Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa forum - prosimy o zgłaszanie błędów!
Autor Wiadomość
betti 
Beata

Mój labrador: Gaja- DIA HABIL Marivet;Wera już za TM [*]
Wysłany: 2009-01-16, 14:00   

gusia1972 napisał/a:
tylko ja widze ten suwaczek

Ja nie mam suwaczka :nie:

gringo 
Ewa

Mój labrador: Gringo (Fido Red Pond)
Wysłany: 2009-01-16, 14:10   

betti napisał/a:
nie mam suwaczka

ja też :nie:

NoSeK 
Bartek

Mój labrador: Carbon
Wysłany: 2009-01-16, 14:24   

Ponieważ wreszcie powstał stosowny temat chciałem napisać co myślę w tej sprawie. Wydaje mi się, że nie ma co czekać na analizę kodu, która może trochę potrwać.
Istnieje zasada taka, że jeżeli nie działa podstawowa funkcjonalność strony - to nikt nawet nie oczekuje aby działały funkcjonalności poboczne. Przez funkcjonalność główną rozumiem możliwość wymiany informacji na forum.
A funkcjonalności poboczne to wg mnie:

1. !!!! Album zdjęć
2. Stopka (aktywni użytkownicy, wgląd w to na którym są forum i co robią)
3. Publiczna wyszukiwarka (dla niezalogowanych)
4. Statystyki (ich publiczna forma)
5. Czat (kto jest na czacie)
6. Wyszukiwarka (poza funkcją nieprzeczytanych postów)

Dodatkowo należy oczyścić portal z wszelkich funkcjonalności generowanych dynamicznie z każdą odsłoną, wydaje mi się że są to:

1. Ostatnie tematy
2. Ostatnie posty
3. Najnowsze zdjęcia
4. Album
5. Kto jest na czacie i czat
6. Kto jest na forum
7. Wyszukiwarka

Wierzę, że taki zabieg wymagający krótkiego czasu w panelu administracyjnym przywróci podstawową funkcjonalność forum i zapobiegnie irytacji użytkowników. Nie należy się tego bać.... bo to jest tzw. mniejsze zło. Może się okazać, że wystarczy wyłączyć część z wymienionej przeze mnie listy i sprawność forum powróci.

Życzę powodzenia administracji i cierpliwości użytkownikom...

Pozdrawiam,
Bartek - NoSeK

PS - jeżeli chodzi o porządki na forum, tak jak już kiedyś pisałem sugeruję usunąć konta użytkowników nieaktywnych np. przez rok oraz konta nigdy nie zalogowane (10% liczby kont) to też jest 5 minut w panelu....

jamal 

Mój labrador: Jamal&Walter
Wysłany: 2009-01-16, 14:31   

Ja też mam suwaczek bo strona się cała nie wyświetla

zimna3 
Agata

Mój labrador: RAJEK & MONIA ORAZ AGATA I LUKASZ :)
Wysłany: 2009-01-16, 14:44   

mi non stop pojawia sie jakis problem! wychodzac z postów mam "problem" potem problem z zalogowaniem! z wyszukiwarką! i etc! :cry:

Pawel_Ka 
AgentFundacji

Mój labrador: Nadia (Faith Kociokwik)
Wysłany: 2009-01-16, 21:33   

Czy pokazywanie się tych badziewnych reklam przechodzących przez ekran jest błedem czy wynikiem komercjalizacji forum ??

fieldfare 

Mój labrador: Prima ['] & Blana [']... już razem 'śnią'
Wysłany: 2009-01-17, 00:14   

Obejrzeć nieprzeczytane posty bez oglądania tysięcznego 'debuga'... bezcenne :bad:

marzena_K 
marzena_S

Mój labrador: Borys
Wysłany: 2009-01-17, 00:25   

Po otworzeniu nieprzeczytanych postów była opcja "otwórz wszystkie odnośniki w nowych zakładkach/oknach", teraz jej już nie ma... :zab:

fieldfare, twój karaluch jest powalający. rotfl

patjen 
Moderator Grupy
Patrycja

Mój labrador: Heban
Wysłany: 2009-01-17, 13:14   

Forum działa zdecydowanie lepiej...
To pewnie zasługa agazoom brawo :D

U mnie też jest suwaczek, ale nie widzę tylko reklam z prawej,
więc mi to nie przeszkadza.

agazoom 

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2009-01-17, 15:36   

gusia1972
Wywołując zachowanie u siebie, stawierdzam iż faktycznie pasek się pojawia.
Zmiana zostanie dokonana w okresie "naprawy" podanym wyżej.

NoSeK,
Jak rozmawialiśmy jestem osobą, kóra nie uznaje metody "ciężar z wozu, koniom lżej" jeśli to z nimi jest kłopot" . Wyłączenie wszystkich funkcjonalności nie pomoże znaleźć, źródła problemów, których najlepiej szukać w działającym pod obciążeniem serwisie a nie odchudzonym chwilowo, co i tak wywoła problemy po ponownym włączeniu funkcji, jeśli błąd nie zostanie na stałe wyeliminowany.

Pojawiajające się błędy wymagają konsultacji z firmą hostującą a uzyskanie odpowiedzi trwa.
Część już uzyskaliśmy i w oparciu o nie wraz z Dobrym reagujemy.

NoSeK napisał/a:
1. !!!! Album zdjęć

Forumowicze odwiedzają go tak często, że nie ma sensu wyłączanie tej funkcjonalności tym bardziej, iż nie ona generuje błąd, zmiany wykonane podczas grudniowych porządków, archiwizacja części zdjęć, co dotknęło wielu użytkowników bezpośrednio pomogły usprawnić działanie albumu, nie jest konieczne jego wyłączenie.

NoSeK napisał/a:
2. Stopka (aktywni użytkownicy, wgląd w to na którym są forum i co robią)
Tu wolałabym poznać zdanie większości Forumowiczów, zanim dokonamy wyłączeń czegokolwiek.
NoSeK napisał/a:
3. Publiczna wyszukiwarka (dla niezalogowanych)
Dzięki niej jesteśmy ogólnodostępnym forum, pozwalając na wyszukiwanie informacji i przeglądanie forum.
NoSeK napisał/a:
4. Statystyki (ich publiczna forma)

Są odwiedzane dość często co przemawia za ich pozostawieniem, jednak co do prezentowanych wolałabym aby Forumowicze dokonali decyzji jakie dane chcieliby widzieć.
NoSeK napisał/a:
5. Czat (kto jest na czacie)
Tu prosiłabym o wypowiedź osoby, które z tej funkcjonalności forum korzystają.
NoSeK napisał/a:
6. Wyszukiwarka (poza funkcją nieprzeczytanych postów)

Możesz rozwinąć temat, bo nie do końca rozumiem :)

NoSeK napisał/a:
Dodatkowo należy oczyścić portal z wszelkich funkcjonalności generowanych dynamicznie z każdą odsłoną, wydaje mi się że są to:

1. Ostatnie tematy
2. Ostatnie posty
3. Najnowsze zdjęcia
4. Album
5. Kto jest na czacie i czat
6. Kto jest na forum
7. Wyszukiwarka

To co piszesz pokrywa się merytorycznie z fukcjonalnościami podanymi wyżej.
NoSeK napisał/a:
Wierzę, że taki zabieg wymagający krótkiego czasu w panelu administracyjnym przywróci podstawową funkcjonalność forum i zapobiegnie irytacji użytkowników. Nie należy się tego bać.... bo to jest tzw. mniejsze zło. Może się okazać, że wystarczy wyłączyć część z wymienionej przeze mnie listy i sprawność forum powróci.

Wykorzystywne funkcjonalności forum to na pierwszym miejscu album. Sama lubię popatrzeć na słodkie pyszczydła naszych labiszonów i nie tylko i mieć odskocznię od codzienności. Mi taki widok poprawia humor i myślę sobie, że nie tylko mi. Szczególną popularnością cieszą się tematy o szczeniakach, Forumowicze wiedzą co piękne.

NoSeK napisał/a:
Życzę powodzenia administracji i cierpliwości użytkownikom...
Podziękuję jako użytkownik. Uprawnienia administracyjne są tymczasowe, na czas mojej pomocy przy forum. :)

betti napisał/a:
PS - jeżeli chodzi o porządki na forum, tak jak już kiedyś pisałem sugeruję usunąć konta użytkowników nieaktywnych np. przez rok oraz konta nigdy nie zalogowane (10% liczby kont) to też jest 5 minut w panelu....

Konta są usuwane systematycznie, zostanie to wykonane po raz kolejny w związku z cyklicznymi porządkami na forum.

betti, gringo, macie szczęście bez suwaczka :) mając wyższą rozdzielczość ekranu.

jamal, jak pisałam już, suwaczek zniknie. Wymagana optymalizacja do wyświetlanie z szerokości 1024 wykonana w podanym terminie.

zimna3, Mi te problemy też dały się we znaki, zdecydowałam się więc pomóc w ich rozwiązaniu. Proszę o odrobinę cierpliwości.

Pawel_Ka,

Na forum działa moduł statystyczny oferowany w formie free przez Stat24. Niestety co jest free ma też swoje wady. Dla poparcia tego faktu odsyłam do lektury regulaminu Stat24 dla kont bezpłatnych
Cytat:
Prawa i obowiązki stat24
stat24 ma prawo do emisji na witrynie Klienta stitiali, które będą wyświetlane co najwyżej jeden raz dziennie danemu użytkownikowi witryny (jednemu cookie), podczas wizyty na witrynie.
stat24 zobowiązuje się nie umieszczać na stitialach treści niezgodnych z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami społecznymi i obyczajowymi.
stat24 ma prawo do przekazania praw do emisji stitiali innemu podmiotowi z zachowaniem warunków niniejszego regulaminu.

Cytat:
stitial - dodatkowe okno przeglądarki uruchamiane przy otwieraniu witryny (np. pop-up, pop-under, interstitial) lub obiekt na dodatkowej warstwie strony witryny (np. top-layer),

Jak wynika z powyższego nie jest to ani błąd ani komercjalizacja forum tylko skutek korzystania z bezpłatnych narzędzi zoszczędzone środki mogą wspomagać lepszy cel jak utrzymanie samego forum czy też labki w potrzebie.

fieldfare bezcenne i pracujemy nad tym :)

marzena_K Prosiłabym o wypowiedź użytkowników, którym również brakuje tej funkcji :)

patjen Suwaczek zniknie :) .
Odnośnie szybkości. Jeżeli widać różnice to cieszę się bardzo, są on skutkiem mojej współpracy z Dobrym, więc naszą wspólną zasługą.
Nawet nie wiesz jak cieszy taka uwaga. :jupi:

Kochani Forumowicze, zgłaszane uwagi pomogą nam osiągnąć "bezcenne" sprawnie działające forum.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie, porannej filiżanki kawy bez labradory.info.
Życzę Forumowiczom i sobie cierpliwości i czekam na dalsze uwagi, na które w miarę swojej wiedzy i dyspozycyjności postaram się odpowiedzieć.

gringo 
Ewa

Mój labrador: Gringo (Fido Red Pond)
Wysłany: 2009-01-17, 17:42   

dzisiejszy błąd, który pojawił się przy przejściu na następną stronę wątku

bartek22 
rajan

Mój labrador: Rajan ,Ziller
Wysłany: 2009-01-17, 18:43   

gringo, gusia1972, też tak mam.

Aulik 
Moje Czarne Słońce

Mój labrador: Graffi & Harry
Wysłany: 2009-01-17, 19:26   

patjen napisał/a:
Forum działa zdecydowanie lepiej...
To pewnie zasługa agazoom brawo :D

U mnie tez jest juz lepiej..bledy wyskakuja sporadycznie i w sumie po odświeżeniu strony znikają :)
jako szary i w sumie anonimowy uzytkownik prosze tylko o informacje jakby cos mialo zniknac z forum =)

agazoom 

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2009-01-17, 19:42   

Aulik napisał/a:
U mnie tez jest juz lepiej..bledy wyskakuja sporadycznie i w sumie po odświeżeniu strony znikają
:jupi:
Aulik napisał/a:
jako szary i w sumie anonimowy uzytkownik prosze tylko o informacje jakby cos mialo zniknac z forum
Aulik anonimowym użytkownikiem dla mnie nie jesteś :) .

O wszelkich działaniach mających bezpośredni wpływ na działanie forum i prezentowane treści będziemy informować
w tym dziale http://labradory.info/viewforum.php?f=13

blunetka 
blunetka

Mój labrador: Bretania
Wysłany: 2009-01-17, 22:49   

gringo napisał/a:
błąd, który pojawił się przy przejściu na następną stronę wątku

U mnie też się pojawia.
Dolny pasek przewijania (suwczak, jak u gusi1972 ) pojawia się, gdy album nie wyświetla zdjęcia tylko długi opis :ups:

Odpowiedz do tematu