Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
"Zmierzch"-Stephenie Meyer
Autor Wiadomość
cuciola 

Mój labrador: Tommy
Wysłany: 2008-11-16, 14:50   "Zmierzch"-Stephenie Meyer

Czytal ktos?

Opis książki: Zmierzch
Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności – nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze… „Zmierzch” oraz jego kontynuacja „New Moon” (ukaże się nakładem WD jesienią 2007) zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów (przez osiem tygodni na pierwszym miejscu rankingu „New York Timesa”!) i ukazują się w wielu krajach europejskich

Za tydzien we Wloszech wychodzi film :)

Yoghi (*)

Bagutek 
Magda

Mój labrador: Bagut
Wysłany: 2008-11-16, 15:14   

Gdzieś już jest dyskusja na ten temat :)
Mnie się książka średnio podobała, ale to pewnie kwestia mojego wieku ;) natomiast widziałam już ulotkę reklamującą film i chyba się wybiorę, z ciekawości jak udało im się to zrealizować. Bo w książce dużo robił klimat, nastrój grozy. I oby nie zostało to spłycone w filmie.

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Wysłany: 2008-11-16, 18:04   

Ja przeczytałam wszystkie trzy tomy, ale się pocieszam, że tylko dlatego, że byłam na wakacjach :D
Generalnie strasznie naiwne i kiepsko napisane, ale... czyta się od deski do deski rotfl rotfl rotfl rotfl
Kompletnie tego nie rozumiem, co więcej, czekam na tom czwarty, który ma u nas wyjść w styczniu. No normalnie masakra jakaś. Czytać to garściami, mimo całkowitej pewności, że to straszna chała :D Chyba muszę do doktora. :pali:

fieldfare 

Mój labrador: Prima ['] & Blana [']... już razem 'śnią'
Wysłany: 2008-11-16, 21:17   

Ja przeczytałam całość (cztery części) oraz kawałek nieopublikowanego jeszcze Midnight Sun, czyli Twilight oczami Edwarda. Co do książki, to można się w wieeelu miejscach mocno przyczepić, szczególnie do czwartej części, gdzie wyraźnie można zauważyć błędy - niedociągnięcia mało doświadczonej pisarki. Niemniej jednak mnie się to podobało... pomimo wieku... :ups: :pada:
cuciola napisał/a:
Za tydzien we Wloszech wychodzi film :)

A na naszym zad..piu to tak jakoś po Nowym Roku... :bad:

zwawa 

Wysłany: 2008-11-16, 21:41   

Mogę się usprawiedliwić wiekiem ?? :D Podobało mi się. Nie wiem czy już pisałam, pewnie to przez narrację pierwszoosobową. Dzięki temu poznajemy emocje i uczucia :)
I tak na razie najbardziej z tego wszystkiego czekam na MS. Z tych 12 rozdziałów które przeczytałam, wydaje się być najlepsza ;) I czekam na film. Choć jak zobaczyłam efekty specjalna myślałam że spadnę z krzesła. Przyspieszony Edward Cullen jakby ktoś go przewinął na taśmie ;D Nie mogę... rotfl Ale aktorzy mi się podobają.

Bagutek 
Magda

Wysłany: 2008-11-17, 00:15   

zwawa napisał/a:
Mogę się usprawiedliwić wiekiem ?? :D Podobało mi się.

Możesz, bo jesteś dokładnie "targetem" do tej książki :razz:

MałyCzech 

Mój labrador: Don Bryszardo.
Wysłany: 2008-11-17, 00:41   

Ja przeczytałam z nudy, w czasie podróży autobusowej i potem musiałam się przerzucić na terapię książkową (matko matek, nie wiedziałam, że to ma więcje tomów! :idiot: ).

I totalnie nie polecam 8) . Najbardziej w całej książce "podobało" mi się podkreślanie, co 3 strony, jaka to główna bohatarka jest wyjątkowa, a o tej wyjątkowości można się było dowiedzieć tylko i wyłącznie z wypowiedzi innych bohaterów (w stylu; "jesteś wyjątkowa" :lol: ), a nie z jakichkolwiek zdarzeń czy jej wypowiedzi. Fuj fuj fuj.

Hmmm... a może wyjaśnia się to w dalszych częściach...? :razz:

Samba 

Wysłany: 2008-11-17, 09:16   

MałyCzech napisał/a:

Hmmm... a może wyjaśnia się to w dalszych częściach...? :razz:

Znaczy ja coś podejrzewam, ale nie powiem. I dlatego pewnie się skuszę na tom czwarty, żeby się przekonać, ze dobrze podejrzewam.
Oczywiście, może się okazać, że źle podejrzewam, ale wtedy będę miała satysfakcję, że wymyśliłam fajniej od autorki ;)

MałyCzech 

Wysłany: 2008-11-17, 23:19   

Oj, coś mi podpowiada, że raczej wymyśliłaś fajniej od autorki. rotfl

Ale co do tej wyjątkowości Belli, to nie czepiam się tego, że nie było wielkiej tajemnicy, która by jej dotyczyła, czy cuś, tylko bardziej tego, że postać jest nudna i bez wyrazu, jak falki z olejem bez przypraw.

A zaskoczyło mnie to tym bardziej, bo na okładce przeczytałam, że autorka marzy o tym, żeby jej postacie były napisane w taki sposób, żeby czytelnikowi wdawały się żywe. To zobowiązuje, co nie, co nie? :zebaty:

( Może to brzydko z mojej strony, że tak narzekam, bo sama nie napisałam książki -bestselleru, ale cytując "Mikołajka": "No bo co w końcu, kurczę bladę!")

Bagutek 
Magda

Wysłany: 2008-11-18, 11:25   

Będę wredna rotfl

Właśnie ryję w Amazon.co.uk i znalazłam serię "Twiligt" w ... literaturze dziecięcej, grupa 12-16 lat.
Nic dziwnego, że mi się nie bardzo podobało :ups: rotfl

Samba 

Wysłany: 2008-11-18, 13:01   

MałyCzech napisał/a:

( Może to brzydko z mojej strony, że tak narzekam, bo sama nie napisałam książki -bestselleru, ale cytując "Mikołajka": "No bo co w końcu, kurczę bladę!")

("I się popłakałem!")

Zobowiązuje, jak najbardziej zobowiązuje.
I dlaczego nikt mnie nie pyta, co takiego wymyśliłam?!?!?
Ja bym się trochę pokrygowała, ale bym napisała!

Bagutku, jesteś wredna :razz:

Ndal 

Wysłany: 2008-11-18, 13:22   

Bagutek napisał/a:
w ... literaturze dziecięcej, grupa 12-16 lat.

Samba napisał/a:
Bagutku, jesteś wredna

Samba, czy czujesz się na więcej ? :P

Samba 

Wysłany: 2008-11-18, 13:24   

Ndal napisał/a:
Bagutek napisał/a:
w ... literaturze dziecięcej, grupa 12-16 lat.

Samba napisał/a:
Bagutku, jesteś wredna

Samba, czy czujesz się na więcej ? :P

Deto!
Czy już Ci dzisiaj mówiłam, że Cię kocham? :zakochany: :zakochany: :zakochany:

MałyCzech 

Wysłany: 2008-11-18, 13:29   

Ej Samba, a co takiego wymyśliłaś?

Ej Bagutku, a ja czytam książki dla przedziałów wiekowych oscylujących w granicach 4-12 i mi się podobają!

Ndal 

Wysłany: 2008-11-18, 13:30   

Samba napisał/a:
Deto!
Czy już Ci dzisiaj mówiłam, że Cię kocham?

dziękuje :*

MałyCzech napisał/a:
ja czytam książki dla przedziałów wiekowych oscylujących w granicach 4-12 i mi się podobają!

takie sa najlepsze :tak:

Odpowiedz do tematu