Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
To i ja się pochwalę :)
Autor Wiadomość
ppaula2 
Domowa hodowla Sunshine Life

Mój labrador: Funia, Novika i Suri
Wysłany: 2010-06-22, 20:20   To i ja się pochwalę :)

Mam nowe hobby od stycznia br.
W danej chwili jestem w posiadaniu dwóch baniaczków:
1. To 25l krewetkarium.
Obsada to nieskończona ilość krewetek Babaulti i Red Cherry
Zdjęcie całego baniaczka:

oraz krewecie przy śniadanku:

2. To 96l robione pod Apistogamma (pielęgniczki).
Obsada to: harem 1+2 pielęgniczek kakadu, 3 kiryski albinosy, 5 kiryski pandy, 2 zbrojniki niebieskie.
Zdjęcie akwarium robione na początku maja.

Trochę się zmieniło i roślinki mi ostatnio zmarniały ale na razie łap do akwarium nie mogę wkładać aby samiczki kakadu nie przestraszyć bo wychowuje młode.
Tutaj zdjęcie mamusi z maluchem:

a tutaj dumny tatuś:

Powiem Wam, że wiele radości i satysfakcji dają mi te szkła :)
A największą atrakcją była obserwacja zalotów, tarła i wychowu narybku u pielęgniczek kakadu :)

jagusia 
Aga i jej rodzinka :-)

Mój labrador: Sara
Wysłany: 2010-06-22, 20:49   

ppaula2, śliczne

Ja od blisko 4 lat też mam swój baniaczek. 112 litrów. Chciałam holendra robić, ale niestety nie wyszło, rybska mi porosły i rośliny kasują. Ale masz rację aqa to świetna odskocznia i relaks zwlaszcza dla oczu.

niesiul 
Aga i Luna

Mój labrador: Luna
Wysłany: 2010-06-22, 22:29   

jagusia napisał/a:
to świetna odskocznia i relaks zwlaszcza dla oczu.

o tak potwierdzam.. trochę wcześniej zanim mój TŻ był moim TŻtem w 'kanciapie' tudzież suszarni w piwnicy naszego przyjaciela mieli akwarium z rybkami i jak tylko wchodzili tam to od razu rozmowy milkły i mogli się patrzeć w nie godzinami..
do czasu aż ktoś mądry za dużo grzałek włożył i cały blok stracił światło... potem zlikwidowali je i pozostały wspomnienia..

a za młodu ja też miałam (tzn brat miał) tylko z żółwikami wodno lądowymi i miały zawsze piękne wysepki, zamek, roślinki, czasem małą złotą rybkę do konsumpcji.. rotfl ach piękne czasy :)

nmin 
Honami Anami

Wysłany: 2010-06-22, 22:38   

Piękne kakadu :) Marzę o akwarium, na początek właśnie jakimś takim niedużym litrażu typu 112l i z pielęgniczkami, kakadu albo borelli... Ale moi rodzice hamują moje zapędy :P

96l nie jest za małe na dwa zbrojniki?

ppaula2 

Wysłany: 2010-06-23, 11:05   

nmin, trochę przymałe na te 2 nieszczęsne zbrojniki.
Na szczęście nie mam wielu ryb tak wiec jakoś ujdzie....
Zbieram się do oddania chociaż jednego jak nie dwóch zbrojników. Ale po 1 to jak je złapać ?! :/ A po 2 to mam do nich sentyment (szczególnie do 1, który jest ze mną od samego początku mojej przygody z akwarystyką i nie zabiły go moje błędy początkującej akwarystki).

EvellinA 
labek - tylko marzenie :(

Mój labrador: nie labki Nemo, Kerli + Najra
Wysłany: 2010-06-23, 11:17   

piekne :) mi i ojcu to marzy się takie 300l gdyby nie to że nie ma szafki pod takie akwa, a mama nie zgadza się na nowa szafke to by było :marzyciel:
Rób swoje jak najlepiej potrafisz. Kochaj swoich bliskich, przyjaciół, rodzinę i mów im, że ich kochasz. A jak przyjdzie koniec nie wpadniesz w panikę, bo będziesz wiedział, że dobrze przeżyłeś swoje życie. J.H.

niesiul 
Aga i Luna

Wysłany: 2010-06-23, 12:36   

wiecie co.. tak mi narobiłyście ochoty, że dziś zadzwoniłam do TŻta i oznajmiłam mu że zakładamy maleńkie akwarium i zapytałam czy mogą być żółwiki i zgodził się :jupi: ale potem jednak powiedział że wolałby rybki i wężyka albo jakieś kraby, tłumacząc się, że przecież ja będę miała psa.. :confused: (żadne to wytłumaczenie :P )
może jeszcze coś zdołam wyprosić... :marzyciel:
i już oglądam roślinki i ozdóbki do akwarium :jupi:

EvellinA 

Wysłany: 2010-06-23, 12:38   

mnie ostatnio nachodzi na kupienia jakies nowej roslinki ;) :ups: tym bardziej że w50l akwa mam strasznie łyso rotfl
Rób swoje jak najlepiej potrafisz. Kochaj swoich bliskich, przyjaciół, rodzinę i mów im, że ich kochasz. A jak przyjdzie koniec nie wpadniesz w panikę, bo będziesz wiedział, że dobrze przeżyłeś swoje życie. J.H.

niesiul 
Aga i Luna

Wysłany: 2010-06-23, 12:40   

http://allegro.pl/item107...sia_20_gat.html sporo tego i w miarę tanio ;)
http://allegro.pl/item108...taw_21_gat.html lub to :)

EvellinA 

Wysłany: 2010-06-23, 12:43   

niesiul napisał/a:
http://allegro.pl/item107...sia_20_gat.html sporo tego i w miarę tanio

nio :) ale jeśli chodzi o mech to ja juz za niego podziękuje, juz go miałam i tylko mnie denerwował, choć dla malych rybek byla to świetna kryjówka :D

niesiul 
Aga i Luna

Wysłany: 2010-06-23, 12:45   

EvellinA, wybacz ale nie znam się na roślinkach zbytnio bo w latach mojego dzieciństwa pamiętam, że miałam sztuczne roślinki przeważnie.. a właściwie do żółwików to takie roślinki mogą być? hmm chyba zaraz skoczę na jakieś porządne forum akwarystyczne ;) może macie jakieś godne polecenia? :)

EvellinA 

Wysłany: 2010-06-23, 12:50   

http://www.aquaforum.pl/ tu możesz zajrzeć, ja w sumie aż tak zbyt zadowolona z niego to nie jestem, ale czasem coś fajnego się znajdzie.

niesiul napisał/a:
właściwie do żółwików to takie roślinki mogą być

żółwia to nie miałam, to musisz dokładnie poytać, bo przeciez taki żółw może z chęcią zjeśc roslinnki, a nie każde wskazane do spozycia, i jednak najlepsze takie tórych jednak nie będzie chciał spróbować

niesiul napisał/a:
miałam sztuczne roślinki przeważnie..

u mnie też od sztucznych się zaczynało, nawet jeszcze jakieś wymoczki leżą rotfl

niesiul 
Aga i Luna

Wysłany: 2010-06-23, 12:57   

no u mnie zawsze był żwirek pięknie usypany przez brata, sztuczne roślinki, zameczek i piękna wysepka ułożona własnoręcznie z różnej wielkości kamieni na których wylegiwały i wygrzewały się ninja ;) miał do tego rękę :marzyciel: teraz też takie chcę!

EvellinA 

Wysłany: 2010-06-23, 13:00   

mi ta roslinka chodzi po głowie :) miałam taką sztuczną :D
Limnofila

ppaula2 

Wysłany: 2010-06-23, 13:02   

niesiul, jak się zdecydujesz na rybki to zapraszam na warszawskie forum akwarystyczne: www.fawa.pl bo widzę, że z Warszawy też jesteś.
Jeżeli chodzi o rybki i roślinki to jak się dobrze rozejrzysz to forumowicze się z tobą podzielą/wymienią :)

[ Dodano: 2010-06-23, 14:06 ]
Jeżeli chodzi o roślinki to u mnie najlepiej rośnie nurzaniec i kryptokoryna. Mchy w ogólnym mi zmarniały.
A za to w krewetkarium mam piękne mchy i dużego heńka a no i lotosa tygrysiego, który docelowo będzie w dużym akwarium.

Odpowiedz do tematu