Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy dorośnie
Autor Wiadomość
Ada 

Mój labrador: Madziar
Wysłany: 2005-09-14, 22:32   Kiedy dorośnie

Mam pytanie kiedy Wasze pieski dorosły, tzn. kiedy nie gryzły nic, nie skakały, nie jadły wszystkie co jest na jego drodze (wiem że labki są pożeraczami wszystkiego). Kiedy to będzie. Mój Madziar ma 7 m-cy a taki mały [...] jest że czasami mam dość. Czy jak skończy rok, czy dwa lata, będzie psem z którym moja córa bez problemu mogłaby się bawić (bo tak narazie skacze na nią przewracając ją, podgryza dalej). pozdrawiam

aleksja 

Mój labrador: Megi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2005-09-14, 22:59   

jakies pół roku trzeba byo żeby nie skakała, nie gryzła nigdy wszystkiego tylko swoje zabawki, a szczeniaczkiem jest nadal - tyle że głównie wtedy gdy my tego chcemy-a nie tylko ona;)

beluszka 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2005-09-14, 23:00   

Ada, moja odpowiedź na Twoje pytanie zadane w temacie: NIGDY :)

Bartuzi 

Mój labrador: Coffee [i]
Wysłany: 2005-09-14, 23:02   

Ja myślę, że nikt nie jest w stanie tego określić. Jest to składowa dwóch rzeczy: egzemplarza i ilości pracy jaką włożysz w niego.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2005-09-15, 01:21   

Wtedy gdy sie psa wychowa i wyszkoli.
Z wiekiem "samo sie" nic nie zrobi

Ada 

Wysłany: 2005-09-15, 08:29   

Poświęcam Madziarowi naprawdę dużo czasu jeżeli jestem wolna tzn dziecko śpi nie idę odpocząć przed TV tylko wędruję do mojego cuda i wariujemy bawimy się uczymy, Wszystko jest oki bo młody tylko najgorsze te podgryzanie krzaków kwiatów schodów, to jest problem dla mnie to kwiat bez przesady ale moja mama nie jest tego zdania niestety, pozdrawiam gorąco.
A pytanko powiedzcie czy to prawda że suki łatwiejsze w wychowaniu, znajomi mają czekoladową sunie i w porównaniu z Madziarem to ona Aniołek (ma ponad 1 rok) , a Madziar DIABEŁ.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Wysłany: 2005-09-15, 08:45   

nie jest to prawda

beluszka 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2005-09-15, 09:09   

u mnie jest dokładnie na odwrót

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Wysłany: 2005-09-15, 09:41   

Ada napisał/a:
Wszystko jest oki bo młody tylko najgorsze te podgryzanie krzaków kwiatów schodów, to jest problem dla mnie to kwiat bez przesady ale moja mama nie jest tego zdania niestety, pozdrawiam gorąco.

Mlosy pies kiedy jest sam sie nudzi! I to sa efekty tej nudy. Nie zostawiaj psa samego w ogrodzie a problem sam sie rozwiaze. Albo zostwiaj w ogrodzie tylko wtedy gdy pies jest porzadnie wybiegany i zmeczony wspolna zabawa.
Ile razy dziennie jestescie na spacerach, jak dlugo one trwaja i jak wygladaja?

Ada 

Wysłany: 2005-09-15, 10:08   

Zgodzę się ze nudzi się młodym pieskom.
rano o 7 wyprowadzany jest na dwór do swojej zagrody w ciągu dnia jest wpuszczany na podwórku w celu zabawy po 17 wychodzi na około 2 godz spaceru, potem zabawy około 23 do domu. tak mniej więcej to wygląda.
Na spacerze jest tak w jedną stronę pies z panem na spacerze a ze spaceru pan z psem czyli chodzenie przy nodze. Później na podwórku wspólna zabawa czasami ja coś tam robię a on lata po ogrodzie albo odpoczywa.
Przed spaniem jeszce trochę latam z nim żeby ładnie poszedł spać i nie baraszkował w domu.
Też tak jest że zostawiony w ogrodzie najpierw poobwąchuje wszystko sam pobawi się piłką kijkiem, a później lezy pod drzwiami,
Poświęcam mój czas dla niego.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Wysłany: 2005-09-15, 10:18   

Labrador to pies ktory potrebuje jak najwiecej kontaktu z czlowiekiem. Z tego co piszesz u Was ma 2-3 godz na dobe bycia z ludzmi a poza tym jest sam. I to jak sadze jest przyczyna Waszych problemow. Moze niech psiak w czasie dnia tez kilka godzin bedzie z Wami w domu?

Ada 

Wysłany: 2005-09-15, 10:39   

Powiem tak rzeczywiście w ciągu dnia nie ma kto się nim zająć niestety ja w pracy mąż w pracy mama moja zostaje z córą (ona często bierze go i idą na spacer), dopiero jak przychodzę z pracy jest z nami, są jeszcze weekendy które spędzamy z nim cały czas.
Mam nadzieje że wyrośnie na dobrego pieska, i tak nim jest teraz jest naprawde kochany.
Pozdrawiam

Toller 
Rude jest piękne ;)

Mój labrador: Dancer & Fire-Retrievery z Nowej Szkocji
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2005-09-15, 10:47   

Poza tym każdy pies trochę inaczej przechodzi okres dojrzewania i w różnym czasie go kończy. Nasz pies w tym wieku nie niszczył ale przechodził okres buntu, jeśli chodzi o wykonywanie komend. Stopniowo przyzwyczailiśmy go do 8 h samotności, w czasie gdy pracujemy, ale po powrocie praktycznie większość czasu poświęcamy właśnie jemu. Wędrówki, jogging z mężem (kilkanaście km kilka razy na tydz), szkolenie (PT2 i obedience, za moment zaczynamy agility) mnóstwo zabawy.
Pamiętam, jak koło 11 mies wszystko sie uspokoiło, my odetchnęliśmy... a drugi etap dojrzewania powtórzył sie 2 mies później...
Foxowi właśnie najlepiej pomogła możliwość rozładowania energii podczas ćwiczeń i różych zadań. Poza tym nie łudźmy się -ten okres trzeba po prostu przetwać i jak najwięcej poświęcać psu uwagi.

AnetaJ 

Mój labrador: oskar
Wysłany: 2005-09-15, 19:07   

Nasz Oskar bardzo wcześnie zaczął zostawać sam w domu,właściwie to nie było wiekszych zniszczeń ale on ma dopiero 21tyg. Niestety z gryzieniem i skakaniem to bywa różnie,jak ma dobry dzień to jest bardzo grzeczny ale jak trochę gorszy to gryzie wszystkich i wszystko. Nasza rada jest taka aby codziennie zabierać psa na długi spacer ale taki bez smyczy. Często jest to zabawa z elementami szkolenia, wszystkie polecenia wtedy wykonuje bez zarzutu. Kiedy wracamy do domu Oskar jest tak zmeczony,że od razu pada a my mamy trochę spokoju wieczorem. Polecam!

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2005-09-15, 22:41   

U nas przez pierwsze dwa lata swojego zycia Samba byla caly czas ze mna w domu, bo siedzialam z Mikolajem na urlopie wychowawczym. I mimo, ze przy malym dziecku nie mialam specjalnie duzo czasu na prace z psem, to uczestniczyla w codziennym zyciu "placzac sie pod nogami". W porownaniu z innymi labkami (chyle czola przed Coffie) prawie niczego nie zniszczyla, troche pogryzionych zabawek i tyle.
Przy okazji tego tematu mam pytanie do tych, ktorzy maja wiecej niz jednego laba "w stadze". Czy Waszym zdaniem labki bardziej pragna kontaktu z czlowiekiem, czy wystarczy im towarzystwo drugiego psa? Znajomi znajomych planuja kupic labka, tyle, ze u nich pies od poczatku zostawalby na cale dni sam. Na stwierdzenie, ze labki to psy rodzinne i potrzebuja kontaktu z czlowiekiem, zareagowali w ten sposob, ze postanowili kupic dwa labki sobie do towarzystwa. Wiem, ze to jest patent na beagle, ale czy na labradory?

Odpowiedz do tematu