o-p...oniska-047.html

Możesz iść z Nukim na całe szkolenie do WŁ, ale można też umówić się na konsultacje indywidualne telefonicznie z wybranym trenerem - w Warszawie polecam Edytę Ossowską, ma doświadczenie w pracy z psami, jest wolontariuszem w schronisku więc i z psami po przejściach ma do czynienia, poza tym sama ma hodowlę RR.
;)

[ Dodano: 2010-12-27, 23:58 ]
Ana skakanie na razie na szybko rada - wchodzisz do domu, pies skacze - natychmiast nie zwracając na niego uwagi wyjdź, zamknij drzwi, poczekaj kilka chwil.
Jesli nie szczeka, nie drapie drzwi, nie dyszy - wejdź. nie zwracaj na niego uwagi.
Jest spokojny - kucnij, pomiziaj go spokojnymi ruchami po bokach szyi, za uszkami i tyle.
Skacze - natychmiast bez słowa wyjdź, zamknij drzwi.
I do skutku. Psy zwykle po 2-3 razach łapią - chcę mieć panią w domu, trzeba się uspokoić. ;)

Kasiulka999 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-12-28, 10:02   

Dziekuję za rady. No bez szkolenia się nie obejdzie... dziś wstałam i...... dwie pary butów córki w strzępach całe....

zbeata06 

Mój labrador: Tores i Wonder (DT)
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2010-12-28, 10:07   

Kasiulka999 napisał/a:
dwie pary butów córki w strzępach całe....

Skorzystał z okazji.
Mnie mój pies nauczył m.in. konsekwentnego chowania rzeczy na swoje miejsce...nie ma problemu z niszczeniem,bo nie ma ku temu okazji.

Kasiulka999 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-12-28, 10:15   

Jak najbardziej buty leżą na swoim miejscu tzn-na szawce na buty.

Odpowiedz do tematu