Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zacząć?
Autor Wiadomość
Fauka 
I <3 my labrador retriever

Mój labrador: Lary
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2009-02-18, 12:58   Jak zacząć?

Witam!

Chciałabym z moim młodziakiem w niedalekiej przyszłości rozpocząć szkolenie w kierunku polowania a dokładniej aportowania czyli tego, do czego labki zostały stworzone.
Chciałabym zaczerpnąć trochę informacji na ten temat bo jestem w tych sprawach zielona więc mam kilka pytań do wtajemniczonych:

1. Kiedy należy zacząć z psem szkolenie w tym kierunku?
2. Co musi spełniać pies, by móc zacząć?
3. Gdzie w Łodzi można znaleźć dobrą szkołę, w której oferują tego typu szkolenia?
4. Jak często i na jakiej zasadzie odbywają się konkursy psów pracujących?
5. Czy polecacie mi jakies lektury/strony www o tej tematyce?

Będe wdzięczna za wszystkie uwagi, porady i odpowiedzi. Chcę od czegoś zacząć.

agazoom 

Pomogła: 24 razy
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2009-02-18, 13:07   

Proszę :)
http://www.labteam.pl/?uzytkowosc=1

Archiesa 
INFOmaniak
Uśmiech Dobrego :)

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-02-18, 13:08   

Fauka napisał/a:
5. Czy polecacie mi jakies lektury/strony www o tej tematyce?

Na pewno warto przeczytać książkę Cezarego Marchwickiego "Szkolenie retrievera Nie tylko dla myśliwych"
http://www.labradory.info/portal.php?name=ksiazki

DARIA 
Unga ma juz 9 lat :)

Mój labrador: Unga
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2009-02-18, 13:19   

agazoom, dzięki za linka

Marta M. 

Mój labrador: Kama
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-18, 21:52   

Fauka, polecam łódzką JB-szkołę :tak:
www.jb-szkola.pl

Fauka 

Wysłany: 2009-02-18, 22:32   

Marta M. napisał/a:
Fauka, polecam łódzką JB-szkołę

Ktoś niedawno mi odradzał mowiąc że osoba która tym kieruje zgubiła własnego psa :confused: to na pewno dobry wybór? siostra mojego Larego tam chodziła, slyszalam ze fajna tylko jest dużo ludzi tam. To dobrze czy źle?

Marta M. 

Wysłany: 2009-02-19, 08:10   

Fauka napisał/a:
Ktoś niedawno mi odradzał mowiąc że osoba która tym kieruje zgubiła własnego psa :confused: to na pewno dobry wybór? siostra mojego Larego tam chodziła, slyszalam ze fajna tylko jest dużo ludzi tam. To dobrze czy źle?

Ja Joannę bardzo cenię, jest fachowcem. Nawet gdyby zgubiła wszystkie trzy swoje psy (nadal ma trzy i mają się doskonale), to nie zmieniłoby dla mnie faktu, że jest dobrym szkoleniowcem i zna się na retrieverach (ma specjalizację z VIII grupy) i nadal chodziłabym do niej na szkolenie.
Co to znaczy, że "jest dużo ludzi tam"? Że dużo osób korzysta z tej szkoły, ze liczne grupy, czy dużo grup? I przede wszystkim- jakie TY masz oczekiwania i potrzeby?
W zależności od rodzaju i poziomu szkolenia grupy są różne, jest też możliwość szkolenia indywidualnego i szkolenia wyjazdowe (tropowce, aport, przygotowanie do konkursów pracy retrieverów itd.). Zastanów się co dokładnie jest Ci potrzebne, zadzwoń do Asi Bohdziun i o wszystko zapytaj- sama stwierdzisz czy warto.

Fauka 

Wysłany: 2009-02-19, 08:14   

Słyszalam że jest dużo ludzi i jest to prawdopodobnie niezbyt dobre, nigdy nie byłam na szkoleniu. Oczekiwania mam spore, chcę psa posłusznego, aportującego, chcę jeździć z nim na wyjazdy i brać udział w konkursach myśliwskich. Sądzę, że zdecyduję się na tę szkołę bi brzmi to teraz zachęcająco.

jamal 

Mój labrador: Jamal&Walter
Wysłany: 2009-02-19, 08:18   

Marta M. napisał/a:
Fauka, polecam łódzką JB-szkołę

Polecam szkolenia u pani Joasi. Chodzimy sobie i jest super. Naprawdę warto. I choć jeden z moich psiaków ma adhd to widać postępy. Do każdego psa Joasia podchodzi indywidualnie, mówi na co zwrócić większą uwagę i co porawić.
A najbardziej to moim psiakom podobają się długie spacery z elementami szkolenia organizowane przez szkołę.
Jeszcze raz polecam.

zlosnicaas 

Mój labrador: Luka
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-02-19, 12:10   

ja właśnie tam chodzę i nie jestem do końca zadowolona. widać, że Pani Joaana ma naprawdę dużą wiedzę, jednak nie ze wzsystkimi chce się nią podzielić. nie należymy do grupy jej "faworytów", ale jeżeli ktoś się do takiej zakwalifikuje, może naprawdę skorzystać ze szkolenia... zresztą sprawdzić na psim przedszkolu można bo koszty są przystępne;) wszystko to sprawa indywidualna...
Luka choć skończy w niedzielę kurs to polecenia, które zna nauczyła się w "zaciszu domowym". Jedyne co dało psie przedszkole to całkowicie wybiegane szczenię w niedzielne popołudnia;)

Fauka 

Wysłany: 2009-02-19, 12:16   

zlosnicaas, to pójdziemy i postaramy się wbić do grupy faworytów 8)
Będziesz tam jeszcze z Luką? :)

jamal 

Mój labrador: Jamal&Walter
Wysłany: 2009-02-19, 13:53   

zlosnicaas napisał/a:
Luka choć skończy w niedzielę kurs to polecenia, które zna nauczyła się w "zaciszu domowym". Jedyne co dało psie przedszkole to całkowicie wybiegane szczenię w niedzielne popołudnia;)

Psie przedszkole ma raczej na celu socjalizację pieska z innymi psami i ludźmi a przy okazji nauczenie Ciebie jak masz postępowac ze swoim psiakiem. Chodzenie na zajęcia pozwala skorygować błędy które popełniasz podczas szkolenia. Z psem pracujesz właśnie w "zaciszu domowym". Szkoła Joasi Bohdziun według mnie nie ma na celu wyszkolenia psa podczas zajęć, ale nauczenia Ciebie podczas zajęć jak masz szkolić swojego psiaka - i robi to bardzo dobrze. W książkach niestety nie ma jednej recepty na szkolenie wszystkich psów. Każdy jest inny i potrzebuje innej metody. I tego właśnie uczy ta szkoła. Pomaga wybrać odpowiednią metodę szkolenia dla Twojego psa.
Chodzimy z Jamalem do tej szkoły od początku (tzn od przedszkola). I choć jego nieokiełznany charakter sprawia nam wiele problemów to cały czas widać postępy.
Ale to co osiągneliśmy, osiągneliśmy podczas ćwiczeń na codziennych spacerach i efekty naszej samodzielnej pracy były widoczne podczas zajęć w grupie.
Żadna szkoła nie wyszkoli psa za Ciebie.
Jeszcze raz polecam szkołę Dla przewodników psów

Marta M. 

Wysłany: 2009-02-19, 18:44   

zlosnicaas napisał/a:
Luka choć skończy w niedzielę kurs to polecenia, które zna nauczyła się w "zaciszu domowym".

A czego się spodziewałaś po szkole przewodników psów? ;) Nazwa mówi sama za siebie.

zlosnicaas 

Mój labrador: Luka
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-02-19, 20:13   

jamal napisał/a:
Psie przedszkole ma raczej na celu socjalizację pieska z innymi psami i ludźmi a przy okazji nauczenie Ciebie jak masz postępowac ze swoim psiakiem. Chodzenie na zajęcia pozwala skorygować błędy które popełniasz podczas szkolenia.

no właśnie tylko mnie nie uczy jak pracować z psem. gdy zadałam pytanie co zrobić jak psiak je coś na dwirzu; jak można nad tym pracować żeby tego uniknąć? P Joanna odpowiedziała mi że labradory takie są... nie wiem czy to ma być pomoc i nauka jak postępować ze swoim pdem czy traczej totalna ignoramcja. wiem natomisat, że są uczestny z tzw. grupy wybranej, ktych problemy są rzeczywiście rozwiązywane. Jak napisałam wszystko to sprawa indywidualna. Cieszę się że Tobie wyszła na dobre...
Wiem na czym polega psie przedszkole, (socjalizacja) dlatego uczestniczyłysmy w całym kursie;)

[ Dodano: 2009-02-19, 20:16 ]
Fauka napisał/a:
Będziesz tam jeszcze z Luką?

w niedzielę są ostatnie zajęcia;) a co przychodzisz? z tego co wiem następny kurs przedszkolny 1go marca;)

gringo 
Ewa

Mój labrador: Gringo (Fido Red Pond)
Pomogła: 112 razy
Wysłany: 2009-02-19, 20:28   

Fauka napisał/a:
Chciałabym zaczerpnąć trochę informacji

poszperaj też TUTAJ

Odpowiedz do tematu