Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
nietrzymanie moczu
Autor Wiadomość
paulina134 
Paulina134

Mój labrador: Tequilla
  Wysłany: 2009-08-15, 22:32   nietrzymanie moczu

hej mam problem z moją psinką :cry: ma 5mies a od ok miesiąca jest u mnie. od poprzedniego właściciela dowiedziałam się że Tequila czasem siusia "z radości" podczas zabawy z innymi psami lub w trakcie snu. wet powiedział że to normalne i do 6 mies powinna przestać. ja jednak uważam że jest to spory problem :cry: martwi mnie to bo widzę zę jest coś nie tak :cry: jak przychodzę do tequilci rano to całe legowisko ma aż mokre. bardzo często zdarza jej się takie siusianie. na spacerze, podczas zabawy, w trakcie snu no po prostu cały czas. wydaje mi się że ona tego nie kontroluje. czasem nawet siedzi i patrzy jak siusia pod siebie :cry: no nie wiem co się dzieje.... :cry: proszę pomóżcie....

AgaD 

Mój labrador: Hope
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-08-16, 00:27   

Nasza Hope ma podejrzenie ektopii moczowodu. Posikuje tak jak Tequila, czasami gdy wstaje ma caly tylek mokry, chodzac puszcza pare kropelek. Po badaniach moczu lekarz wykluczyl wszelkie zapalenia pecherza itp. Po niedzieli bedzie miala robione USG i rentgena z kontrastem aby postawic wlasciwa diagnoze. To schorzenie polega na niewlasciwym umiejscowieniu moczowodu w pecherzu lub moczowod konczy swoj bieg w pochwie a nie w cewce moczowej. Leczy sie to operacyjnie.

Radzilabym aby najpierw zrobic badanie moczu na posiew i bakteriologiczne. Nie jest drogie a pozwoli upewnic sie ze z nerkami i pecherzem jest wszystko ok. Pozniej mozna stawiac inne diagnozy.

paulina134 
Paulina134

Mój labrador: Tequilla
Wysłany: 2009-08-16, 10:49   

dziękuję bardzo za odpowiedź. mam nadzieję że to jednak nie jest to :( biedny piesek:( jeżeli to to czy po operacji będzie już całkiem zdrowa? ile czasu będzie dochodziła do siebie?

asiek72 
frida

Mój labrador: frida
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-11-10, 09:57   

Chciałam was zapytać,czy może ktoś miał taki przypadek ze swoim psem- samcem, choć nie wiem, czy jest jakas różnica- czy pies czy sunia. Otóż pies- w wieku ok5 lat, w ciągu ostanich 3 mies. zdarzyło mu się,że w nocy podczas snu, tylko i włącznie w czasie snu- siusia, nie pod rząd codziennie, tylko zdarzyło sie to kilka razy w ciągu tych 3 miesięcy :confused: Czy ktos może zna taki przypadek? Czy może byc to związane np. ze snem, który w danym momencie ma psiak, czy raczej coś związengo z pęcherzem?

milka556 

Mój labrador: Zefir i Amore
Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2009-11-10, 10:07   

Wydaje mi się, że jeśli to byłoby coś z pęcherzem to pies czułby potrzebę i by się obudził, więc można przypuszczać, że być może źródłem takiej sytuacji jest sen. Tym bardziej, że nie zdarza się to regularnie, tylko w odstępach czasowych, i w trakcie snu, a nie np. w dzień kiedy może zostać sam na pare godzin.
Jednak nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem, więc mogę tylko domniemywać.

sodalis 
Hodowla Sodalis

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2009-11-10, 12:32   

Mocz na badanie ogólne, ewentualnie niech mu ktoś (w sensie jakiś lekarz) prostatę pomaca.

asiek72 
frida

Mój labrador: frida
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-11-10, 12:36   

dziękuje za odpowiedź. Przekażę to właścicielce. :pa:

KAROLCIA25 
Karolina

Mój labrador: Fiona
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2010-10-06, 14:29   

Fionka ma cieczkę 11 dzień.W domu chodzi w majtach.Dziś po raz trzeci zdarzyło jej się popuścić.Zawsze dzieje się to,gdy zostaje sama (sama jest przez krótki czas,bo ja na razie nie pracuję).Po pierwszym razie zaczęłam ją częściej wyprowadzać,bo myślałam,ze może zbyt rzadko się wypróżnia na dworze.Popuszcza tylko w majtki,podłoga jest sucha.Nie wiem co mam robić :(

betti 
Beata

Mój labrador: Gaja- DIA HABIL Marivet;Wera już za TM [*]
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2010-10-06, 15:09   

KAROLCIA25, jeśli jest w majtochach nie może się porządnie umyć. Mogła zakazić cewkę moczową, pęcherz. Idź do weta, niech obejrzy.

KAROLCIA25 
Karolina

Mój labrador: Fiona
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2010-10-06, 16:15   

betti, dzięki ;)

nathaliena 
Natalia

Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki) & czeko labstaff Goya
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2012-02-08, 19:30   

Od jakiegoś czasu mam problem z Barusiem. Otóż, przy ponoszeniu zostawia za sobą ścieżkę- kropelki moczu. Cżeściej wychodzimy na dwór i sporo sika - niestety Bari wszystko musi podlać, więc sika na kilka razy, najpierw raz dość dużo, a później 20 razy "podlewa". Zaczął też więcej pić wody. Poza tym jest ok. Z powodu mrozów nie chodzimy na długie spacery, myślałam, ze może przeziębił się, dostaje urosept od tygodnia - 2 tabletki dziennie i od 5 dni CIPRONEX - 1 tabletkę dziennie. Wczoraj wydawało mi się, ze jest lepiej, a dziś wręcz nasiliło się i ścieżka z moczu coraz dłuższa, na legowisku też mokra plama. Dziś już nie dam rady kupić kubeczka do badania moczu, ale w piątek rano zawiozę do badań- pies ma być na czczo, tak? I zbadamy też krew oraz zrobimy usg prostaty (tak zalecił wet).
Co to może być? Martwię się, Bari skończy w tym roku 7 lat i jest kastratem, ma chore stawy.
Morfologie robiliśmy w październiku i było ok.

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2012-02-08, 20:02   

A ten Cipronex dostaje z zalecenia weterynarza?
Niekoniecznie podsikiwanie musi być spowodowane zapaleniem pęcherza, czy wet przed zleceniem badał mocz?
nathaliena napisał/a:
pies ma być na czczo,

Do badania moczu nie.
Do badania krwi tak.

Evela 
Psiarz pełną parą

Mój labrador: Lorena i Jamnior Nitka
Wysłany: 2012-02-08, 20:26   

skąd ten cipronex?

Koniecznie trzeba zrobić badanie moczu i to jak najszybciej, choć teraz jak dostaje leki to badanie będzie lekko zakłamane. Biorąc pod uwagę jego wiek i przejścia to ja bym była za badaniem krwi i spraedzeniem nerek.

nathaliena 
Natalia

Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki) & czeko labstaff Goya
Wysłany: 2012-02-08, 20:51   

izatemka napisał/a:
A ten Cipronex dostaje z zalecenia weterynarza?
tak.

W piątek zbadamy mocz i krew. Martwię się. :( Mam nadzieję, że to nic poważnego..

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Wysłany: 2012-02-08, 21:11   

popieram Evelę oprócz usg prostaty zrobiłabym usg calego układu moczowego, moze psiak ma kamyczki nerkowe, które potrafią byc całkiem spore.Natalia sprawdź to koniecznie.

Odpowiedz do tematu