Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieczne drapanie się szczeniaka
Autor Wiadomość
Jorge 

Mój labrador: Jorge
Wysłany: 2012-01-25, 08:52   Drapanie się szczeniaka

Odsmażam stary kotlet wątkowy bo tematem pasuje do mojego pytania.

Jest u nas czwarty dzień szczeniak, wzięty z hodowli jak miał 7,5 tygodnia. Od wczoraj zaczął się drapać. Nie cały czas, ale jednak wyraźnie zauważalna jest zmiana w porównaniu do pierwszych dwóch dni. Drapie się po pyszczku (ale nie po uszach), iska po przednich łapkach i drapie po tułowiu. Czasem przeleży godzinę czy dwie się nie drapiąc, czasem na przestrzeni paru minut drapie się parę razy. Je karmę Royal Canin Maxi Junior (od początku u nas, także gdy się nie drapał jeszcze). Pcheł nie ma - żadnych na nim nie widać ani też nie miał skąd ich podłapać - u hodowcy było czysto, u nas w domu pcheł też nie hodujemy. Został też właśnie odrobaczony.

Może to być po prostu z brudu i wykąpanie go może pomóc? Czy od razu iść do weta?

yola 
Labradory Diamantecane FCI

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-01-25, 09:31   

A u hodowcy też jadł RC ?
Jeśli mu zmieniliście karmę, to stawiam na uczulenie.
Zresztą Royal Canin bardzo często uczula właśnie.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2012-01-25, 10:07   

A ja bym sie zastanowila czym myjecie podlogi (i kontrolnie zmienila to na czysta wode) albo czy ostatnio nie praliscie dywanow. Wiele szczeniakow reaguje tak na pronto do mycia lub "wanisz" do prania dywanow.

Jorge 

Mój labrador: Jorge
Wysłany: 2012-01-25, 10:58   

Krystyna napisał/a:
A ja bym sie zastanowila czym myjecie podlogi (i kontrolnie zmienila to na czysta wode) albo czy ostatnio nie praliscie dywanow. Wiele szczeniakow reaguje tak na pronto do mycia lub "wanisz" do prania dywanow.

Hmm no faktycznie, coś w tym może być, pierwsze dwa dni szczeniak w mieszkaniu naszym spędził i się nie drapał, teraz drugi dzień z rzędu jestem z nim w domu rodziców, gdzie było świeżo sprzątane, łącznie z myciem podłóg - być może Pronto.

Jeśli zaś idzie o karmę - u hodowcy też jadł RC, tyle dla najmłodszych szczeniaków, nie tę samą co teraz (ta jest od ósmego tygodnia).

Czyli co, umyć podłogę czystą wodą, co by resztki pronto zlikwidować (a pieska samego też przy okazji wykąpać czy chociaż opłukać)? A jak to nie pomoże to pocudować z karmą?

[ Dodano: 2012-01-25, 12:13 ]
Wychodzę na spammera, ale minęła godzina i już nie mogę wyedytować poprzedniego postu. Dokładnie odkurzyłem a następnie mozolnie umyłem podłogę parową myjką bez detergentów i będę teraz analizować, czy Jorge mniej się drapie. Mam nadzieję, że to to. Oznaczałoby to magiczny tryumf prostych rozwiązań :)

[ Dodano: 2012-01-25, 12:14 ]
O a jednak forum samodzielnie skleiło parę postów w jeden, miło.

Odpowiedz do tematu