Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroba lokomocyjna
Autor Wiadomość
Daisyslawa 
Ania & labradość

Mój labrador: Teyla & Fido, Daisy [*]
Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2010-03-15, 18:52   Choroba lokomocyjna

Wybaczcie nowy wątek, ale nie znalazłam żadnego na ten temat.
Być może nieudolnie szukam :ups:

W każdym razie problem jest następujący:
Teyla jeździ autem. Nie często, ale od 8 tygodnia życia co jakiś czas, minimum jeden raz w tygodniu. Do tej pory potrafiła przesiedzieć w jadącym aucie nawet pół godziny, godzinę i było ok.
Raz będąc małą psinką zrobiła w samochodzie kupę. Dziś natomiast zwymiotowała zaraz po zatrzymaniu się.
Podróż nie była długa.
Czy choroba lokomocyjna może się pojawić ot tak po pewnym czasie? Czy jak już jest to od małego?
Podejrzewam jeszcze, że może to wina kierowcy. Dziś autem kierował ktoś obcy i może jego styl jazdy jej nie odpowiadał? Może zbyt trzęsło? Może za mocno chamuje i zbyt mocno rusza? Czy to może mieć wpływ?
No nie powiem - ale się zmartwiłam, bo zawsze jeździmy z psem na wakacje, po kilka godzin czasem.
A jeśli to choroba lokomocyjna to jak z nią walczyć?

Agu. 

Mój labrador: Libby
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2010-03-15, 19:00   

hmmm, a może Teyla była krótko po posiłku :co?:
golden koleżanki nie ma choroby lokomocyjnej, ale raz zdarzyło mu się zwymiotować po zjedzeniu (a właściwie kradzieży rotfl ) knedli. z Libby nigdy nie miałam takich problemów, ona uwielbia jeździć samochodem :tak:

Daisyslawa 
Ania & labradość

Wysłany: 2010-03-15, 19:01   

Cytat:
hmmm, a może Teyla była krótko po posiłku

Nie, była 4 godziny po posiłku.

Teyla jak jedzie autem to ok. Leży, patrzy sobie. Nie chce wchodzić do i wychodzić z samochodu.

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2010-03-15, 20:09   

Daisyslawa, może było za ciepło? a może po prostu coś jej zaszkodziło a to był przypadek, ze akurat w samochodzie. Nie wiem na ile to jest prawdą, wiem, że szczeniaki najczęściej cierpią na chorobę lokomocyjną. Nie znam przypadku kiedy dorosły pies nagle zachorował

Daisyslawa 
Ania & labradość

Wysłany: 2010-03-15, 20:11   

Arleta, dzięki.
No kurcze chciałabym, żeby się okazało, że to przypadek. Oby tak było.
Dzięki.

PS. Teyla ma niecałe pół roku, więc dorosła nie jest, ale przez ostatnie 4 miesiące było ok.

Dzięki raz jeszcze

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2010-03-15, 20:13   

Daisyslawa, nie ma sprawy i jak na razie wpuszczałabym ją tylko na bardzo krótko do samochodu, żeby przypadkiem nie utrwalić zyganka :pada:

Daisyslawa 
Ania & labradość

Wysłany: 2010-03-15, 20:15   

No teraz dopiero w wekend :) Na labowanko :)

Naika 
Fundacja PRIMA

Mój labrador: Tsuga i Masza (DT)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-03-16, 11:24   

Cytat:
Nie karmić przed jazdą - jeśli wyjeżdżam rano, pies ostatnie jedzenie dostaje wieczorem. Jeśli wyjeżdżam po południu, to zdarza się, że od rana pies jest na czczo. Ale dzięki temu nie ma wpadek.
Bardzo pomocne jest też wybieganie psa przed jazdą - zmęczony pies po prostu przesypia całą podróż.

Daisyslawa 
Ania & labradość

Wysłany: 2010-03-16, 11:27   

Naika napisał/a:
Cytat:
Nie karmić przed jazdą - jeśli wyjeżdżam rano, pies ostatnie jedzenie dostaje wieczorem. Jeśli wyjeżdżam po południu, to zdarza się, że od rana pies jest na czczo. Ale dzięki temu nie ma wpadek.
Bardzo pomocne jest też wybieganie psa przed jazdą - zmęczony pies po prostu przesypia całą podróż.

Narazie jestem pełna nadziei, że to był wypadek.
Jak będziemy jechać na wakacje to pewnie tak zrobimy, dzięki.
Jednak ciężko byłoby tak żyć przy wyjazdach na pół godziny na przykład :/
Eh :(

gusia1972 

Mój labrador: Kala
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2010-03-16, 11:38   

ja tez pilnuję aby Kala nie jadła przed jazdą, pomimo że nigdy jej się nie zdażyło zwymiotować w samochodzie

a skubana taka pojętna, że jak jedziemy gdzieś samochodem i idziemy z nią na siusiu przed jazdą to na pierwszej trawce robi siusiu i szybko wraca aby już jechać :)

Naika 
Fundacja PRIMA

Wysłany: 2010-03-16, 17:41   

Daisyslawa napisał/a:
Jednak ciężko byłoby tak żyć przy wyjazdach na pół godziny na przykład
Zgadza się, sama mam ten problem, choć choroba lokomocyjna u mojego psa rozwija się najczęściej podczas dłuższej jazdy. Takie pół godziny w mieście autem znosi bez problemów. Choć prawda taka, że kiedy wiem, że zamierzam ją gdzieś zabrać samochodem, to jednak rezygnuję z podania posiłku wcześniej.
Tylko że ja jestem ze szkoły świadomego nieregularnego karmienia psa, więc to, czy posiłek będzie o 8 rano, czy o 13, mojemu psu nie robi różnicy - może też dlatego łatwiej mi to zorganizować.
Powodzenia i oby się nie powtórzyło :)

klauzunka 

Mój labrador: Tequila i Lola
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2010-03-16, 18:55   

Choroba lokomocyjna u psów może się rozwinąć w każdym wieku. Może pojawić się nagle u psa, który do tej pory dobrze znosił podróż. Tu nie ma reguły.
Nie jest też prawdą, że pies nie może nic jeść przed dłuższą podróżą. Wręcz przeciwnie można nawet w czasie postoju dać mu coś zjeść a już na pewno się napić. Nie chodzi tu o niewiadomo jakie obżarstwo, ale tylko coś lekkiego, łatwostrawnego. Musi też być zawsze uchylone okno, żeby był dopływ świeżego powietrza. Poza tym można dla odwrócenia uwagi dać mu jakiegoś gryzaka, żeby nie skupiał się na jeździe czy ciężkiego do zjedzenia na raz smakołyka. Do samochodu też warto przyzwyczajać psa od szczeniaka.
A jak wszelkie próby umilania psu podróży zawodzą to wtedy podaje się specjalistyczną tabletkę ;)

Kajzera 
Gosia

Mój labrador: Neska
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-03-16, 20:14   

Neska kocha jeżdzić ;)
Właśnie kiedyś jadła nawet dość długo przed jazdą i wychodząc z auta zwymiotowała, ale to tylko jeden przypadek :)

Naika 
Fundacja PRIMA

Wysłany: 2010-03-16, 22:00   

klauzunka, masz rację, ale mój pies niewątpliwie stresuje się jazdą samochodem i np. nie weźmie w samochodzie żadnego smaczka. Zdarzyło się, że nawet wypluła. Zdarzyło się, że wymiotowała po napiciu się wody (czyli głównie wodą).
Ograniczenie jedzenia (a dokładnie: niedawanie jej) sprawiło, że jednak nie oglądam już treści żołądkowej wewnątrz auta. Najbardziej u nas sprawdza się zmęczenie psa - pies wybiegany zasypia, zapomina i jeździe, i w ogóle się nie ślini.
Nie chciałam dawać tabletek i do dziś nie daję. Staram się przed dłuższą jazdą tak zrobić, aby pies jedyne, co robił w aucie, to spał. W większości sytuacji mi wychodzi.
No i nie podróżuję praktycznie nigdy w ciągu dnia - albo wcześnie rano (4-5), albo po 19, ale to już specyfika moich wyjazdów.

Odpowiedz do tematu