Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewlekłe zapalenie dróg moczowych u szczeniaka
Autor Wiadomość
martak 

Mój labrador: Hera
  Wysłany: 2007-10-08, 15:21   Przewlekłe zapalenie dróg moczowych u szczeniaka

Bardzo proszę o podzielenie sie doswiadczeniami w postępowaniu z przewlekłym zapaleniem dróg moczowych u małych suczek. Moja ukochana suczka cierpi juz od 2 miesięcy na takie dolegliwości a ma 4,5 miesiąca. Leczę ja u lekarza ,który cieszy się zaufaniem u wielu właścicieli swoich pacjentów. Mamy komplet badań od analizy wielokrotnej moczu począwszy na usg układu moczowo-płciowego zakończywszy. Antybiotyki są dobierane na podstawie antybiogramu. Pomimo 2 miesięcznej kuracji sytuacja nie ma końca. Poradzcie co robić? Pozdrawiam.
Marta

Zosia 

Mój labrador: Laby dwa i cavalierki dwie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-10-08, 15:36   

Suczki często mają takie problemy. Z tego co wiem generalnie kończy się to po pierwszej cieczce.

martak 

Wysłany: 2007-10-09, 15:46   

Kolejna kuracja antybiotykowa zakończyła się fiaskiem.Wczoraj, w ostatni dzień dziesięciodniowej kuracji antybiotykiem po przebadaniu moczu okazało się że nie ma żadnej poprawy
Rozpoczęliśmy podawanie antybiotyków celowanych na podstawie antybiogramu(jak i wcześniej)w formie zastrzyków. Koszmar.Gdyby nie to, że sunia jest żywiołowa i dopisuje jej apetyt to chyba bym się załamała.

Murphy 
SPARK OF LIFE FCI

Mój labrador: Kody i Lessi
Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2007-10-09, 16:05   

martak, Kodusia jak była mała też miewała spore problemy z zapaleniem dróg moczowych, także głowa do góry to powinno minac. Dużo zdrówka dla Hery :*

martak 

Wysłany: 2007-10-09, 16:14   

Dziękuję bardzo.
Pozdrawiamy z Herusia!

bettina 

Mój labrador: Zora
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-10-11, 14:25   

Wiem co przeżywasz. Zorka od samego początku pobytu u nas miała zapalenie pęcherza moczowego. Badania, antybiorykoterapia, kilka dni przerwy i znów posikiwanie co kilkanaście minut. Ok 6 m-ca życia zapalenia ustapiły na dobre i od tamtej pory wszystko jest dobrze.
martak, trzymaj się i wygłaskaj od nas Herusię

martak 

Wysłany: 2007-10-11, 14:50   

Dziękuję bardzo. To daje nadzieję! Myślałam że Hera jest jedyną młodą sunią której się to przydażyło...Oczywiście nikomu nie życzę takich przeżyć.
Pozdrawiam gorąco!!!

[ Dodano: 2007-11-19, 16:20 ]
Witam serdecznie.
Na dzień dzisiejszy 6-miesięczna Hera jest tydzień po operacji. Wykryto u niej pierscieniowate zwężenie w pochwie i nieprawidłowe uchodzenie cewki, scisle powiązane z tym przewężeniem. Stąd wg weterynarza nawracające nadkażanie dróg moczowych wynikajace z nieprawidłowej budowy. Dwa pierwsze dni byliśmy nieco załamani, bo stan pooperacyjny nie nastrajał optymistycznie, ale na trzeci dzień uwieżylismy w powiedzenie "goi się jak na psie".
Serdecznie wszystkich pozdrawiam z nadzieją że po ponad 3 miesiącach leczenia to juz koniec chorowania.
Z własnego doświadczenia polecam nast. tok postępowania: badanie ogólne moczu, posiew, badanie pod kątem bolesności w obrębie nerek, morfologię, usg pęcherza i nerek oraz badanie "ginekologiczne":). Oczywiscie po kolei, nie naraz.
I sceptycyzm po wysłuchaniu podwórkowych porad czworonoznych właścicieli.
Jeszcze raz pozdrawiam.

betipiterek 
betipiterek

Mój labrador: Leon
  Wysłany: 2008-05-26, 12:46   siusianie co 10 minut

wit\tam
mam 9 tygodniowego labradorka i od jakis 3 dni sika prawie co 10 minut juz nie nadazam za sprzataniem a sika w domu jeszcze poniewaz czekamy na druga szczepionke i nie mozemy wychodzic na dwor jeszcze bylam u wteryanarza bo bierze zastrzyki na kaszel ale lekarz powiedizal ze nie powinien miec przeziebionego pecharza bo bierze antybiotyk i pytala sie czy duzo pije w sumie az tak duzo nie pije ale karme daje mu rozrobiona w wodzie moze przez to dostaje ja 4 razy dziennie,weterynarz mi powiedziala zebym zrobila badanie moczu no i to jutro zrobie ,czy wasze pieski tak sikaja tez czesto?
pozdraiwem beti

betti 
Beata

Mój labrador: Gaja- DIA HABIL Marivet;Wera już za TM [*]
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2008-05-26, 13:22   

Proponuję przenieść wątek do działu Weterynaria/ układ moczowy !
Tutaj zobacz:
http://labradory.info/viewtopic.php?t=7896

sodalis 
Hodowla Sodalis

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2008-05-26, 14:57   Re: siusianie co 10 minut

betipiterek napisał/a:
,czy wasze pieski tak sikaja tez czesto?

Zdecydowanie nie. siusianie co 10 minut nie jest normalne.
Czy jesteś pewna, że piesek jest leczony tylko antybiotykiem? Niektóre leki mogą wywołać zwiększone pragnienie i zwiększone oddawanie moczu.

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2008-05-26, 18:11   

betti napisał/a:
Proponuję przenieść wątek do dzia

zrobione - Mod :)

A w temacie - czy to faktycznie jest co 10 min ? czy często ale nie co 10 min ?
Jeśli faktycznie az tak często to proponuję wziąśc ze soba spis leków które dostaje i powędrować do wet-a

Murphy 
SPARK OF LIFE FCI

Mój labrador: Kody i Lessi
Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2008-05-26, 18:17   

betipiterek, Jeżeli pies dostaje leki przeciezapalne wtedy faktycznie siusia duzo cześciej, wiele z tych leków powoduje zwiększona diurezę.Najlepiej zbadac mocz i wtedy wszystko będzie jasne :)

AniaiPiotrek 

Mój labrador: Bianka
Wysłany: 2012-11-24, 20:54   

Kochani! Boje się, że z moją Bianką dzieje się coś złego. Zauważyliśmy, że z pochwy wydobywa się biała wydzielina rzadko bo rzadko ale wydobywa się. Do tego dziwnie sika - kuca 3 kropelki kawałek przejdzie i znowu kuca i tak cały czas wychodzimy z nią średnio co 2 godziny a czasami zdarzy się wysikać w domu. No i dzisiaj w ogóle na spacerze nie chciała chodzić siadła zaparła się nogami i koniec. No i jakoś tak dużo śpi - wczoraj np. była dużo żywsza.
Czy wiecie co to może być ja podejrzewam jakieś zapalenie pęcherza ale nie jestem pewna a do weta jedziemy dopiero w pon

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2012-11-26, 16:38   

AniaiPiotrek, jak wyglądają sprawy? Byliście u weterynarza?

AniaiPiotrek 

Mój labrador: Bianka
Wysłany: 2012-11-26, 17:26   

Tak byliśmy wczoraj, Bianeczka ma jakaś infekcje - gdzieś ją przewiało czy coś. Tydzień temu już miała katar i piskała ale niestety weterynarz powiedział, że wszystko ok i dał jej tylko zastrzyk na ucho ( zapalenie) i widocznie teraz poszło to jeszcze na pęcherz. Wczoraj był już nasz lekarz i powiedział, że ma też troszkę chore gardziołko dostała antybiotyk. Mamy się nie martwic bo często szczeniaki łapią jakieś takie wirusy - to nic zakaźnego ja oczywiście widziałam już najgorszy scenariusz - jutro jedziemy na kontrole i lekarstwo. Dzisiaj już sikała lepiej - nie aż tak często i widziałam, że więcej niż 3 kropelki.

Odpowiedz do tematu