Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie zbierasz kup "bo nie"? Zobacz na co narażasz innych!
Autor Wiadomość
izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2009-10-28, 13:17   

Nie ma za co, miło mi :)

gosiakgda 

Wysłany: 2009-10-30, 12:36   

moji mili ja oczywiscie bym sprzatala po swoim psie ale gdzie mam te kupy wywalac??
kubelki na odchody psie postawione sa tylko w parku.a jak wywalimy do normalnego kubelka to dosytaje sie mandat.zreszta w niekturych krajach zatrudniane sa osoby co sprzataja psie odchody i tak powinno byc u nas.ale nigdy tak nie bedzie.

[edymon] 

Mój labrador: CORRADO River Island
Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2009-10-30, 16:59   

gosiakgda napisał/a:
kubelki na odchody psie postawione sa tylko w parku.a jak wywalimy do normalnego kubelka to dosytaje sie manda

Czytaj strona pierwsza.
NIE MA ZAKAZU WYWALANIA KUP DO ZWYKLYCH KOSZY.

Przy okazji, jest tu chociaz jedna osoba, ktora za to zostala ukarana mandatem? Bo zdaje sie to urban legend.

elka911 

Mój labrador: sara i nero (nie lab)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2009-10-30, 21:35   

gosiakgda, akurat w Gdańsku wyraźnie jest ta sprawa określona: jeżeli w pobliżu nie ma pojemnika na psie kupale, możesz spokojnie wyrzucać do zwykłego śmietnika. Wiem to z pewnego źródła - spółdzielnia mieszkaniowa mojej teściowej w tym roku wysilila się i każdy lokator otrzymał stosowną ulotkę z informacjami dot. "psich przepisów" obowiązujących w Gdańsku :jupi: .

KAROLCIA25 
Karolina

Mój labrador: Fiona
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-10-31, 06:09   

Nie wiem jak to jest u nas,ale jeśli nie ma w poblizu kubła na odchody to wyrzucam do zwykLego smietnika czy to sie komus podoba czy nie.Lepiej wyrzucić do jakiegokolwiek niż zostawić.Przyznaję,że czasem nie zbieram kupek :confused: , ale po przeczytaniu tego artykułu będę zbierać zawsze.Szkoda tylko ,że większość ludzi ma to gdzieś i nic nie przekona ich do sprzątania po swoim pupilu

Mambalina 

Mój labrador: Mondo
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2009-11-02, 10:41   

mar_tusia napisał/a:
mam dwa psy po których sprzątam

Mam wrażenie, że całe to sprzątanie ma wymiar bardziej estetyczny niż zapobiegający chorobom. Przecież kupy nie da się sprzątnąć w całości, no chyba że wykopiemy ziemię dookoła. W tym co zostanie na trawniku robale zostaną i tak tylko mniej.

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2009-11-02, 10:50   

No..trochę tak, ale weź pod uwagę, że jak myjesz ręce po przyjsciu do domu, to wszystkiego też nie zmyjesz.
Chodzi o zmniejszenie zagrożenia, bo wyeliminować sie go nie da.
Wszyscy właściciele musieliby regularnie odrobaczac swoje psy...

Goldi845 
Fundacja Sos (Ania i Niva)

Mój labrador: Goldi[*], Niva i Luna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-01-24, 15:28   

Na Discovery channel jest program "Monster inside me" szczegółowo był tam opisywany przypadek chłopca zaatakowanego tym pasożytem i nie koniecznie jest on przenoszony z odchodami zwierząt, zyja one w uśpieniu w ziemi przy placach zabaw i innych terenach zielonych, psy zarażają się nimi zjadając coś podczas spaceru z trawnika lub przez ukąszenia kleszcza co możne tez spotkać człowieka. W układzie krwionośnym psów nie wyzadzaja im żadnej szkody docelowym nosicielem dla nich jest człowiek którego system immunologiczny starając się zwalczyć szkodnika pogarsza sytuacje umożliwiając pasożytowi penetracje głębszych tkanek. mozg oczy pluca serce... wszystko co tu napsialam nie umniejsza faktu ze glownym nosicielem pasozyta sa nasze czworonogi i trzeba po nich sprzatac chcialam dopisac kilka istotnych informacji do tego co juz tu bylo napisane. a tu kilka linkow do owego programu : http://www.youtube.com/wa...5C902E5A8A1D956 i http://www.youtube.com/wa...5C902E5A8A1D956

patrycja86 
ur.18.07.2009r.

Mój labrador: Sara
Wysłany: 2010-01-24, 16:09   

Słuchajcie czy ja jakies spacjelne łopatki do zbierania czy czym wy to robicie?

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2010-01-24, 16:20   

patrycja86, ja worek przewracam na drugą stronę i ręką zbieram rotfl

— Mark Twain

Biedronka 
Hodowla Excellent Labs FCI

Mój labrador: Labradorki: Aszti, Osa,Scarlet, Didi i Erfin
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2010-01-24, 16:54   

gosiakgda napisał/a:
moi mili ja oczywiscie bym sprzatala po swoim psie ale gdzie mam te kupy wywalac??
kubelki na odchody psie postawione sa tylko w parku.a jak wywalimy do normalnego kubelka to dosytaje sie mandat.zreszta w niektórych krajach zatrudniane sa osoby co sprzataja psie odchody i tak powinno byc u nas.ale nigdy tak nie bedzie.

Mieszkam też w Gdańsku mam 4 sunie i po każdej sprzątam kupska.
Tłumaczenie się,że nie ma do jakiego kosza się wrzucić kupy to nonsens.
Poza tym w Naszym mieście jest specjalny oddział Eko Straży Miejskiej gdzie można zadzwonić i zgłosić sąsiada jak nie sprząta po swoim psie i oni bez ogródek potrafią wypisac mandat na kwotę 500zł za niesprzątanie po swoim pupilku.

Podaj dokładnie te kraje w normalnych cywilizowanych krajach np. USA i Niemcy to właściciel sprząta po swoim psie.
Dlaczego ktoś ma sprzatać kupy po TWOIM psie skoro ty jesteś właścicielem to przecież Twój obowiązek.

patrycja86 
ur.18.07.2009r.

Wysłany: 2010-01-24, 17:09   

przyznam, że nie sprzątam po swoim psie...ale zacznę od dzisiaj :) ..
Tylko tak zastanawiam się czym to zbierać... :confused: bo ja chyba foliówką nie dam rady :zab: ...
A można w sklepie zoologicznym kupic jakaś folie grubszą do zbierania?
W ogóle sa jakies akcesoria do tego?

Kajzera 
Gosia

Mój labrador: Neska
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-01-24, 17:17   

Ja sprzątam wszystkie kupki od pierwszej wliczając, a pomijając takie, w lesie w krzakach. Nie wiedziałam o tej chorobie, ale czuję się w obowiązku sprzątania po psie.

patrycja86 napisał/a:

A można w sklepie zoologicznym kupic jakaś folie grubszą do zbierania?
W ogóle sa jakies akcesoria do tego?

Widziałam na jakiejś stronce saszetke na woreczki do paska z 10 woreczkami eko, ale kosztowała fortunę. Ja nosze zawsze kilka zwyklych woreczków w kieszeni. Na Nesiowe kupki to starcza :) Nosze kilka, bo ona lubi robić na raty.

Jestem w ogole za wprowadzeniem obowiązku sprzątanie po psie.. Gorzej kiedy kupka jest luźniejsza :|

patrycja86 
ur.18.07.2009r.

Wysłany: 2010-01-24, 17:30   

Kajzera napisał/a:
Jestem w ogole za wprowadzeniem obowiązku sprzątanie po psie.. Gorzej kiedy kupka jest luźniejsza

Ja również...!!
Powiem wam, że ja np jeszcze nie wiedziałam, zeby u mnie na osiedlu ktos sprzatal po swoim psie...chyba bede pierwsza :razz: ...ktoś musi zacząć :x

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2010-01-24, 17:31   

Kajzera napisał/a:
Jestem w ogole za wprowadzeniem obowiązku sprzątanie po psie
taki obowiązek już jest :D

Odpowiedz do tematu