Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
EIC - Exercise Induced Collapse
Autor Wiadomość
AnKaK 
Rogester labradors

Mój labrador: Poolsteads
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2009-02-13, 22:12   EIC - Exercise Induced Collapse

W Polsce są już dostępne badania. Koszt badania w Laboklin około 280PLN

Więcej o Exercise Induced Collapse: www.labradors.com.pl/eic.html

Irmina D. 

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2009-02-13, 22:16   Re: EIC - Exercise Induced Collapse

AnKaK napisał/a:
W Polsce są już dostępne badania. Koszt badania w Laboklin około 280PLN

Więcej o Exercise Induced Collapse: www.labradors.com.pl/eic.html

Taaa, Amerykanie juz oszaleli na punkcie tych badan. Hm....
Ale przynajmniej wiem, ze tata moich bialych jest 'free' :-)

i.

asiek72 
frida

Mój labrador: frida
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-02-13, 22:25   

Matko, no to mam noc z głowy.... Moja Frida jak nie miała jeszcze roku- byliśmy z psami w lesie, biegała, biegała i w pewnym momencie dokładnie to się stało co na filmie, w pewnym momencie tylne łapy odmówiły posłuszeństwa, trochę wlokła je za sobą aż sie w końcu położyła.....o Boże, nawet nie chce mi się myslec......to się leczy?

AnKaK 
Rogester labradors

Wysłany: 2009-02-13, 22:27   

Niemcy też popadli w wir badania swoich psów. Do tego stopnia, że w przeciągu kilku miesięcy już nie chcą używać psów bez wyniku na to badanie w swoich hodowlach.

Znajomy hodowca z Niemiec poinformował mnie, że około 70% labów badanych u nich sa albo nosicielami albo chore. Osobiście nie znalazłam danych potwierdzających tą informację, ale może jeszcze hodowcy nie dali wyników.

[ Dodano: 2009-02-13, 22:30 ]
asiek72 napisał/a:
Matko, no to mam noc z głowy.... Moja Frida jak nie miała jeszcze roku- byliśmy z psami w lesie, biegała, biegała i w pewnym momencie dokładnie to się stało co na filmie, w pewnym momencie tylne łapy odmówiły posłuszeństwa, trochę wlokła je za sobą aż sie w końcu położyła.....o Boże, nawet nie chce mi się myslec......to się leczy?

z tego co się orientuje to nie da się tego wyleczyć. Można jedynie ograniczyć występowanie epizodów/ataków/objawów tej choroby.
To w końcu choroba genetyczna.

asiek72 
frida

Wysłany: 2009-02-13, 22:40   

AnKaK napisał/a:
To w końcu choroba genetyczna.

no tak, ale jestem głupia....No to mam kolejny problem z moim czarnuchem.... :cry: Jak byliśmy wtedy u wet- to oczywiście nawet nie wspomniał. że coś takiego istnieje- ja teraz pierwszy raz o tym słyszę....co prawda od tamtej pory już się to nie powtórzyło, ale to było dokładnie to samo co na filmie.....my naprawdę mamy pecha....

AnKaK 
Rogester labradors

Wysłany: 2009-02-13, 22:48   

Może w przypadku Fridy warto zrobić badanie by rozwiać wątpliwości. Przy okazji bedzie wiadomo czy jej rodzice są zagrożeni i inne laby bezpośrednio spokrewnione.

deadend 

Mój labrador: Riko, Mały
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2009-02-13, 23:03   

Znam sukę pit bulla której się coś takiego dzieje, tylko, że jej raczej nikt badań nie zrobi. A czy są inne choroby wywołujące podobne objawy? Ciekawa jestem, co na to przeciętny wet, który nie odróżnia zapalenia jelit od zatrucia pokarmowego.

AnKaK 
Rogester labradors

Wysłany: 2009-02-13, 23:09   

generalnie objawy EIC są często mylone z objawamy HMLR(miopatii) i odwrotnie. Czasem też z udarem słonecznym czy padaczką.

asiek72 
frida

Wysłany: 2009-02-14, 09:32   

Wiecie co, jestem przerażona tym, co tu przeczytałam i zobaczyłam, naprawdę...Jestem bezsilna i nie wiem co robić.

AnKaK napisał/a:
przypadku Fridy warto zrobić badanie by rozwiać wątpliwości.

Dobrze by było, tylko szkoda,że to tylko w Warszawie, poza tym zastanawiam się, czy jak by okazało się,że wynik jest +, to jak my- a właściwie ja będę z tym żyła..moja troska o Fridę i myśl,że ona jest chora doprowadzą mnie do szału, non stop będę żyła z tą świadomością,że w każdej chwili może zdarzyć się ten incydent, już mało tego, że ciągle walczę z domu o to, żeby jej nie forsować, bo ma chorą łapę- już jest skazana przez to na niewielki wysiłek, to jeszcze świadomość TEJ choroby- kompletnie wykluczy z jej życia, już i tak mało atrakcyjnego pod wzgędem szaleństw, zabaw....

deadend napisał/a:
Ciekawa jestem, co na to przeciętny wet, który nie odróżnia zapalenia jelit od zatrucia pokarmowego.

no dokładnie. Mówię Wam,że jak pojechalismy wtedy do wet- on na to, że nic jej nie jest, że musiała bardzo szaleć i przeciążyła sobie mięśnie.....Boże, gdybym wtedy słyszała o tej chorobie- już wtedy miałaym tego świadomość, a przez to byłabym bardziej czujna ...co prawda to był jednorazowy incydent, ale mimo wszystko to się przecież stało dokładnie tak..

Niewiem co lepsze- wiedzieć i być świadomym, czy lepiej nie wiedzieć- i żyć w miarę normalnie....tzn. zawsze pod świadomie już będę czuła,że to może być ta choroba...niewiem co robić :cry:

szondra 
Sandra

Mój labrador: Wega & Sonia ;)
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2009-02-14, 12:14   

asiek72, Sonia kiedyś miała dokładnie tak samo jak twoja Frida :o

asiek72 
frida

Wysłany: 2009-02-14, 12:25   

szondra napisał/a:
asiek72, Sonia kiedyś miała dokładnie tak samo jak twoja Frida

tak? i co? Byliście u wet? Zdarzyło sie to Soni jeszcze kiedyś?

szondra 
Sandra

Wysłany: 2009-02-14, 12:37   

asiek72 napisał/a:
tak? i co? Byliście u wet? Zdarzyło sie to Soni jeszcze kiedyś?

zdarzyło jej się to dwa razy kiedy były te duże upały, udaliśmy się do wet i powiedział że to od tej wysokiej temperatury.

asiek72 
frida

Wysłany: 2009-02-14, 13:02   

szondra napisał/a:
kiedy były te duże upały

u nas wtedy też były upały....ale ja i tak mam wątpliwości...i chociaż staram się to usprawiedliwiać czymś innym, to i tak jestem tym wszystkim przerażona. Boże , tak bardzo mnie martwi...z tego co czytałam i necie, to nie jest to aż taka żadka przypadłość, a ja dopiero od wczoraj wiem,że taka choroba istnieje...

[ Dodano: 2009-02-14, 13:03 ]
A Ty jak się na to zaopatrujesz? Co o tym myślisz? Czy Ty tez jesteś przewrazliwiona i panikujesz, czy raczej ze spokojem przyjmujesz takie informacje?

Irmina D. 

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2009-02-14, 13:36   

asiek72 napisał/a:

Dobrze by było, tylko szkoda,że to tylko w Warszawie, .......

Krew moze pobrac kazdy wet i wyslac do Laboklinu do Warszawy, a Warszawa wysyla do Niemiec. Nie musisz nigdzie jechac.
Zbadaj psa, to Cie uspokoi, nawet jesli wynik bedzie pozytywny, to bedziesz wiedziala o co chodzi, a taka niepewnosc jest najgorsza.

i.

szondra 
Sandra

Wysłany: 2009-02-14, 13:38   

asiek72 napisał/a:
A Ty jak się na to zaopatrujesz? Co o tym myślisz? Czy Ty tez jesteś przewrazliwiona i panikujesz, czy raczej ze spokojem przyjmujesz takie informacje?

szczerze to trochę się zmartwiłam... do tego Słonia chyba ma ciąże urojoną :(

Odpowiedz do tematu