Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Biała plama w na "dnie" oka
Autor Wiadomość
ketini 

Wysłany: 2010-11-17, 14:52   

Przepraszam, że po tak długim czasie nawiążę do tego tematu ale mam pytanko do vill...
Opisałaś tą przypadłość swojego psa dokładnie tak, jak ja zaobserwowałam u swojego niedługo 8-miesięcznego psiura... Łaziliśmy po wielu wterynarzach, ale u nas w końcu stanęło na zaćmie... Mogłabyś napisać jak sprawy potoczyły się u Ciebie, co z psem, jego okiem, czy byłaś może u dr. Kiełbowicza??
Tak na marginesie to mój pierwszy post na forum, chociaż już jakiś czas obserwuję niektóre tematy. Ale to może zostawię na inny wątek. Pozdrawiam i bardzo liczę na odpowiedź.

asiek72 
frida

Mój labrador: frida
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2010-11-17, 15:23   

ketini napisał/a:
mam pytanko do vill...

może napisz do niej na maila albo na gg, bo vill ostatnio logowała się tu w lipcu 2009 i może nawet nie przeczyta Twojego postu :)

ketini 

Wysłany: 2010-11-17, 15:36   

aha... nie wpadłam na to, żeby sprawdzić czy tu jeszcze zagląda :ups:
ale dziękuję bardzo za pomoc:)

asiek72 
frida

Mój labrador: frida
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2010-11-17, 15:41   

a proszę bardzo ;)

dreamer 

Mój labrador: Omega
Wysłany: 2011-03-19, 15:07   

ketini napisał/a:
Opisałaś tą przypadłość swojego psa dokładnie tak, jak ja zaobserwowałam u swojego niedługo 8-miesięcznego psiura... Łaziliśmy po wielu wterynarzach, ale u nas w końcu stanęło na zaćmie...

Hej, u Omegi zdiagnozowano zaćmę młodzieńczą, miała wtedy ok. 9 miesięcy.
To choroba o podłożu genetycznym dość często spotykana u tej rasy i prawdopodobieństwo, że uszkodzi wzrok tak, że pies nie będzie wogóle widział jest małe.
Zaczęło się od prawego oka, a rok później zauważyłam zmianę także w lewym oku, do tej pory była "leczona" Vitreolentem, ale jak wiadomo jedynym leczeniem, w krytycznych przypadkach jest operacja.
Na szczęście trafiłam na konsultacje u dr. Garncarza w Tychach - przeprowadził szczegółowe badania i okazało się, że nie jest tak źle jak myślałam (a, zaczynałam zbierać pieniądze na operację :cry: ) Uspokoił mnie.
Na razie Omega widzi bardzo dobrze, a jedynym zaleceniem jest badanie kontrolne raz na pół roku, żeby sprawdzić czy zaćma postępuje...
A i zalecane jest wykluczenie chorego psiaka z hodowli. Na szczęście Omega jest już dawno po sterylizacji...

Mam nadzieję, że informacje się przydadzą, w razie czego polecam bardzo wet. Jacka Garncarza - ma niesamowite podejście do zwierząt,bardzo dużo wiedzy i doświadczenia =)

My raz na pół roku mamy zamiar robić sobie wycieczkę do Warszawy...

Odpowiedz do tematu