Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
panikarz
Autor Wiadomość
Żółtaczka 
dylu dylu na badylu:)

Mój labrador: czeko Badyl
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2010-06-29, 23:04   panikarz

Ostatnio dość często odwiedzamy lecznice weterynaryjne.
Badyl cały zad ma już chyba w strupkach poigłowych.
Obecnie każde wyjście z domu go stresuje. Juz nie przynosi szczęśliwy halti w pyszczku żeby chociaż na chwile z nim wyjść i porzucać piłkę.
Wychodzimy "na siłę". Zanim windado naszego piętra dojedzie Badyl chce z 10 razy zmykać do góry... Wchodząc do windy stęka i posikuje...

Ktoś z Was może z czymś podobnym się zmierzył? Ma jakieś rady?

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2010-06-29, 23:07   

Może go coś boli? albo go coś wystraszyło.Może jest coś w domu bardzo wyjątkowego jakaś nowa zabawka?

— Mark Twain

Żółtaczka 
dylu dylu na badylu:)

Mój labrador: czeko Badyl
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2010-06-30, 09:27   

Ewelinka22, właśnie dokładnie nic. Boi się starsznie u weterynarza. Już ze 100 metrów przed wetem bierze smycz w pysk i chce skręcać gdziekolwiek. Wczoraj nawet drzwi pobliskim domu pogrzebowym były otwarte i nie było innej drogi ucieczki więc chciał tam wejść :pada:
Generalnie widać, że panikuje. U weta gdy dostaje zastrzyk i nie ma w tym momencie ciastek to strasznie go boli, wyje, szuka drogi ucieczki, a wystarczy ciacho, gryzak, super mocne mizianie żeby nawet nie zauważył... to już mam opatentowane. Ale teraz -jak odwiedziny u pani weterynarz mamy w codziennych planach- (chyba) po prostu każde wyjście mu się kojarzy tylko z taką wycieczką ...i panikuje

Kajzera 
Gosia

Mój labrador: Neska
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-06-30, 09:50   

Żółtaczka, nic w porównaniu z moim problemem..
Po sterylce (a kiedy to bylo ho ho) Neska ma takiego stresa kiedy przechodzi obok lecznicy, że czuję jak się smycz napina (normalnie chodzi na luźnej)
A jak chciałam z nią tam wejść to wyplątała głowę z obroży i uciekła, prawię wskakując na ulicę :cry:
Teraz muszę iść z bratem, który daje radę ją brać na ręce...
Wetka mi powiedziała, że mam tam częściej przychodzić, puścić ją w poczekalni jak nikogo nie ma, pobawić się z nią czymś.. Ale jak ona tam nawet wejść nie chce :bad:

Gloria 
Troskliwy Miś

Mój labrador: Panki
Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2010-06-30, 10:01   

Żółtaczka, a może nie tylko chodzi o weta, może on się wystraszył czegoś na klatce czy w windzie? Jakiegoś sąsiada czy hałasu?
Panki niestety też panikuje u weta do tego stopania że zamiera i przestaje reagować na jakiekolwiek bodźce :cry: Wcześniej starałam się chodzić tam jak najczęściej tylko żeby go zważyć czy o coś zapytać żeby zobaczył że nic tam się nie dzieje złego ale niestety nie przyniosło to rezultatu. Panki nie weźmie nawet w poczekalni jedzenia czy zabawki, a jego kochana piłka tam nie istnieje. Teraz już odpuściłam i chodzimy tylko jak musimy :|

Agu. 

Mój labrador: Libby
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2010-06-30, 10:28   

Libby też boi się weterynarzy :ups: Wczoraj jesteśmy w poczekalni, otwierają się drzwi (to jeszcze nie była nasza kolej), a ona ogon podkula i ucieka do wyjścia. Następnym razem - jak już była nasza kolej, to szczeknęła na weta i trzeba było ją na siłę wciągać do gabinetu, bo strasznie się zapierała. A w gabinecie chowała się za moimi nogami :bad:

Olgu$@ 
biszkoptowe szczęście <3

Mój labrador: Luxor
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2010-06-30, 11:22   

Agu. napisał/a:
Libby też boi się weterynarzy

Mój Lux też. Ostatnio jak byłam u weta hmm... W piątek ? Nie jestem pewna. To wszedł normalnie bez wciągania, ale siedział cały czas koło drzwi. Dostał 2 zastrzyki. A dziś po 16 mamy być u weta ... Pewnie się będzie bał wejść .... :ups:

Daisyslawa 
Ania & labradość

Mój labrador: Teyla & Fido, Daisy [*]
Wysłany: 2010-06-30, 11:41   

Jeśli chodzi o weta to ja mam radę, którą dostałam od behawiorysty i naprawdę działa w przypadku Teyli.
Teyla choć przeżyła już dużo stresujących wizyt u weterynarza, również bolesnych, to nadal wraca tam chętnie (boi się jedynie stawiania na wadze).

Okazuje się, że właściciele często popełniają błąd - wychodzą jak najszybciej od weta po stresującej wizycie, żeby pies stresował się jak najkrócej.
Problem polega na tym, że takim zachowaniem utwierdzamy psa w przekonaniu, że jest od czego uciekać. Pies zapamiętuje ostatnie chwile z danego miejsca najbardziej.

Dlatego zanim wyjdziemy z lecznicy, powinniśmy się zatrzymać np w poczekalni i tam psa zabawić tym co najbardziej lubi - smakołykami, pieszczotami, zabawą, szkoleniem.
Dopiero jak się rozluźni idziemy do domu.

U nas działa :jupi:

milka556 

Mój labrador: Zefir i Amore
Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2010-06-30, 11:44   

Daisyslawa, dobra rada =)

Po raz kolejny przekonuje się o tym, jakiego mam bezproblemowego psa. W poczekalni troche pojęczy, ale w gabinecie jest niezmiernie grzeczny - wszystko można z nim zrobić jeszcze ogonem zamacha do Pani weterynarz ;)

Olgu$@ 
biszkoptowe szczęście <3

Wysłany: 2010-06-30, 11:47   

Daisyslawa napisał/a:
(boi się jedynie stawiania na wadze).

Też to znam :confused: Lux za żadne skarby nie chce tam wchodzić :|
Daisyslawa napisał/a:
smakołykami, pieszczotami, zabawą, szkoleniem.

Po każdej wizycie u weta kupujemy jakiś smakołyczek ;)

milka556 

Wysłany: 2010-06-30, 11:48   

Olgu$@ napisał/a:
Po każdej wizycie u weta kupujemy jakiś smakołyczek

Ale to chyba chodzi o to, żeby dac jeszcze w lecznicy a nie poza nią.

Daisyslawa 
Ania & labradość

Mój labrador: Teyla & Fido, Daisy [*]
Wysłany: 2010-06-30, 11:49   

milka556 napisał/a:

Tak, bezpośrednio po wyjściu z gabinetu. W lecznicy. Na mnie się ludzie dziwnie patrzą, jak wychodzę z gabinetu, siadamy i bawimy się z psem :P

Olgu$@ 
biszkoptowe szczęście <3

Wysłany: 2010-06-30, 11:50   

milka556 napisał/a:

Ale my mamy sklepik w lecznicy ;)

milka556 

Wysłany: 2010-06-30, 11:53   

Daisyslawa napisał/a:
Na mnie się ludzie dziwnie patrzą, jak wychodzę z gabinetu, siadamy i bawimy się z psem

Zawsze można powiedzieć - głupiego jasia dostała, musimy czekać rotfl

Lacrymosa 
Ania

Mój labrador: Nelma
Wysłany: 2010-06-30, 12:29   

Hehe moja Nelcia ostatnio dostała nawet smakołyka gratis bo jak tylko zobaczy panią weterynarz zaraz cała chodzi cieszy się zaczepia nie mam z nią żadnego problemu. Z reszta może to tez kwestia przyzwyczajenia gdyż na 1 wizytę jak poszliśmy sunia nie miała nic robione po prostu poszła się przywitać i zapoznać z gabinetem i sprzętami :) Teraz to dla niej kolejny pretekst do zabawy rotfl

Odpowiedz do tematu