Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdy i mity o wydalaniu
Autor Wiadomość
jagusia 
Aga i jej rodzinka :-)

Mój labrador: Sara
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-03-02, 08:38   Prawdy i mity o wydalaniu

Witajcie,

Od kilku dni prowadzę systematycvzną akcję "odminowywania" podwórka po zimie i naszla mnie pewna refleksja.
Kilkakrotnie spotkalam się juz z opinią, że przy tych lepszych, droższych karmach psy mniej wydalają, a ich odchody są zwięzle i latwe do sprzątnięcia. Czy to prawda? Czy w istocie karmy te są tak zbilansowane, że większa jest ich przyswajalnośc niż np. gotowanego jedzenia? Czy może jest to calkowita bzdura, bo wszystko zależy tylko i wylącznie od metabolizmu psiaka?

Proszę o wasze opinie.

milka556 

Mój labrador: Zefir i Amore
Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2010-03-02, 08:53   

Moim zdaniem, takie sprawy są indywidualnością. Każdy organizm - czy to psi czy ludzki, przyswaja i trawi pokarm ciut inaczej. Sami wiemy, że jedne nasze psy po Eukanubie mają luźniejsze stolce a innym karma służy w 100%, zaś tym pierwszym z korzyścią wychodzi jedzenie nie koniecznie drożdze.
Takie różnice widzę też w schronisku. Większość psów dostaje gotowane mięso, ale nie każdy potrafi sobie z tym poradzić. Grunt to poznać psa i jego potrzeby, i dostosować do nich rodzaj karmy.

Ziemo 
Silver Fox

Mój labrador: Fido
Wysłany: 2010-03-02, 08:53   

jagusia napisał/a:
Czy w istocie karmy te są tak zbilansowane, że większa jest ich przyswajalnośc

Z pewnością te, które w powszechnej opinii za lepsze uchodzą, są lepiej zbilansowane. Jak się ma to natomiast do efektu końcowego, po wydaleniu, to nie czuję się na siłach by odpowiedzieć na to pytanie. Mogę jednak powiedzieć ze swej strony, że u nas długo trwało poszukiwanie "groszków", po których Fido byłby zadowolony i żeby problemów nie było. W efekcie postawiliśmy na Eukanubę. Teraz psiak wsuwa z ochotą karmę i nie ma kłopotów z wypróżnianiem. A oddaje "ciało stałe".

zbeata06 

Mój labrador: Tores i Wonder (DT)
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2010-03-02, 08:54   

Większość psów moich sąsiadów je karmy marketowe, biedronkowe,lidlowe. Kupale robią idealne :) Ciekawe,prawda?
Mój Tores je karmę super premium i bywa różne.

Ziemo 
Silver Fox

Mój labrador: Fido
Wysłany: 2010-03-02, 08:58   

zbeata06 napisał/a:
Mój Tores je karmę super premium i bywa różne

Bywa z tym rzeczywiście różnie. Pies też człowiek, jeden ma wrażliwy brzuszek drugi może być prawdziwym twardzielem, by wstrzelić się w tę jedną odpowiednią, dużo czasu nieraz potrzeba :)

moniab 
Monika

Mój labrador: Bluetooth
Pomogła: 20 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-02, 10:22   

U mnie również karmy się zmieniały - w tej chwili jesteśmy na Hillsie i powietrze się oczyściło :pada: i regularna dobrze wyglądająca qupka do sprzątnięcia jest wydalana. :razz:

Goldi845 
Fundacja Sos (Ania i Niva)

Mój labrador: Goldi[*], Niva i Luna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-03-02, 10:44   

no to Niva jest na ARION Puppy Premium i qpki są takie w sam raz ani nie za twarde ani nie za miękkie no i nie są duże, pierdzioszków też nie ma :) =)

[ Dodano: 2010-03-02, 10:45 ]
przepraszam pomyłka w karmie ARION Puppy Premium Large Breed to jest ta która mamy

Daisyslawa 
Ania & labradość

Mój labrador: Teyla & Fido, Daisy [*]
Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2010-03-02, 14:09   

Na Royalu Teyla robiła zdecydowanie mniejsze qpy.
Na Purinie ProPlan na łososiu robi wielkie, również normalne zwarte qpy, ale przestała nam się drapać.
Wolimy większe kupy ale brak świądu ;)

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2010-03-02, 15:57   

A Chopper jadał też różne karmy i zawsze były raczej zwarte i małe(ale on je 3 razy dziennie i tyle samo razy się wypróżnia,a czasami nawet 4 razy) :ups:

Fauka 
I <3 my labrador retriever

Mój labrador: Lary
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2010-03-02, 16:23   

Kiedyś gdzieś czytałam, że niektóre marketowe karmy są lepiej zbilansowane niż niektóre z wyższej półki. Nie mam zbytniego porównania ponieważ Lary od zawsze jest na Husse, kupy są fajne, czasami ma luźniejszą kupę po ryżu z mięsem i marchewką. Staramy mu się raz, dwa razy w tygodniu gotować dla urozmaicenia.
No i jak dorwie się do kociej karmy to ma luźną kupę...

aganica 

Mój labrador: Hermiona & Fiona & Love
Pomogła: 33 razy
Wysłany: 2010-03-02, 16:40   

Ja tam nie będę zachwalała ale, od zawsze jesteśmy na Arionie/ jagniecina z ryżem/ i tak pozostaniemy .Mimo że to karma z niższej półki to kupale są zwarte a bąkalów ani nie słyszałam ani nie czułam .. rotfl :razz: Może jestem głucha i nie mam węchu :hmmm ale wiem co widzę i co w rękę / przez torebkę/ biorę.. :razz:

troskliwa 
Ania

Mój labrador: ABI vel Bożenka
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2010-03-02, 21:09   

A my co jakis czas karme zmieniamy tz co drugi worek była Eukanuba Acana Gilpa Frist Clas a teraz Healthy Paws i Abi nigdy nie było bąkalów karme rano zjada wieczorkiem gotowane lub surowe .Karme zmienialismy tylko pod kontem drapania sie po pyszczku ilosc kup prawie nigdy nie przekraczała sztuk 3 ale wiem jedno ze po surowym miesku robi najmniejsze

luizjana 

Mój labrador: Tamira
Wysłany: 2010-03-02, 22:10   

Może to kwestia genotypu, że część psów dobrze wykorzystuje tańsze, gorzej zbilansowane ( lub po prostu nienormowane) karmy, a psy trzymane w czystości rasy, z reguły chowane w odpowiednich warunkach wymagają lepszych karm o odpowiedniej zawartości składników pokarmowych. Ulepszaniu i hodowli powinno zawsze towarzyszyć poprawienie warunków środowiskowych ( w tym żywienia). Moja zajada Purine Dog Chow i wszystko jest ok, a po wprowadzeniu przestała się drapać. Czasami urozmaicani czymś mokrym. Problemy z brzuszkiem miała po jednej z super reklamowanych karm pomimo stopniowego wprowadzania. Przypominam sobie też, że na początku gdy dobierałam ilość siemienia lnianego i dałam za dużo niezmielonego to miała Q i to właśnie z takiej dużej litery... rotfl

jagusia 
Aga i jej rodzinka :-)

Mój labrador: Sara
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-03-03, 15:45   

Cóż jak widzę - ile psiaków - tyle opini ich wlascicieli. U mnie psiaki przez pewien czas byly na Gilpie, teraz jest jedzenie gotowane i jest traaagggiiiiczzznie - jeśli idzie o ilość i zapach. Nie ma wyjścia - wracamy do suchej karmy. Mialam wrócić do Gilpy, ale akurat byla promocja na Bosch'a - zamowilam - zobaczymy.

kasica970 

Mój labrador: Labrador-Kessi & Sznaucer-Sofi
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-03-03, 18:05   

U mnie suńki są na Purinie Pro Plan z łososiem i jest dobrze, qupki w sam raz, bączków nie ma i drapanko zniknęło, wcześniej miałysmy PPP jagnięcinę z ryżem (brakło u dostawcy łososia) , tu już było gorzej, qupki większe i bardziej śmierdzące i niestety nagminne drapanie, więc powrót do łososia i jest ok.

Odpowiedz do tematu