Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
"gazy" u labka
Autor Wiadomość
annabel2 

Mój labrador: Kapsel
Wysłany: 2012-02-06, 19:29   "gazy" u labka

Witam serdecznie. Mój Kapselek wylądował dzisiaj u weterynarza z wymiotami. Przedwczoraj zjadł sobie kawałeczek kości, no i wczoraj zaczęły sie wymioty po godz. 15 (4 razy do północy). Przestał jeść i pić, nie był zainteresowany zabawą, nie załatwiał się ... Dzisiaj rano na słowo "spacer" wogóle nie zareagował, nawet głowy nie podniósł. Zadzwoniliśmy do veta i kazali przyjechać. Zbadała go i okazało się, że brzuch jest obolały. Zostawili go w szpitalu na badaniach. Zrobili badania krwi i rtg brzucha. Okazało się, że jelita są wypełnione "gazem" (nie wiem jak to inaczej nazwać). Nie mam pojęcia z czego to się zrobiło... Jutro prawdopodobnie będziemy mogli odebrać psiaka ze szpitala. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Pozdrawiam

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2012-02-06, 20:40   

może od tej kości, nie wszystkie psy tolerują takie przysmaki, Moja Figa(*) dostawała biegunki po kościach. Twój najwyraźniej miał zaparcie i jelita zagazowane.

annabel2 

Wysłany: 2012-02-07, 19:04   

Kapselek wrócił dzisiaj do domu, zaraz po wejściu do domu "obleciał" miski i szukał jakiegoś jedzonka ... Mąż pytał lekarza od czego to się stało i usłyszał odpowiedź, że nie wie. Przepisał tabletki i jakąś zawiesinę oraz dietę przez 3 dni - ryż z mięsem kurczaka ... Jak usłyszałam koszt diagnozowania i leczenia przez 1 dobę, to 260 euro :( Nie wiem w jaki sposób zapobiegać takim gazom. Weterynarz powiedział jeszcze, ze następnym razem również jak najszybciej musimy przywieźć psiaka do kliniki.

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2012-02-07, 20:12   

kurcze, najdroższe gazy w Europie rotfl

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2012-02-07, 20:53   

annabel2 napisał/a:
Weterynarz powiedział jeszcze, ze następnym razem również jak najszybciej musimy przywieźć psiaka do kliniki.

Chyba go rozumiem :ups:
Za 260 euro tez bym wzięła i poleczyła ;)

kolorowooka 

Mój labrador: Lady
Wysłany: 2012-02-08, 14:55   

annabel2 niezle was policzyli, ale coz sie dziwic, ceny w Irlandii czy UK nie maja nic wspolnego z polskimi. Samo rtg to pewnie spory koszt, dolicz badanie krwi, dobe w szpitalu...
Masz wykupione ubezpieczenie na Kapsla? Bo jesli tak to w zaleznosci jaki macie pakiet zawsze mozna starac sie o zwrot kosztow.

annabel2 

Wysłany: 2012-02-08, 19:52   

kolorowooka , mamy wykupioną polisę, ale zrobili nam jedno wykluczenie. Akurat jak był szczeniakiem po odebraniu go od matki i zmianie karmy Kapsel miał kłopoty żołądkowo-jelitowe. Wet z Allianz na podstawie jednorazowego badania krwi stwierdził hypercalcemię czy coś takiego i wykluczyli nam z ubezpieczenia wszystko zwiazane z problemami żołądkowo-jelitowymi. 2 lata temu Kapsel miał podobną sytuację i ubezpieczalnia nie zapłaciła lecznicy 500 euro za 3 doby leczenia w "szpitalu"... Pokłóciłam się wtedy z pracownikiem Allianz. Mój polski wet powiedział, że jednorazowym badaniem krwi nie można zdiagnozować hipercalcemii... A poza tym, to normalne jest, że psiaczek w wieku kilku tygodni może mieć bolący brzuszek i rozwolnienie po zmianie otoczenia, jedzenia czy wody. Ale z nimi nie wygram. Tak więc nie mamy co liczyć na zwrot kasy. Normalnie ponosimy koszt pierwszych 100 euro na chorobę, resztę zwracają... Dlatego też ciekawi mnie czy ktoś z Was miał styczność z takimi "gazami". Wolałabym uniknąć następnym razem tej właśnie choroby Kapsla w sumie każdej choroby wolałabym uniknąć) ;)

Odpowiedz do tematu