Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne sikanie
Autor Wiadomość
klauzunka 

Mój labrador: Tequila i Lola
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2009-08-04, 12:35   Dziwne sikanie

Moja Tequila na początku czerwca miała pierwszą cieczkę i od tamtego czasu zapomniała jak się sika.Do cieczki kucnęła, wysikała się i leciała dalej.
Teraz już od jakiegoś 1,5 miesiąca wygląda to tak:
kuca i zaczyna sikać, wciaż sikając na zgiętych nogach drepcze kilka kroków, wciąż sikając podnosi się, sikanie kończy dosłownie stojąc czy nawet idąc gdzie już w ogóle zajęta jest czymś innym.
I tak:
-to nie są przerwy w sikaniu, świadczące o tym, że ma problemy z oddawaniem moczu-od przykucnięcia do wstania sika - tak jakby jej się gdzieś śpieszyło.
-w domu nie popuszcza ani kropli
-nie wylizuje się
-na 10 sikań 7 wygląda jak w/o
-bez różnicy czy jest na smyczy czy luzem
-dwukrotne badanie moczu w odstępie miesiąca - wyniki idealne.
DIAGNOZA-mam obserwować psa, bo nic się nie dzieje a takie sikanie to coś w stylu, że np. 6 m-czny pies nauczony czystości nagle zaczyna sikać w domu.
Co o tym myślicie, może coś więcej poza moczem przebadać?

asiek72 
frida

Mój labrador: frida
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-08-04, 12:44   

klauzunka, moja robi tak identycznie ale jak ma cieczkę tzn. taka niby cieczkę(bo jest wysterylizowana, ale ma dalej i cieczki) Normalnie sika na spacerze może 2 razy- tak długo, a w tej chwili to posikuje po 10 razy i to tak jak Ty piszesz w takich pozycjach. Ja sie nie martwię, bo jak zauważyłam, to jest tak zawsze, jak znaczy tym siusianiem teren w czasie cieczki. Skoro nic u Twojej suni nie strwierdzono, to może po prostu tak ma w tej chwili i jej to minie. Obserwuj ją.

Magda_mn 

Mój labrador: Loco i Pepe
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2009-08-04, 12:48   

A czy dużo pływa ostatnio???
Może ma przepełniony pęcherz, a szkoda jej czasu na sikanie? ;)

klauzunka 

Wysłany: 2009-08-04, 12:59   

fakt ostatnio wiecej pływa, ale nie codziennie, nie zauważyłam też wzmożonego pragnienia - a takie sikanie to u niej stało się normą.
I dokładnie tak to wygląda jakby szkoda jej było czasu.

[ Dodano: 2009-08-04, 13:04 ]
i to nie jest takie posikiwanie w stylu znaczenia terenu. Ona przykucnie na sekundę i wciąż sikając już gdzieś leci.

Magda_mn 

Wysłany: 2009-08-04, 13:12   

klauzunka napisał/a:
Ona przykucnie na sekundę i wciąż sikając już gdzieś leci.

Skoro wszystkie wyniki ma ok, to wiązałabym posikiwanie w marszu z temperamentem i przepełnionym pęcherzem..

pandorka 

Mój labrador: Leon
Wysłany: 2009-08-04, 13:35   

ja jednak zgadzam się z asiek i uważam, że to jest znaczenie terenu
mój Leon robi identycznie

Weronika_S 

Mój labrador: Olaf
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2009-08-04, 13:57   

nie wiem czy to dobry przyklad bo Olaf to w koncu pies a nie sunia,ale tez tak robi.Podnosi noge do sikania,zaczyna i po chwili idzie dalej lejac za soba ;) wyglada to tak jakby zapominal,ze jeszcze sika i lecial juz do czegos ciekawszego

Magda_mn 

Wysłany: 2009-08-04, 14:05   

Weronika_S napisał/a:
nie wiem czy to dobry przyklad bo Olaf to w koncu pies a nie sunia,ale tez tak robi.Podnosi noge do sikania,zaczyna i po chwili idzie dalej lejac za soba

kolejna wspólna cecha ;)
A po pływaniu to nawet potrafi biec i sikać ;)

Alumnus1 
Zbyszek

Mój labrador: Atos-za TM
Wysłany: 2009-08-04, 14:42   

Weronika_S napisał/a:
nie wiem czy to dobry przyklad bo Olaf to w koncu pies a nie sunia,ale tez tak robi.Podnosi noge do sikania,zaczyna i po chwili idzie dalej lejac za soba ;) wyglada to tak jakby zapominal,ze jeszcze sika i lecial juz do czegos ciekawszego

Atos robi identycznie. Co jaki czas w trakcie sikania zaczyna sobie radośnie iść, jakby już skończył. A nie skończył :pada: Wygląda to prześmiesznie, szczególnie, że potrafi sobie łapy obsikać :ups:

martyna-pw 

Mój labrador: Luka
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2009-08-04, 15:01   

klauzunka napisał/a:
kuca i zaczyna sikać, wciaż sikając na zgiętych nogach drepcze kilka kroków, wciąż sikając podnosi się, sikanie kończy dosłownie stojąc czy nawet idąc gdzie już w ogóle zajęta jest czymś innym.
Moja Luka też tak robi. Nie może spokojnie przykucnąć i zrobić co trzeba, ale jednocześnie sika, idzie i węszy w koło. Myślę, że nie masz powodu do zmartwień.

klauzunka 

Wysłany: 2009-08-04, 18:19   

Dzięki za odpowiedzi!!!!
Aż mi ulżyło :jupi:
Mam nadzieję, że jak się kiedyś porządnie obsika po girach to jej przejdzie ;)

elka911 

Mój labrador: sara i nero (nie lab)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2009-08-05, 19:54   

klauzunka napisał/a:
Mam nadzieję, że jak się kiedyś porządnie obsika po girach to jej przejdzie
pewnie - najpierw wyliże sobie kopytka a potem przyjdzie do pańci dać buzi :) . I żeby było na temat - moja w młodości też tak robiła, wynikało to pewnie z tego, że samo sikanie to nuda, a świat taaaaaki ciekawy. Teraz namiętnie znaczy teren i zasikuje slady pozostawione przez inne psy :|

Odpowiedz do tematu