Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Labek i konie
Autor Wiadomość
mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Pomogła: 29 razy
  Wysłany: 2005-06-30, 16:20   Labek i konie

Mam pytanie odnosnie wlasnie Labrarorow i koni. Czy ktos z was ma doswiadczenia w tym kierunku?? Czy na przyklad dorosly Labrador moze biegac przy koniu? Tzn azda w lesie wjedzanie do wody i takie tam. Duzo oczywiscie zalezy od konia no ale chodzi mi bardziej o kwestie psa.

niziolek 

Mój labrador: Teida
Wysłany: 2005-06-30, 16:34   

Moja Teida strasznie obszczekala konia gdy zobaczyla go pierwszy raz i troszke sie bala.Powiem jednak ze to nie jest dobry pomysl.Mialem konia i mastifa neapolitano ktory strasznie lubil biegac za konikiem i poszczekiwac za mlodu pare razy konik go pogonil delikatnie lecz gdy piesek byl juz wielki i nie tak sprawny dostal kilka razy z kopytka:( niestety ktoregos dnia moja dziewczyna znalazla psa martwego i nie bardzo wiedziala czemu zdechl:(ponoc na serce bo te rasy tak maja ale ja mysle ze przyczynily sie do tego kopniaki od konika ktory jest zwierzakiem znacznie silniejszym i tak jak pies nie w pelni obliczalnym:( wiec proponuje trzymac pieska w pewnej odleglosci od pieknych ale i nie calkiem bezpiecznych kopytek konskich(skoro jezdzisz to wiesz jak to czasem bywa :) )

mar_tusia 

Wysłany: 2005-06-30, 16:41   

nie no to z proba kopniecia to wiem, skoro kon moze kopnac czlowieka to czemu nie psa zwlaszcza jesli ten jeszcze szczeka za zadem, jezdze na koniach ktore sa przyzwyczajone do psow i tak sie zastanawialam czy by sie dalo pieska ewentualnie przyzwyczaic? znam husky ktora tak biega ale nie ze za zadem ale zawsze gdzis w poblizu w krzaczorach itd

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2005-06-30, 16:44   

niziolek, a ja ma zupełnie odmienne wrażenia ze spotkania moje figi z koniem. na początku mała się bała konika i nawet nie chciała wejść do stajni,a potem to żarły wspólnie marchewkę-to co wypadało z pyska konia mój psiak wciągał z ziemi- i dotykały się nosami bez żadnych nerwów czy strachu. wydaje mi się że tak jak napisała mar_tusia dużo zależy od konia. biegające konie po padoku nie robiły na fidze najmniejszego wrażenia. nie próbowała tez ich w jakiś sposób gryźć czy coś. poprostu biegła sobie spokojnie obok-wyglądało to tak jakby chciała pokazać"zobacz ja tez umiem szybko biegać" usmialiśmy się że figa ma nowego przyjaciela"dużego pieska"

niziolek 

Wysłany: 2005-06-30, 16:56   

Ja wcale ni powiedzialem ze tak jest ze wszystkimi konikami i wszystkimi psami Teida obszczekala konika jak miala 4-mc i wtedy nie chciala tez plywac teraz plywa jak oszalala za wszystkim co w wodzie wiec moze i nie bedzie szczekala na koniki;)tyle ze mam zle doswiadczenie.Nie bylem na konikach juz troszke czasu ale niebawem sie wybieram i zapewne bede sie bal jechac z Teida ale moze mi przejdzie:)

mar_tusia 

Wysłany: 2005-06-30, 17:04   

ja bym Ci radzila Teide wziac ze soba, zeby zobaczyla jak Pan wsiada na konia jezeli masz taki zamiar pewnie bedzie zaniepokojona na poczatku bo takie sceny juz widzialam, ale jak ja ktos bedzie trzymal na smyczy to wszystko bedzie oki :wink:

niziolek 

Wysłany: 2005-06-30, 17:15   

Pewnie tak sie skonczy bo jak mam troszke czasu to na koniki pedze galopem ;) a teraz mam jeszcze psiura wiec za czas jakis bedziemy mam nadzieje ze bez zadnych niemilych niespodzianek pedzic razem.

Marta 
Junior Admin
KŚMod

Mój labrador: Malibu i Blavod
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2005-06-30, 18:10   

Malibu nigdy nie bała się koni. Na początku jak zaczęłam zabierać ją do stajni to zamykałam ją w boksie na czas mojej jazdy, żeby nie przeszkadzała, ale za którymś razem wyskoczyła przez otwarte okno i przybiegła do mnie. Koń najpierw się trochę denerwował, że cały czas za nim ganiała, ale potem się przyzwyczaił i spokojnie szedł parkur z Kluską na ogonie. Śmiałam się, że na zawodach ją wypuszczę i zobaczymy, kto ukończy :P
Co do jazdy w tereny to z Malibu jeszcze nie byłam, ale mój kolega miał dobermana, którego zawsze zabierał ze sobą. Pies szedł spokojnie za albo przed końmi :)

pozdrawiamy
M&M

black girl 
Carpe diem

Mój labrador: Vienna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2005-06-30, 18:13   

A moja Viennka strasznie boi sie koni :) Tzn miała tylko jedną okazję aby być bliżej tych pięknych zwierząt, ale jakoś ani ona ani konie ie przypadły sobie do gustu :P

Krzysia 
Hodowla Prestige Constans

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2005-06-30, 19:37   

Ja pokazywalam w topicu o wystawie krakowskiej czekoladową suczkę, córkę mojego Beniamina. Jej wlasciciele kupili ją wlasnie dlatego, że maja ogromne ranczo i kilka koni i od małego uczyli ją oswajać się z towarzystwem koni. Mała traktuje je teraz niczym psy! Jest zupenie obyta z ich towarzystwem i z tego co mi wiadomo wyśmienicie sie z nimi bawi! Wspolne biegi po lesie z państwem na koniach jest dla suczki codziennością. Grunt to przyzwyczajać psa do towarzystwa konia stopniowo i bez zbędnego pośpiechu

KasiaDzB 

Mój labrador: Portos
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2005-06-30, 21:19   

nie miałam co pisać w tym topicu i juz mam :P Dzisiaj Portek po raz pierwszy zobaczył konia i reakcja była natychmiastowa: irokez na grzbiecie i mnóstwo szczekania :)

Marta Cyganek 

Mój labrador: Blondyn i Obisia
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2005-06-30, 22:10   

KasiaDzB napisał/a:
nie miałam co pisać w tym topicu i juz mam :P Dzisiaj Portek po raz pierwszy zobaczył konia i reakcja była natychmiastowa: irokez na grzbiecie i mnóstwo szczekania :)

No to na moich labkach konie nie robia specjalnego wrazenia, choc nie byly do koni jakos specjalnie przyzwyczajane. Na fotce Obisia i konik huculski:)

Pozdrawiam,

Krzysia 

Wysłany: 2005-06-30, 22:25   

No to Obisia jest wyjątkowo odważną labradorką!
Do autora jesli od początku będziesz przyzwyczajać psa do koni to nie powinno być żadnych problemów. Pies po prostu przywyknie do ich towarzystwa!
Psy nie lubią zapachu konia- jest on dość intensywny (zwlaszcza przeciez dla nich!) dlatego często bardzo dziwnie reaguja na koniki :smile:

Oluna 
Moderator Grupy

Mój labrador: Labcia Thelma oraz Cavalierka Filu :-)
Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2005-06-30, 23:35   

Moja Thelma konie obserwowała z wielkim zainteresowaniem. Bliższy kontakt miała za to z krową, z którą koniecznie chciała się bliżej zapoznać. Krowa nie była zainteresowana niestety ;)

Krzysia 

Wysłany: 2005-06-30, 23:46   

Tak, tak- krowy to juz inna historia. Tą ktorą z kolei wyjatkowo zainteresowany był mój Bendżi (zawsze wiedzialam, że lubi wielkie dziewczyny :P P ) miała wyjątkową ochotę zdzielić Bendziego ogone po głowie. Jedno szczęscie, że mój chłopaczyna robił takie zwinne uniki!

Odpowiedz do tematu