Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Posluszenstwo
Autor Wiadomość
balbina_107 

Wysłany: 2011-08-11, 11:29   

Hej nie wiem do jakiego tematu dołączyć moje pytanie wiec napisze tutaj. Czy podniesiony ogon labradora zawsze oznacza radość i ekscytacje? Oglądam program zaklinacz psów i próbuje w podobny sposób tylko że mój pies ma na ogół ogon podniesiony i nie potrafi się zrelaksować. Zapomniałam napisać że ma pół roku.

I druga sprawa mój pies szybko się dekoncentruje podczas ćwiczeń. Zrobimy coś trzy razy i już jest znudzony nie wiem jak mam to zmienić. :co?:

Lacrymosa 
Ania

Mój labrador: Nelma
Wysłany: 2011-08-11, 11:59   

balbina_107, Małe psiaki tak maja szybko się nudzą pamiętam swojego czasu jak było z Nelmą 3-4 powtórzenia i zabawa jeśli chcesz psiaka uczyć to przerywaj co jakiś czas na zabawę. Jeśli chodzi o relaks psiaka jeśli psiak ma z tym problem i nie potrafi się zrelaksować zapnij go na smycz i usiądź np (przy komputerze) psiak położy się kolo ciebie możesz go co jakiś czas pogłaskać i powiedzieć szeptem spokojnie powinno pomóc mnie pomogło :)

cc704 
Barbara

Mój labrador: Figa [CZARNA], Barbi[chodsky pes]
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2011-08-11, 15:35   

balbina_107 napisał/a:
Zrobimy coś trzy razy i już jest znudzony nie wiem jak mam to zmienić.

W szkoleniu zaleca się, by nie powtarzać ćwiczeń więcej niż 3-4 razy, nie wolno dopuścić do tego, by psu się coś znudziło. Labrador jest wybitnie czuły na monotonię, nie znosi jej. Ja bym proponowała nie tylko ćwiczyć (jak rozumiem - posłuszeństwo?) ale też dużo bawić się z pieskiem (ustalić jaki rodzaj zabawy najbardziej go cieszy), spróbować prostych sztuczek, troszkę szukania/tropienia dla urozmaicenia.

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2011-08-11, 15:57   

balbina_107 napisał/a:
Czy podniesiony ogon labradora zawsze oznacza radość i ekscytacje?
nie zawsze
w jakim wieku jest Twój psiak? czym go nagradzasz?

Odpowiedz do tematu