Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
głodówka przed narkozą...
Autor Wiadomość
majes765 

Mój labrador: Ibis, Sasza
Wysłany: 2010-12-31, 12:07   

Tyle czasu to chyba troche dużo. W moim przypadku jak bylem z Labką na usunieciu zebow mlecznych to wystarczylo że na rano nie dostala jeść, a zabieg mieliśmy w poludnie(też pod narkoza). A wodę normalnie pila i wet nic nie mowil żeby nie mogla czy tez nie powinna przed zabiegiem.

Szalej 
Dominika

Mój labrador: Hake / Bliska
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2010-12-31, 12:24   

U nas sprawa wyglądała wogóle tak, że jak oddawaliśmy kota na kastracje, to wet o niczym nam nie powiedział, na nic nie uczulił, kot był normalnie nakarmiony a po zabiegu zarzygany i zasrany za przeproszeniem. Ja bym przegłodziła, na wszelki wypadek, pies nie bierze tego przecież do siebie

EvellinA 
labek - tylko marzenie :(

Mój labrador: nie labki Nemo, Kerli + Najra
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2010-12-31, 12:48   

jak my dawaliśmy do sterylizacji kotke to wieczorem zjadła, a rano już nie dostała, zabieg mial byc o 12, ale był juz o 9 i nic się nie działo, ale to może byc sprawa indywidualnego osobnika :shy:
Rób swoje jak najlepiej potrafisz. Kochaj swoich bliskich, przyjaciół, rodzinę i mów im, że ich kochasz. A jak przyjdzie koniec nie wpadniesz w panikę, bo będziesz wiedział, że dobrze przeżyłeś swoje życie. J.H.

Daria84 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2010-12-31, 13:24   

moja Neri teraz w środe miała sterylizacje. Ostatni posiłek zjadła w poniedziałek (ze względu na biegunke, która w międzyczasie była), wode normalnie piła. Nasz wet powiedział, że wode może pić, ale na pewno w dniu zabiegu nie może nic jeść.

bisia 
Buś* ...pamietam

Mój labrador: to już siwobrody czarnuszek....
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-12-31, 14:39   

aganica napisał/a:
Dodam że po wstępnej premedykacji, psy zawsze wymiotują i dobrze jest jeśli to jedynie ślina..
Dobrze, że ja tego nie widzę ;) ...i przyznam nie byłam tego świadoma.
Ale dieta przed zabiegiem jest konieczna, mój wet zaleca 12-godzinną pokarmową ...woda dozwolona :)

aganica 

Mój labrador: Hermiona & Fiona & Love
Pomogła: 33 razy
Wysłany: 2010-12-31, 15:28   

Przechodziłam pięć sterylizacji , jedną operację , cztery kastracje i zawsze po podaniu zastrzyku /głupi jasio/ wręczano mi pakiet ligniny i miałam co zbierać, mimo że zwierzęta były na czczo.

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2010-12-31, 16:03   

Asior po głupim jasiu nie wymiotował, ale musiał się wypróżnić. Zastrzyk a po niecałych 5 minutach była kupa i za chwile kolejna.

Evela 
Psiarz pełną parą

Mój labrador: Lorena i Jamnior Nitka
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-12-31, 16:31   

AnIeLa, wszystko zależy jaki rodzaj premedykacji zostanie użyty.

kamila92 

Mój labrador: Ina, Puma i Suri
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-12-31, 16:52   

Tak jak już było pisane psiaki mogą wymiotować ale oprócz tego podczas narkozy puszczają zwieracze i byłoby to mało komfortowe żeby psiak leżał w swoich odchodach. My w maju mieliśmy nagły wypadek kiedy to Pumie wszczepił się kleszcz w język. Sprawa był nagła i poważna, nie można było czekać z narkozą i tak jak ją przyprowadziłam do weta została jej podana narkoza. W trakcie narkozy się posikała (zwieracze jej puściły ) ale po wybudzeniu się na szczęście nie wymiotowała :)

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2010-12-31, 16:58   

Evela napisał/a:
AnIeLa, wszystko zależy jaki rodzaj premedykacji zostanie użyty.

Wiem, ale wolę napisać jakby ktoś nie wiedział ;)

lidia509 
Lidia&Suria

Mój labrador: SURIA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2011-01-02, 18:00   

A więc tak planowałam Suria ostatni posiłek dostanie w czwartek pod wieczór, natomiast w piatek tylko wodę.

bisia 
Buś* ...pamietam

Mój labrador: to już siwobrody czarnuszek....
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-01-04, 11:29   

aganica napisał/a:
Przechodziłam pięć sterylizacji , jedną operację , cztery kastracje i zawsze po podaniu zastrzyku /głupi jasio/ wręczano mi pakiet ligniny i miałam co zbierać, mimo że zwierzęta były na czczo.
Przy dziewięciorgu moich podopiecznych, tylko raz miałam problem z wymiotami w domu :|

Po zmianie lekarza w pozostałych przypadkach nie było tego problemu i psiaki nazajutrz były w formie 'do biegania' ;)

Odpowiedz do tematu