Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
O co jej chodzi?!
Autor Wiadomość
Basia i Barni 

Mój labrador: Sasza, Iwan i Barni
Pomogła: 56 razy
Wysłany: 2011-06-22, 14:49   

Bawisz się z nią, zaczyna się gryzienie, natychmiast mówisz NIE , wstajesz i obracasz się do psa, Dla psa gryzienie oznacza koniec zabawy, to jest "kara" nie brak kiełbachy w misce :razz:

Po chwili czasu znów się z nią bawisz, jak zaczyna swój repertuar powtarzasz słowo NIE wstajesz i kończysz zabawę.

Nie rozbawiaj ją zbytnio, bo taki szczyl zbytnio się ekscytuje i wkręca się w takie zabawy. Poucz ją raczej prostych komend, siad, waruj , chodzenia na smyczy nie tylko szarpania sznurów w lewo i prawo, bo możesz jej zębole uszkodzić .

patuś 

Mój labrador: FIDO
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-06-22, 16:27   

Basia i Barni zgadzam się że to jedna z najskuteczniejszych metod do walki z tymi szkrabami i malenkimi kielkami ;) choć przyznam, że u nas trwało to baaardzo długo - widocznie taki uparciuch mały sie trafił, i nie raz były szkody w ludziach ale się w koncu udało :) duuuzo cierpliwości trzeba i sie wszystko uda :)

FIDO urodzony 26.05.2010 r.

Roksik 
22 kg ciacha ! <3

Mój labrador: Lucy
Wysłany: 2011-06-22, 20:43   

Basia i Barni napisał/a:
komend, siad, waruj , chodzenia na smyczy

Oj, Lucy już pełno tego umie.
-Siad
-Podaj łapę
-Waruj
-Na miejsce
-Równaj
-Zejdź
-Chodzi bardzo ładnie na smyczy
-Daj głos
-Proś
-Do mnie (przychodzi do mnie i siada)

Poza tym dot. gryzienia robimy postępy. Kiedy ją odizoluję na 3-5 minut, wszystko już dobrze. Nie gryzie, nie łapie. Aż do momentu wieczora. Potem to samo, i nagle spokój. Czasem coś poszarpie, ale to już nie tak mocno jak kiedyś. Dziękuję wam za rady, moi kochani, doświadczeni forumowicze :* :* :*

aras1212 
aras1212

Mój labrador: Maks i spaniel Diego
Wysłany: 2011-07-06, 18:19   

Witam.Nasz Maksiu ma rok i 2 miesiące.Mniej więcej gdy skończył rok zaczął się robić agresywny w stosunku do niektórych psów.Są psy ,nawet obce,które widzi pierwszy raz i cieszy się jak opętany na ich widok a są takie,które zna i dostaje szału kiedy je widzi.Od małego był socjalizowany z innymi psami i wszystko było w porządku.W domu mamy też kota,którego uwielbia.Jeśli chodzi o stosunek do ludzi a w szczególności dzieci to pies ideał.Do tego stopnia,że jak ostatnio miał zapalenie ucha to jedna z moich siostrzenic na nim siedziała a druga zapinała mu spinki na uszach a ten głupi się jeszcze cieszył.Cała ta uległość kończy się kiedy widzi innego psa.Spacery są więc ostatnio trochę problemowe.Jak temu zaradzić?

Roksik 
22 kg ciacha ! <3

Mój labrador: Lucy
Wysłany: 2011-07-07, 11:57   

aras1212, wiesz, ja wczoraj miałam taki sam problem. Pewien labradorek zaczął podchodzić do Lucy, a ta się go troszkę bała, po chwili próbował na nią skoczyć i ją gonił. Ta biedna piszczała, ale właścicielka go bardzo szarpnęła, że nie zdążył jej dotknąć. Tak go szarpnęła aż do ziemi i potem skarciła. Pomogło. Potem się już grzecznie bawili.

Szymon 

Mój labrador: Eliot
Wysłany: 2011-07-07, 15:34   

mimo to ja bym nie stosowal metody tej właścicielki.

Nie jestem może doświadczonym i tez mam problemy w wychowaniu swojego psiaka ale ja bym raczej próbował zabawy przy smyczy z tym psem ktorego tak nie znosi i jak juz zacznie byc agresywny odciagnal bym twojego labka od tego psa i "nie wolno" jak sie wyciszy spróbuj z nim podejsc i znowu tak samo jak juz załapie spróbuj bez smycz jezeli to sie powtorzy zapnij mu smycz i tak az do skutku.

aras1212 
aras1212

Mój labrador: Maks i spaniel Diego
Wysłany: 2011-07-07, 18:20   

Czego ja już nie próbowałam.Kiedy zobaczy psa,którego nie lubi wiem o tym od razu,bo już z odległości 20 m jest najeżony inie reaguje na żadne komendy i już.Szarpanie psa w takich wypadkach nie pomaga wręcz przeciwnie.Najlepsze jest jednak to,że są psy,które na spacerze chcą pogryźć jego a ten wariat cieszy się do nich jak głupi.Gdzie tu logika?Szymon.Twój jest prawie dokładnie rok młodszy od mojego,wiec dopiero zaczynasz.Ja mimo tej małej wady Maksa nie zamieniłabym go na innego psa.

Odpowiedz do tematu