Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
głodówka przed narkozą...
Autor Wiadomość
zakonna 

Mój labrador: Tofik
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-03, 20:07   

Archiesa, ja lekarzem nie jestem, to mój pierwszy pies. Nie znam się. Ta głodówka jest trudna nie tyle dlatego, że młody umrze z głodu :confused: ile dlatego, że siedzi koło miski i wywierca mi dziury w czaszce wzrokiem. Chodzi koło mnie, wgapia się we mnie, idzie znowu do miski i trąca ją noskiem. Przyznam się, że się popłakałam, wiem, że durna jestem ale ten pies to jak moje dziecko trochę. Więź opartą na zaufaniu z nim buduję, nie biję, pozytywnie uczę a tu takie rozczarowanie dla niego. "Pani ZAPOMNIAŁA nakarmić mnie, pani nie wie, że jestem głodny??" to znaczy ja nie wiem co taki pies tak naprawdę myśli w tej głowinie małej ale ja to przeżywam. Stara a głupia.

Archiesa 
INFOmaniak
Uśmiech Dobrego :)

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2009-02-03, 20:54   

Jaka stara, jaka głupia? No może lekko zgłupiała na punkcie swojego milusińskiego, ale tutaj to normalne, większość z nas zgłupiała ;)
Znam ten ból! Przeżywam go przy każdym posiłku, tyle że w potrójnej wersji. Dwa laby i majorka. Wszystkie trzy patrzą wówczas na mnie jak na wyrodną Pańcię, bo oficjalnie nie mogę ich dokarmiać ze stołu, chociaż...
uwielbiam to ;) Wiem, wiem, ze Twój mały jest teraz wygłodzony, ale nie martw się, te smutne oczka będzie robił nawet, jeśli będzie najedzony, o ile zorientuje się, że to działa. One tak mają w standardzie! :) I nie martw się, nie nadwyrężasz jego zaufania! :tuli:

zakonna 

Wysłany: 2009-02-03, 21:23   

Archiesa, dzięki, naprawdę dzięki. Ja wiem, że on błaga o żarcie nawet wtedy gdy najedzony. Znam to :) i lubię te oczka proszące i tą ślinkę, która mu cieknie dosłownie z fafulców. Różnica jest taka, że teraz on jest naprawdę głodny a mi jego żal jest. A swoją drogą to podziwiam Ciebie, że masz dwa labki i jeszcze bonus do nich :pada: ja bym oszalała i zbankrutowała

[ Dodano: 2009-02-04, 08:47 ]
Wiecie co? Pół nocy nie spałam, myślałam i analizowałam. Zanalizowałam swój stan majątkowy i możliwości czasowe. ;) oraz to co tutaj przeczytałam. Postanowiłam pojechać na zdjęcia do Lublina. Oczywiście nie dzisiaj ale jak najszybciej się da. W związku z tym nie robimy dzisiaj zdjęć i nie będzie młody narkotyzowany. dziękuje wszystkim, którym się chciało zajrzeć tutaj i napisać coś pokrzepiającego. :pa:

asiek72 
frida

Mój labrador: frida
Wysłany: 2009-02-04, 09:29   

zakonna napisał/a:
Stara a głupia.

nie jesteś sama, kochana. Pamiętam, jak Frida miała być sterylizowana- rano o 9 i co przwda jadła dzień wcześniej, to wiem dokładnie jak to jest- nie dać głodomorowi jeść!! Mało tego, byłam tak strasznie zestersowana całym zabiegiem- a ona mało tego,że nie dostała jedzonka, to sama dokładnie czuła, co się szykuje!! Także nie jesteś ani stara ani głupia!! Po prostu to najzwyklejsze w świecie uczucie, jakim darzysz swowjego przyjaciela i to nie jest nic dziwnego. :pa:

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2009-02-04, 11:10   

zakonna,w poniedziałek ja też będe zachowywać się jak wariatka,bo o 14.00 mamy zabieg kastracji :bad:

Archiesa 
INFOmaniak
Uśmiech Dobrego :)

Wysłany: 2009-02-04, 13:24   

zakonna,
Cytat:
Postanowiłam pojechać na zdjęcia do Lublina.

To bardzo dobra decyzja! :tak:

Cytat:
A swoją drogą to podziwiam Ciebie, że masz dwa labki i jeszcze bonus do nich ja bym oszalała i zbankrutowała

Sama nie spodziewałam się, że będę miała takie stado; miałam jedynaczkę i chyba za bardzo ją kochałam! Na szczęście los wie co nam dać w prezencie!! I faktycznie, ja też oszalałam! oszalałam na ich punkcie, bo miłością obdarzam teraz trójkę - nie ukrywam czuję się z tym rewelacyjnie! :)

anna34,
W poniedziałek o 14? zapisuję w pamięci, żeby trzymać kciuki :*

Tysia 
Moderator Grupy
Justyna,Krzyś,Adaś,Ala,Kama

Mój labrador: Kama
Pomogła: 31 razy
Wysłany: 2009-02-04, 13:27   

zakonna, a gdzie konkretnie jedziesz, do którego gabinetu???

zakonna 

Wysłany: 2009-02-04, 15:39   

Archiesa, tak myślę, że to będzie z korzyścią dla młodego.

Tysia, nie wiem do jakiego gabinetu, myślałam, że może któryś lekarz z akademii rolniczej ma gabinet. Ale szczerze mówiąc nie wiem tego jeszcze dokładnie. Czy Ty możesz kogoś polecić?? Będę bardzo wdzięczna

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2009-02-04, 15:55   

zakonna, podjęłaś dobrą decyzję.

Tysia 
Moderator Grupy
Justyna,Krzyś,Adaś,Ala,Kama

Mój labrador: Kama
Pomogła: 31 razy
Wysłany: 2009-02-04, 15:58   

Ja napisałam PW.
Może lublinianie podpowiedzą coś jeszcze.
Ja oczywiście polecam Chirona.

lidia509 
Lidia&Suria

Mój labrador: SURIA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-12-30, 17:23   

Odswiezam temat, bo wlasnie w nastepny piatek Suria bedzie miala sterylke. Tak sobie czytam ten watek od poczatku i naprawde napawa mnie zdumieniem fakt, ze wet kaze psa glodzic ponad dobe. Suria ma zabieg o godz.10, a wetka zapytala czy moge jej sniadania nie dawac. Zapytala, nie nakazala. O wodzie nie bylo ani slowa.

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2010-12-30, 17:36   

lidia509,chodzi o to,że po narkozie, kiedy pies nie jest jeszcze często dobrze wybudzony,zdarzają sie wymioty,jako efekt uboczny narkozy.
I to jest niebezpieczeństwo realne, bo jest takie coś, co sie nazywa zachłystowe zapalenie płuc, czyli jezeli treść żołądkowa trafi do płuc (w przypadku psa nakarmionego może być tego dużo), a jej odczyn jest kwaśny, to jest to niebezpieczne dla tkanki płucnej,bo ulega ona zniszczeniu.
Pomijam kwestię dostania się flory bakteryjnej z jamy ustnej do płuc

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2010-12-30, 17:45   

lidia509, tak jak pisze izatemka, chodzi o wymioty. Asior mimo tego, że nie jadł nic w dzień kastracji, ostatni posiłek miał przeddzień to i tak po kastracji jak się wybudzał z narkozy wymiotował. A w żołądku nic nie miał wymiotował żółcią. Co by było gdyby był na jedzony wolę nie myśleć. :o Jak pies nie zje przez jeden dzień to nic mu się od tego nie stanie, a jest szansa że nie będą go męczyć wymioty.

aganica 

Mój labrador: Hermiona & Fiona & Love
Pomogła: 33 razy
Wysłany: 2010-12-30, 18:53   

Dodam że po wstępnej premedykacji, psy zawsze wymiotują i dobrze jest jeśli to jedynie ślina..
Na czczo oznacza minimum sześć godzin bez płynów a bez jedzenia 12 .Do tylko i wyłącznie dla dobra psa, nic mu nie będzie jak się przegłodzi.

lidia509 
Lidia&Suria

Mój labrador: SURIA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-12-31, 10:15   

Ja wiem, ze ta glodowka jest dla bezpieczenstwa psa, ale 30 godzin to lekka przesada. Wiadomo, ze czlowiek gdy nawet na zwykle pobranie krwi idzie, tez powinien byc na czczo, ale nikt nie kaze mu sie glodzic ponad dobe. Suria nie dostanie sniadanka, dobrze, ze zabieg jest wczesnie, bo o 10, to nie bedzie mi zal, ze glodna byla, nawet tego nie odczuje.
Czyli wody tez nie powinna pic?

Odpowiedz do tematu