Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
czy to normalne - czy jakaś "brodawka"
Autor Wiadomość
wulisu 

Mój labrador: Inka
Wysłany: 2010-08-22, 10:27   czy to normalne - czy jakaś "brodawka"

Witam wszystkich

Zauważyliśmy u naszej 12 tygodniej suni coś co wygląda jak brodawka taki guziołek, nie wiemy czy to normalne ( jak tak proszę o wybaczenie ) Przyjrzyjcie się proszę i powiedzcie co myślicie.
Pozdrawiam serdecznie

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2010-08-22, 10:45   

Wydaje mi się, że bez wizyty u weta się nie obejdzie, to jest jednak mała sunia.
Wygląda to na jakiś pęcherz z bezbarwną treścią, albo brodawka.
Może się jakąś rosliną poparzyła na dworze?
Nie ma co dywagować, w poniedziałek do weta, może okazać się, że to jest bezproblemowa sprawa.
To tylko weterynarz moze stwierdzić :)

wulisu 

Mój labrador: Inka
Wysłany: 2010-08-22, 10:52   

Dziękuję za odpowiedź, tak jutro pojedziemy do weterynarza. Była ostatnio w miejscu gdzie było mnóstwo pokrzyw możliwe że właśnie tam wbiegła. Pozdrawiam

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2010-08-22, 22:36   

wulisu, Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale lepiej to zbadać.Trzymam kciuki.Napisz po powrocie co i jak.

— Mark Twain

niesiul 
Aga i Luna

Mój labrador: Luna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-08-23, 08:20   

choroba mam coś podobnego z tym że u mojej suni jest wyżej i na nóżce i jest pełne ropy, tak jakby się czymś zakuła? nie wiem co to.. możliwe bo teraz mam skoszoną trawę wszędzie i nawet ja się ostatnio nią poraniłam.. hmm :hmmm :(

zbeata06 

Mój labrador: Tores i Wonder (DT)
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2010-08-23, 08:26   

niesiul możliwe,że to od trawy lub innego zielska. Ale jeśli Cię to niepokoi to pokaz wetowi. Ja osobiście smaruję rivanolem i przechodzi.Czasem nic nie robię i tez znika.

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2010-08-23, 08:28   

niesiul napisał/a:
choroba mam coś podobnego z tym że u mojej suni jest wyżej i na nóżce i jest pełne ropy

Xsara miała tak samo, pęcherze wypełnione ropną zółta treścią na brzuchu i udach od wewnątrz, wetka powiedziała, że to jest ropno martwicze zapalenie skóry i że u Xsary to moze byc sprawa wtórna, zwłaszcza, że w tym samym czasie było obustronne zapalenie uszu kiepsko poddające sie leczeniu.
Ja w tym okresie zmieniałam karmę na inną, więc wróciłam natychmiast na starą, zlikwidowałam smaczki wszelakie, Xsara dostała antybiotyki w zastrzykach i masci do uszu i po dłuuuuugim leczeniu ma się ku końcowi.
Pokaż to wetowi, to jest zakażenie jednak.

niesiul 
Aga i Luna

Wysłany: 2010-08-23, 10:31   

hmmm byłam u veta i diagnoza jest taka, że to młodzieńczy trądzik i mam nic nie robić jak się po jakimś czasie przebije samo to smarować spirytusem, a jakby się pojawiło obok drugie to wtedy przebić i też spirytusem smarnąć.. tak że tu wszystko ok, idę do działu oczek bo tu mnie bardziej niepokoi jedna sprawa, zaraz o niej napiszę w odpowiednim dziale...

Daisyslawa 
Ania & labradość

Mój labrador: Teyla & Fido, Daisy [*]
Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2010-08-23, 12:25   

niesiul, Teyla też miała taki trądzik. Przeszło. Teraz niedawno znów miała na pyszczku 3 wypryski.
I też przeszło :)

niesiul 
Aga i Luna

Wysłany: 2010-08-23, 13:09   

Daisyslawa, tym się nie martwię, gorzej że wet twierdzi, że ma grudkowe zapalenie 3ciej powieki :( jak będę w Wawie udam się na wizytę do dr Garncarza, którego tu polecały niektóre osoby

Odpowiedz do tematu