Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Skakanie
Autor Wiadomość
Laura1108 
Magda

Mój labrador: Busia&Bastorek
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2009-03-20, 05:20   

anna34 napisał/a:
O jejku,czyli nie mam szans na to,żeby mój Chopper odłuczył się skakać,no to mnie pocieszyliście.Jeszcze skakanie na domowników przeżyjemy,ale skoki na obcych ludzi na ulicy,ostatnio same awantury,bo to każdy się do niego odezwie o jaki ładny piesek,a ten odrazu susem do pani lub pana i zaczyna sie krzyk-mogłaby pani pilnować tego psa.Jak już mnie wkurzą to mówie,ze trzebabyło się nie odzywać do niego wogóle,a teraz to prosze nie mieć pretenji,co za ludzie.Jak ja zaczepiam obce pieski to pózniej nie użalam się,że zabrudził mi spodnie czy kurtke.A Chopper skacze na wszystkich,a szczególnie na mnie jak mu zabronie pójść tam gdzie chce lub za jakims nieznanym psem,wtedy w ramach zemsty skacze na mnie i podgryza za dłonie i zaczyna sie walka dla ludzi obserwujacych dobra zabawa,a dla mnie mniej,ale jak dostanie pare razy po pysku(tak radziła pani na szkoleniu )to przestanie wreszcie,a ostatnio prubuje zajaść go szukaniem patyczka,czasem pomaga i zapomni.

Jak czytam o Chopperku to tak jakbym widziała Abi , mam dokładnie to samo i jestem całkowicie bezsilna nic kompletnie nic nie pomaga , żadne karcenie przez pociągnięcie za smycz , komenda "spokój" chyba nawet nie dolatuje do jej uszu a klapanie w tyłek jest prowokowaniem do zabawy w moim przypadku :) Wszystkie złote myśli na temat oduczenia skakania na ludzi niestety nie odnoszą efektu na szczęście większość ludzi , których do dziś Abi przywitała nie miała nic przeciw jej skokom w końcu to najczęsciej miłośnicy psiaczków a ja dodatkowo informuję , że Abi skacze jak się chce ją pogłaskać .
Mimo to proszę o rady jak skutecznie oduczyć labka skakania ?

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2009-03-20, 07:49   

Z biegiem czasu mogę juz napisać,że Chopper jakby mniej już skacze(no prawie wogóle),tylko jak go głupawka dopadnie ;) .I o dziwo w sumie przeszło samo :tak:

Kasia Dąbrowa 
Bartuś

Mój labrador: Bartuś
  Wysłany: 2010-10-12, 13:14   Jak oduczyć psa skakania na ludzi? TYLKO POZYTYWNE METODY

Witam, od dwóch dni mam w domu 13 miesięczną suczkę, która ma zwyczaj skakania na wszystkich. Jeśli ktoś sobie z tym PORADZIŁ bardzo proszę o radę. :) INTERESUJE MNIE TYLKO POZYTYWNE WARUNKOWANIE.

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2010-10-12, 13:22   

Kasia Dąbrowa, ćwiczycie może z klikierem? byłoby łatwiej (choć sama go nie stosuję i nie lubię)
poczekaj aż sunia przestanie skakać, nie patrz na nią, nie zwracaj uwagi, stań polecami, pilnuj, żeby sama się "nie nagradzała"- np podgryzanie wiszących sznurków czy suwaków
gdy tylko ląduje na ziemi 4 łapkami- siup smaczek
musi skojarzyć, ze gdy dotyka podłogi wszystkimi łapkami będzie nagroda

neuron 

Wysłany: 2010-10-15, 09:59   

najprostrzym wg mnie sposobem jest po prostu przytrzymanie przednich lapek jak skoczy na Ciebie. Jest to dla psa niewygodna pozycja, kilka razy i przestanie, nie ma co karac... po prostu przytrzymac zalapki.
Najprostrza zasada nauki psa jest wywolanie reakcji po przez odpowiednia akcje i potem nagradzanie, a nie karanie :)

TOMMY 

Wysłany: 2010-10-21, 13:20   

A ja stosuje taką metodę ,gdy przychodzą do nas goście zakładam psu smycz i przydeptuje ją nogą ;) tak by nie mógł podskoczyć i czekam aż sie uspokoi działa na niego najbardziej bo odwracanie się plecami to działa ale tylko na nas . :)

Buboń 

Mój labrador: Buba & Bej & Gabi
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-10-29, 19:38   

Nasza metoda była zastosowana TYLKO RAZ JEDEN JEDYNY RAZ polecona przez trenera ze szkółki PT. Kiedy zawiodło już wszystko rada brzmiała: jak pies zamierza skoczyć to wysunąć kolano przed siebie. Ważne żeby pies nie skakał z rozpędu :) Ale jeden jedyny raz wysunęłam kolano w trakcie jego skoku. Zatrzymał się na kolanie a nie na ramionach, ześlizgnął się po kolanie i NIGDY więcej na nikogo nie skoczył. Jednocześnie nie zauważyłam, żeby to co się stało było dla niego jakieś przykre, był zdziwiony. Ale nawet prowokowany nie skoczy na człowieka, cieszy się w parterze.

Kate18 

Mój labrador: berneńczyk Granda z Łowickiego Księstwa
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-10-29, 22:00   

Aaa ! Wiem o jaką metodę chodzi. To samo było z Marleyem (tym labradorem z filmu "Marley i Ja"). Zastanawiam się czy sama jej nie zastosować. Bo właściwie to lubię tak się do niej przytulać. Gorzej jak trzymam siatki z zakupami :confused: .

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2010-10-29, 23:05   

U mnie wystarczyło odwrócić się plecami, aż do skutku :)
Dziś w ferworze "amoku" zdarza mu się skoczyć, ale to jest wybaczalne ;)

dayana2410 
dayana

Mój labrador: Max
Wysłany: 2010-10-30, 02:49   

Na pomoc co mam zrobic z kochanym labusiem jak (spi) i ze zbojem kiedy nie spi? Moj pies ma dopiero 4 miesiace, zuca sie na wszystkich! (wczoraj poturbowal na spacerze 4 letnie dziecko bo plakalo). Tak jak wczesniej pisalam jak przejdzie mu "glupawka", to jest takim kochanym psem. Jak ma dosyc zabaw to lezy. Dzisiaj jak lezal po zabawie moja 5 letnia coreczka polozyla sie kolo niego i nie widzac ze ja slysze powiedziala do niego. Wiesz zawsze chcialam miec takiego duzego ,pieknego psa to dlaczego ty mnie tak gryziesz a ja cie kocham? Poczym jak jadla kolacje zucil sie na nia i wyrwal jej z reki bulke raniac ja! Czy jest na to sposob? Chce go juz oddac, bo mam go dosc! Moja coreczka mimo ze placze mowi ze go kocha. Poradzcie co robic!?

elka911 

Mój labrador: sara i nero (nie lab)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-10-30, 09:01   

dayana2410, jest sporo o tym na forum, np. tutaj:
http://labradory.info/vie...brador++dziecko
http://labradory.info/vie...er=asc&start=15
http://labradory.info/vie...brador++dziecko
Masz w domu szczeniaka, musisz go nauczyć, co wolno a co nie. Poczytaj, popracuj z nim, z córką (ona tez musi wiedzieć jak zachowywać się przy psie, żeby nie prowokować takiego zachowania). Idź z młodym do psiego przedszkola.
Labrador nie wychowywany od szczeniaka nigdy nie będzie pluszakiem z reklamy... To energiczne psy wymagające sporo ruchu, szkolenia, pracy z człowiekiem.
dayana2410 napisał/a:
Chce go juz oddac, bo mam go dosc!
A tego komentować nie będę, bo dziecku tłumaczyłabym co to odpowiedzialność, dorosłej osobie chyba nie muszę.....

dayana2410 
dayana

Mój labrador: Max
Wysłany: 2010-10-30, 18:06   

Dzieki za odpowiedz! Postaramy sie go jakos ulozyc!, ale dzisiaj naprzyklad wskoczyl na lawe i wylal kawe, bo widzial wczesniej ze sie przy niej jadlo. Wyszlam z pokoju na sekunde wyniesc talerzyk. Ehhhhhhhhhh. Mam nadzieje ze wystarczy mi cierpliwosci!?

Tabol 

Mój labrador: Louis
Wysłany: 2010-10-30, 19:26   

dayana2410, my mamy w domku prawie 3-miesięcznego malucha, wiem doskonale o czym mówisz, już zauważyliśmy, że kluczem do sukcesu jest duża doza konsekwencji, trzeba bardzooo dużo z małym pracować, żeby pokumał o co chodzi bo jest temperamentnym maluchem ;) trzymam kciuki za cierpliwość =)

Gocha2606 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2010-10-30, 19:49   

dayana2410 napisał/a:
Dzieki za odpowiedz! Postaramy sie go jakos ulozyc!, ale dzisiaj naprzyklad wskoczyl na lawe i wylal kawe, bo widzial wczesniej ze sie przy niej jadlo. Wyszlam z pokoju na sekunde wyniesc talerzyk. Ehhhhhhhhhh. Mam nadzieje ze wystarczy mi cierpliwosci!?

Do tego co już poprzednicy napisali dodam - KONTROLUJ psa.
Czyli albo NIC nie zostaje na stole, blatach itp. albo gdzie TY tam pies, wychodzisz z pokoju - zabierasz psa ze sobą, możesz go mieć cały czas na smyczy, smycz przypinasz do paska spodni i gotowe.

I naucz psa pomalutku, na spokojnie POZA tymi sytuacjami, w których walczy z Wami o jedzenie, co psu wolno, a czego nie.
Zobacz, jak to prosto zrobić:

http://www.youtube.com/watch?v=zNAOe1djDyc

Nauka nieskakania, a w zasadzie nauka CO pies ma zrobić zamiast skakania:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Znowu zasada taka sama - kontrola psa, żeby nie dopuścić do samowolki i nagradzanie 4 łapek na ziemi, stopniowo dodaje się coraz większe utrudnienia.

To proste.
TY musisz wymyślić JAK pies ma się zachowywać w określonych sytuacjach i nauczyć go tego w formie zabawy.
I nauczyć dziecko, JAK ma się zachowywać wobec psa. ;)

Buboń 

Mój labrador: Buba & Bej & Gabi
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-11-06, 20:58   

dayana2410, dużo pracy przed Wami mam nadzieję, że szybko dojdziecie do porozumienia z psim dzieciakiem, ale bądź czujna on będzie często próbował przesuwać i testować granice. Zupełnie jak 3 latek :)

Odpowiedz do tematu