Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak obronić labka?
Autor Wiadomość
Weronika_S 

Mój labrador: Olaf
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2010-02-14, 12:17   

oczywiscie ze tak.Pani ktora wychodzila z tym shar peiem popelniala chyba wszystkie mozliwe bledy wychowawcze i na koniec jeszcze sie na wszystkich wydzierala bo ten shar pei rzucal sie nie tylko na mojego psa a na wszystkie jakie mial w okolicy swojego obwislego tylka ;)

nl 
psia mama

Mój labrador: Ksena
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-02-25, 12:33   

Weronika_S napisał/a:
i na koniec jeszcze sie na wszystkich wydzierala
to już chyba jest odpowiedź skąd u owego psa takie zachowanie... :confused:
ja znam dwa amstaffy: jeden jest kolegą Kseny, razem z nią wariuje po psiej łączce i ogólnie jest do niej pozytywnie nastawiony, w domu jest oczywiście rozpieszczany do granic możliwości; drugi nigdy nie spuszczany ze smyczy, od kąd pogryzł dziecko starsza pani (właścicielka) wychodzi z nim tylko w kagańcu. Pies ma na swoim koncie też inne psy. Wgm on po prostu broni swojej pani, która ciągle czegoś na spacerach z nim się boi (z pkt widzenia psa, bo przecież on doskonale wyczuwa nastrój właścicielki) -i rzuca się dosłownie na wszystko i wszystkich, którzy znajdą się w odległości kilku metrów od nich.
uważam, że charakter psa jest kształtowany w głównej mierze przez jego przewodnika, cechy rasy da się jakoś "urobić" ćwiczeniami i cierpliwą miłością; gorzej z głupotą (lub niewiedzą i ignorancją) właściciela...

Ja, kiedy jakiś pies biegnie ze złymi zamiarami staram się zatarasować mu drogę do Kseny i tupaniem i krzyczeniem staram się go odstraszyć. Często pomaga też samo schylenie się do ziemi, albo rzucenie czymkolwiek, nawet kulką śniegu...

Odpowiedz do tematu