Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotowanie na parze.mniam...
Autor Wiadomość
Magdala 
ERIE

Mój labrador: ERIE-Futro nad Futrami
Wysłany: 2009-03-09, 22:29   Gotowanie na parze.mniam...

...wstyd się przyznać, że dopiero teraz odkryłam tę przepyszna stronę kuchnię:(...Nie sądziłam, źe to kiedykolwiek powiem, ale polecam gotowanie na parze!!!
Rany julek/jurek*, nie miałam pojęcia, że potrawy z pary są tak pyszne i że np. kurczak bez przypraw tak pysznie smakuje, że marchewka taka słodziutka, kalafior czy pieczarka mają tak ciekawy smak, a wołowinka paruję się w 5minut! Nie dość, źe to takie zdrowe to jeszcze jakie pyszne, wiem, wiem wydawać by się mogło że to jedzenie dla modelek, ale na serio mówię Wam spróbujcie! Do tej pory wszystko co jadłam wydawało mi się, że smakuje tak samo a tu proszę jaka niespodzianka!, potrawy można parować bez przypraw, ale z nimi są jeszcze lepsze! Szczególnie polecam rybkę-chociać nie wszystkie się nadają-na razie na czele jest tilapia, kurczaka i wołowinę, a z warzyw kalafiorka, cukinię i pieczarki, do tego albo jakiś pyszny sosik, albo totalne sauté ! PYCHOTA!!!....swoją drogą ciekawe jak długo wytrzyam bez schaboszczaka i buraczków:)...no i czekam na pomysły co by tu, jak i w czym uparoawć!

*niepotrzebne skreślić...

Isia 
Wreszcie razem

Mój labrador: Cheri i Dacotka, a Morus kochany za TM [*]
Wysłany: 2009-03-09, 22:33   

aż się głodna zrobiłam :mniam:

Blow 
los Qndlos

Mój labrador: Fado
Wysłany: 2009-03-10, 00:49   

Magdala, ja dopiero co nabyłam ustrojstwo do gotowania na parze, dziś przyszło-brokuły esencjonalne, apetyczne, zachęcające wyglądem, zapachem i smakiem, marcheweczki żarowiastopomarańczowe a tak słodkieee!!!!, że hej!
Cytat:
swoją drogą ciekawe jak długo wytrzyam bez schaboszczaka i buraczków:)
No nie tylko nie mów, że to też była u Ciebie podstawowa potrawa! :pada:
Ale podpiszę się pod Twoimi słowami-to jest zupełnie inny wymiar kuchni! :jupi: :tak: =)

asia15 

Mój labrador: Reda
Wysłany: 2009-03-10, 09:13   

A ja nadal czekam na parowar i nikt mi kupić nie chce :cry: . Sama jakoś zebrać się nie mogę bo nie wiem który dobry i który ładny rotfl . Chyba złożę zamówienie na urodziny swoje. A tak serio to też mi się marzy kuchnia mniej tłuszczowa :)

Bartuzi 

Mój labrador: Coffee [i]
Wysłany: 2009-03-10, 09:14   

Magdala, przedstaw to gotowanie od strony technicznej. W czym gotujesz? Jak to robisz? Co trzeba posiadać?

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Wysłany: 2009-03-10, 09:36   

smakuje przednie ale nie polecam gotować dorsza.... smrodku długo nie mogłam się pozbyć :P a lepiej smakuje w folii z cytrynką i koperkiem
Bartuzi napisał/a:
W czym gotujesz?
- w parowarze (ew tańsza wersja 2 garnki jeden mniejszy drugi większy wstawione jeden w drugi z wodą)
Bartuzi napisał/a:
Jak to robisz
- samo się robi :P
Bartuzi napisał/a:
Co trzeba posiadać
- 2 garnki albo parowar

Bartuzi 

Wysłany: 2009-03-10, 10:12   

Arleta napisał/a:
w parowarze

kurcze, kolejny klamot, gdzie to trzymać :pada:

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Wysłany: 2009-03-10, 10:41   

i to nie mały

Dobry 
Administrator

Wysłany: 2009-03-10, 10:50   

Próbowałem kiedyś jedzenia na parze. Warzywa były przepyszne ale mięsa jakoś nie bardzo mi podchodzą. Nie ma to jak smażone ;)

asia15 

Mój labrador: Reda
Wysłany: 2009-03-10, 13:21   

Bartuzi napisał/a:
gdzie to trzymać

w kuchni zawsze pod ręką ;)

supergirl 
Magda i Amber

Mój labrador: Amber
Wysłany: 2009-03-10, 15:18   

Magdala napisał/a:
ciekawe jak długo wytrzyam bez schaboszczaka i buraczków:)
a buraczki też na parze można zrobić ;)

Magdala 
ERIE

Wysłany: 2009-03-10, 22:18   

Bartuzi, Dobry miło was znowu "widzieć":)
Dobry....
Cytat:
ale mięsa jakoś nie bardzo mi podchodzą. Nie ma to jak smażone ;)
...wcale Ci się nie dziwię, bo jak sobie przypomnę te Sulistrowickie smaczki...mniamummniam...
Bartuzi...najprostsza i najtańsza wersja...to dwa gary+przykrywka-jeden a'la sitko, trochę wody wlewasz do gara-tego bez dziurek ;) do sitka wsadzasz co tam popadnie, parujesz dosłownie parę minut i obiad gotowy! Ja chwilowo używam tego prostego i taniego(Leclerc 49,99) sprzętu i jak na razie wystarcza, jak mi się nie znudzi zainwestuję w parowaczkę-masterkę:)

supergirl...z tymi buraczkami to chyba nie przejdzie bo mam traumę po podstawówce jak mi takowe ciepłe na papkę zmielone kazali zjeść, co do jednego wiórka...blee...

...z rybek też nie polecam mintaja-jakiś taki dziwny-albo mam zbyt duże wspomnienia (kapustka+kartofelki+mintajik w panierce), swoją drogą ktoś próbował frutti di mare?...zaś co do warzyw to świetnie smakuje też szparagówka, wszystko można teź zalać jakimś pysznym sosikiem np.czosnkowym albo delikatnym ziołowym, a na popitkę np. białe winko! Smacznego!
..ja jutro znowu filecik z kurczaczka, tym razem spróbuję w przyprawie do kurczaków...zobaczymy...

supergirl 
Magda i Amber

Mój labrador: Amber
Wysłany: 2009-03-10, 22:43   

Magdala napisał/a:
supergirl...z tymi buraczkami to chyba nie przejdzie bo mam traumę po podstawówce jak mi takowe ciepłe na papkę zmielone kazali zjeść, co do jednego wiórka...blee...
no coś Ty... :ups: Ja paruję buraczki w skórce, potem je obieram i robię w robocie na takiej jakby tarce :tak: pychota :tak:

Bartuzi 

Wysłany: 2009-03-10, 23:01   

Magdala napisał/a:
chwilowo używam tego prostego i taniego(Leclerc 49,99) sprzętu i jak na razie wystarcza, jak mi się nie znudzi zainwestuję w parowaczkę-masterkę:)

Zainspirowałaś mnie, więc już zamówiłem taki: http://www.tefal.pl/NR/rd...sine_VS4001.jpg , zobaczymy co z tego wyjdzie.

Magdala 
ERIE

Wysłany: 2009-03-10, 23:15   

hymmm....może jednak coś będzie z tych buraczków...a dodajesz jakieś przyprawy?...

Odpowiedz do tematu