Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
szczeniak sam w domu
Autor Wiadomość
Agnieszka30 
Labradory.info FB

Mój labrador: Czesio
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-07-07, 21:12   

Chester robił na początku na matach,póżniej zabrałam maty i po powrocie do domu przez tydzień spotykałam jeszcze niespodzianki. Od 2 miesięcy już czeka na wyjście do naszego powrotu :)
dodam,że je o stałych porach teraz już tylko dwa razy dziennie i staramy sie wychodzić na długie spacery wieczorem na plażę dla psów aby wynagrodzić mu trzymanie kupki i siku :) ) Lubi to bardzo :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."

martula 
martula

Mój labrador: Pola
Wysłany: 2013-07-08, 21:41   

milkaas, Jak tam Twoja Milka? Masz jeszcze niespodzianki? Moja 6 miesięczna Pola niestety pierwsze co robi po naszym wyjściu z domu to siusiu lub kupka. Mam wrażenie że to ze strachu. Do tego dochodzi niszczenie wszystkiego co zdoła złapać w zęby (oprócz swoich zabawek - nimi interesuje się dopiero po naszym powrocie). Ostatnio po powrocie zastałam: Rozniesione po całym mieszkaniu 4 kg proszku do prania, rozszarpany karton po tymże proszku, 2 kg żwirku dla kota, opakowanie papieru toaletowego (w drobny mak), 2 kuchenne noże, patelnia, pogryzione dwa wiklinowe koszyki (w tym jeden z igłami do szycia) oraz moja osobista bielizna. Łazienka dodatkowo zachlapana wodą z kibla, a kuchnia wodą z miski. Obraz nędzy i rozpaczy. Szczerze powiedziawszy nie wytrzymałam nerwowo i gdyby nie zwiała to dostałaby solidnego klapsa. Siadłam więc i płakałam jak bóbr z bezsilności bo tak jest codziennie. Pomysły Poli nie mają końca a mnie kończą się pomysły na zabezpieczanie mieszkania. Dodam że pies jest zawsze wybiegany, pozostawiony z pysznie wypchanym kongiem. Zostaje sama na max 6 godz. Ręce mi opadają ale nie tracę wiary bo poza tym Pola to aniołek :zakochany:

Olina997 
Ola

Mój labrador: Fifi
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-07-08, 21:53   

martula, wiele rzeczy w domu może być bardzo niebezpieczne dla małego psiaka (chociażby te igły do szycia, które w ferworze zabawy może połknąć, czy noże, którymi może się pokaleczyć). Może warto pomyśleć o klatce? Piszesz o proszku do prania, papierze toaletowym, ubikacji. Czy zamykasz drzwi od łazienki gdy psiak zostaje sam w domu? Kosze (te z igłami przede wszystkim) musiały być w zasięgu pyszczka Poli, skoro je pogryzła. Z resztą, tak samo jak wszystko inne. Warto zadbać o to, żeby takie rzeczy były dobrze schowane albo położone wysoko. Gdy moja Fifka była mała to wszystko, dosłownie wszystko kładłam przed wyjściem wysoko na półkach, a drzwi do łazienki i pokoju zamykałam. Niestety, ale swoje domowe życie dostosowałam do psa, nie odwrotnie. Ale opłaciło się, bo teraz Fifka nie ruszy nawet upieczonego kurczaka położonego na półmetrowym stoliku.

martula 
martula

Mój labrador: Pola
Wysłany: 2013-07-08, 22:10   

Ja to wszystko naprawdę wiem, ale: drzwi od łazienki (harmonijkowe) Pola wyważyła w pogoni za kotem i chwilowo nie dało się ich zamknąć, Pola nigdy dwa razy nie sięga po te same rzeczy i nie jestem w stanie przewidzieć na co jeszcze zwrócić uwagę. Koszyczek z igłami - nie wiem jakim cudem ściągnęła z wysokiej półki, możliwe że koszyczek zrzucił kot. Noże wyciągnęła ze zlewu, gdzie jeszcze niedawno po prostu nie dosięgała itp. itd. Co najdziwniejsze nie rusza ulubionych przez psy butów, kabli i mebli :co?: Obawiam się jednak że przyjdzie czas i na to :cry: Mam klatkę i nawet przerobiłam trening klatkowy, ale niestety Pola tak jak pisałam wyżej od razu po naszym wyjściu robiła tam kupkę. Do prania było całe wnętrze klatki i pies. Po dwóch dniach daliśmy sobie spokój. Pomyślałam, że poczekam aż Pola całkowicie nauczy się czystości. Proszę uwierzyć, że naprawdę przepracowałam i wypróbowałam już wszystko. Została mi tylko cierpliwość i nadzieja, że to niedługo się skończy...

bodzio 

Wysłany: 2013-07-09, 10:24   

Też to przerabialiśmy, nasza Maja niszczyła to co było w zasięgu jej łap i pychola, jednak z czasem nauczyliśmy się zabezpieczać wszystko. Nie zostawialiśmy niczego w miejscach, które były dostępne dla niej, teraz czasami zdarza się jej coś tam nabroić ale nie jest to uciążliwe. Życzymy dużo cierpliwości i sukcesów w tej trudnej nauce zachowania.

Olina997 
Ola

Mój labrador: Fifi
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-07-09, 15:41   

martula, ooj to faktycznie mała bestia z Poli ;) . No to pozostaje tylko cierpliwość. Na pewno będzie dobrze :) . Poza tym, jak tu nie wybaczyć takiej urodnicy ;)

Odpowiedz do tematu