Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
ślinienie
Autor Wiadomość
monny 

Wysłany: 2009-06-04, 10:35   ślinienie

Dzień dobry. Mam labradora, w tym miesiącu skończy rok. chodzi mi o to, że mój labrador od jakiegoś czasu strasznie się ślini. Nigdy jeszcze się tak nie ślinił, dosłownie z niego kapie. Czy to jest jakaś choroba ? Czy może to normalne u labradorów ? Proszę o szybką odpowiedż.

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2009-06-04, 10:42   

A czy ślinienie występuje w konkretnych sytuacjach?

Jesli przy jedzeniu ludzi to ta choroba nazywa się "żebranie" rotfl

milka556 

Mój labrador: Zefir i Amore
Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2009-06-04, 10:42   

Raczej nie ma się czym przejmować, jedne labki bardzo intensywnie się ślinią, inne prawnie nigdy. Silne ślinienie się może być też objawem stresu lub strachu. Zastanów się czy twoja psina nie jest narażona na stresujące dla niego sytuacje. Ale jak już mówiłam, może już po prostu taki jest :)

monny 

Wysłany: 2009-06-04, 10:51   

Ale ona własnie wczesniej taka nie była i własnie to mnie dziwi, ślinienie wystepuje cały czas juz od 2 dni bez przerwy. Normalnie siedzi sobie i jej kapie z pyska, a czy może być to jakaś choroba zębów czy coś podobnego ?

pietrek_100 

Mój labrador: ramzes
Wysłany: 2009-06-04, 11:14   

nie rozumiem czy masz psa czy suczkę na początku piszesz ON a później ona.jeżeli to pies to normalne mój Ramzes ma to samo ale tylko jak jesteśmy w parku lub na woda .porostu idzie po śladach suczek które maja cieczkę i wtedy go nie idzie oderwać od tego miejsca a ślina :drink: to mu kapie jak z kranu . tak jest w jego przypadku . pozdrawiam

monny 

Wysłany: 2009-06-04, 11:36   

Mam suczke ;)

milka556 

Wysłany: 2009-06-04, 12:06   

monny, jeśli nie jesteś przekonana to przejdz się do weterynarza, wtedy wszystko będzie jasne :)

pietrek_100 

Mój labrador: ramzes
Wysłany: 2009-06-04, 12:38   

monny napisał/a:
Mam suczke ;)
a to nie wiem poczekaj parę dni i poobserwuj jeśli tak dalej ben to przejdź się do weta a jak jej samopoczucie

bocia 
czyli Gosia & czekolada

Mój labrador: Gofer
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2009-06-04, 22:05   

monny, najlepiej przejdź się z nią do weterynarza. Jeżeli ślini się bardziej niż zazwyczaj to znaczy, że coś jest nie tak. Gofer 2 miesiące temu po powrocie ze spaceru dostał silnego ślinotoku, kapało z niego jak z kranu, miał mokre całe posłanie i szyję. Oczywiście od razu trafił do weta, okazało się że najprawdopodobniej podrażnił sobie gardło obgryzając patyk, ew. patyk był czymś nieprzyjemnym nasączony. Może wet sprawdzi czy coś nie utknęło jej w paszczy.
milka556 napisał/a:
Silne ślinienie się może być też objawem stresu lub strachu.

Oj, to fakt, z Goferka dziś rano też kapało jak wychodziłam z domu i tak skojarzyłam, że nie chce biedaczek zostać sam, nie dziwie się - sąsiedzi od kilku dni mają remont i przekuwają dziurę w żelbecie :confused:

ula_cz 
Biszkoptowa Zadymiara :)

Mój labrador: Aza
Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2009-06-07, 23:32   

Moja Aza ślini się jak mam coś pysznego w ręce to wówczas siada przede mną a przed nią robi się kałuża, i też zaczęło się to niedawno temu... ale znamy przyczynę.... żarłoczność :razz:

milka556 

Wysłany: 2009-06-08, 10:35   

ula_cz napisał/a:
Moja Aza ślini się jak mam coś pysznego w ręce

Mój Zefir nawet wtedy się nie ślini ;p jednyny wyjątek robi w podróży :D

Odpowiedz do tematu