Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Namiary na psiego behawiorystę
Autor Wiadomość
Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2008-08-07, 09:44   Namiary na psiego behawiorystę

Jak w temacie.

Poszukuję namiarów na dobrego psiego behawiorystę ponieważ Noa mi się zepsuła... :(

Tylko nie chciałabym trafić na "szarlatana", który wie mniej ode mnie lub na osobę która preferuje metody "twardej ręki" - tacy od razu odpadają.

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam,

Ania

she1978 

Mój labrador: Quido
  Wysłany: 2008-08-07, 09:54   

Niebieska napisał/a:
Noa mi się zepsuła...

Zepsuła? Tzn? :hmmm

gringo 
Ewa

Mój labrador: Gringo (Fido Red Pond)
Pomogła: 112 razy
Wysłany: 2008-08-07, 09:56   

Niebieska, spróbuj zapytać TUTAJ, jeśli nikt z forum nie będzie w stanie Ci polecić sprawdzonego fachowca...

gosiak 

Mój labrador: Leo
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-08-07, 09:58   

a co się stało z Noą? może spróbuj do Pani Zofii Mierzwińskiej napisać?
zadaj pytanie Pani Zofii

[edymon] 

Mój labrador: CORRADO River Island
Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2008-08-07, 10:04   

Niebieska, http://www.karusek.com.pl/linki.php?dir_cat=259

[edymon] 

Wysłany: 2008-08-07, 10:04   

A co sie podzialo?;-)

bocia 
czyli Gosia & czekolada

Mój labrador: Gofer
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-08-07, 11:02   

Warszawska Fundacja Pomocna Łapa prowadzi od jakiegoś czasu szkolenia metodami pozytywnymi, możesz skontaktować się z którąś z osób: Grzegorz Duda, mail: grzegorz@pomocnalapa.pl, tel. 0503 108 081
lub Sylwia Gajewska, mail: fundacja@pomocnalapa.pl, tel.0516 086 084 / http://www.pomocnalapa.pl...ml#ogloszenie1/
tu jest wątek tego szkolenia na forum -> http://www.szkoleniepsow....pa,1925-75.html

Toller 
Rude jest piękne ;)

Mój labrador: Dancer & Fire-Retrievery z Nowej Szkocji
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2008-08-07, 11:36   

Andrzej Kłosiński w Krakowie pomógł kilku moim znajomym z psami z problemami
http://www.amichien.pl/omnie.htm

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2008-08-07, 11:43   

Dzięki, za odpowiedzi.

Noa zawsze była dosyć asertywna jeżeli chodzi o kwestię wąchania jej przez inne psy - krótko mówiąc potrafiła spuścić łomot zalotnikowi i też miała problem z relacjami z dorosłymy suczkami rasy ON lub mieszańcami tej rasy ale objawiało się to tak, że sobie dziamgotała z bezpiecznej odległości i tyle.

A teraz niestety psu potrafi spuścić łomot "profilaktycznie", żeby się do niej w ogóle nie zbliżał i to nawet bez wyraźnej przyczyny (potrafi sama podbiec i ugryźć psa). Oczywiście nie jest to jakaś krwawa jatka tylko raczej delikwenta ukąśi w szyję (jak jakaś żmijka), ewentualnie pogoni i zadowolona idzie sobie dalej.

Natomiast dziś napadła na sukę ON, która szła z właścicielką na smyczy (co prawda jej nie ugryzła) ale moja mama, która była z Noą wtedy na spacerze, mówi, że chyba taki miała zamiar. No i mamie się oczywiście do stało od tej babki (i wcale się nie dziwię), a mi sie dostało od mamy :pada:

Ewidentnie dzieje się to najczęściej i najbardziej jeżeli Noa jest na "swoim terenie" ale niestety z wiekiem jej się to nasiliło... :(

[edymon] 

Wysłany: 2008-08-07, 12:08   

Niebieska, ja tez polecam Kłosińskiego!;)

Magda_mn 

Mój labrador: Loco i Pepe
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2008-08-07, 12:54   

Bardzo jestem ciekawa co mądre głowy poradzą Ci w tym temacie :tak:
Nie znam genezy zachowań Noe, ale wydaje mi się, że zapewne spotkało ją kiedyś coś przykrego i prezentuje wspomniane zachowania ze strachu...a jako, że z czasem niektóre zmysły sie troszkę "tępią" a niepożądane zachowania utrwalają - więc "ataki" bywają szybsze i bardziej intensywne :zab:
pies zapewne myśli sobie tak " ostatnio warknęłam (ugryzłam) dlatego intruz sie odczepił...dlatego następnym razem jak poczuje się zagrożona tez sie tak zachowam..."
Ja próbowałabym nauczyć ją zachowania zastępczego, no i pozytywnie kojarzyłabym jej obiekty agresji.
W takiej sytuacji należy być szybszym od psa, samemu zauważyć "wroga na horyzoncie" i wtedy dałabym jej np. komendę "siad" i skarmiałabym super smakołykami, z czasem zmniejszyłabym odległości, az do dojścia do wroga i skarmiania pysk w pysk.... ( ale tylko pod warunkiem pewności tego drugiego obiektu.... w innym przypadku ( kiedy nie byłabym pewna, że ten drugi pies jest pokojowo nastawiony - tzn. nie warknie, ugryzie itp.) omijałabym szerokim łukiem, żeby nie ryzykować kolejnego złego doświadczenia.
Tylko wszystko powolutku i bez nerwów...bez krzyków, pocieszania itp.
Najważniejszy jest Twój spokój i pewność, którą wyczuwa pies.
Ale behawiorystą nie jestem więc mogę sie mylić...
Trzymam za Was kciuki i proszę napisz co poradzili specjaliści :)

betti 
Beata

Mój labrador: Gaja- DIA HABIL Marivet;Wera już za TM [*]
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2008-08-07, 16:48   

Magda_mn to ma rację raczej w tej kwestii. Ja z Werką miałam podobne problemy, jak mimo CS-ów i zapraszania do zabawy zaatakowała ją wyżlica. Wcześniej w zabawie ni z tego ni z owego pogryzła ja sznaucerka. I później był kłopot z obcymi sukami, ale skutkowało odwracanie uwagi. Np ktoś dołączał do spacerku z suką, moja już gotowa do pokazania jej gdzie pieprz rośnie, to na smycz, smakołyki za ignorowanie, później bez smyczy i smakołyki za ignorowanie, a później już się przyzwyczajała i było ok. Chodziło zawsze o pierwszy moment, po prostu suka nie mogła jej powąchać. Jak Wera zobaczyła ( ja wiem, mijało jakieś10min), ze tamta ma ja w poważaniu to delikatnie się wąchnęły i nie zwracały na siebie uwagi. Zresztą Werka tak reagowała na jakiegokolwiek psiego osobnika. Jak biegł w jej stronę, chciał powąchać to agresywna reakcja z jej strony murowana. Ale to było na pewno umocnione tymi napadami innych psów na nią, i wynikiem jej strachu (zawsze po takiej akcji napad padaczkowy). Natomiast dało się tego dość skutecznie unikać.

aganica 

Mój labrador: Hermiona & Fiona & Love
Pomogła: 33 razy
Wysłany: 2008-08-07, 19:23   

Ponieważ ja też szukam dobrego psychologa i u weta polecono mi dr.Joannę Iracką , prekursorkę medycyny behawioralnej.Chirurg z którym rozmawiałam powiedział , że jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to napewno dr.Iracka.

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2008-08-13, 10:06   

Zdecydowanie proponowałabym się skontaktować z Kłosińskim - wiele o nim dobrego słyszałam a i ciekawie się czyta jego teksty - potem można rozważyc szkolenie metodami pozytywnymi ale na początek dobrze byłoby wysłuchać rady psiego psychologa z prawdziwego zdarzenia

michau 
the curious man

Mój labrador: Amber
Wysłany: 2008-08-15, 11:08   

Behawiorysta bliżej Warszawy: http://dobrypies.pl/pl0010.html

Nie miałem potrzeby korzystać, ale możesz zadzwonić i pogadać. Może będzie Ci odpowiadać jej podejście.

Odpowiedz do tematu