Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Caravaning
Autor Wiadomość
Ostaś 
Biszkoptowy zawrót głowy :)

Mój labrador: Harry (Wilcze Ługi)
Wysłany: 2011-02-17, 19:42   Caravaning

Zawsze zastanawiałem się, czy na forum są miłośnicy tej formy turystyki i żeby mogli się ujawnić zakładam wątek, i zapraszam do wypowiedzi :)
A dla tych co nie wiedzą czym jest caravaning, poniżej zamieszczam krótką definicję:

"Caravaning to współczesna forma aktywnej turystyki motorowej, dla której bazą noclegowo-żywieniową są kampery i przyczepy kempingowe."
karawaning.pl

Moja przygoda z caravaningiem zaczęła się w 1997 roku kiedy to w moje małe rączki dostał się katalog "Samochody Świata 1997". W tym właśnie katalogu był dodatek o caravaningu i już wtedy wiedziałem jak chcę spędzać wolny czas.
Po kilku latach, kiedy już dorosłem do takich wycieczek; z moim tatą, wspólnie podróżowaliśmy, samodzielnie przygotowanym Volkswagenem T3 - tym właśnie nazywanym przeze mnie, jak i przez wielu miłośników - "Bulikem".
Później pojawiła się upragniona przeze mnie przyczepa kempingowa, a dokładnie Niewiadów N126n, która towarzyszyła nam na wielu wakacyjnych wyjazdach.
Krótko po pojawieniu się Niewiadówki nazywanej przez nas "zapiekanką" (nazwa ta została zaczerpnięta z internetu, ale dokładnego źródła nie znam, w każdym bądź razie pochodzi od niechlubnego wykorzystywania przyczep producenta z Polski, jako punkt gastronomiczny w którym serwowano jedzenie typu fast-food), Naszego Bulika zastąpił następca popularnego Transportera - model o oznaczeniu T4.

Niestety z pewnych przyczyn nasz ostatni wyjazd caravaningowy odbył się w 2008 roku, ale w tym roku postanowiłem że czas to zmienić i po raz pierwszy wyruszyć na pierwszy samodzielny wyjazd...
I oby się udało :)

Odpowiedz do tematu