Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Elżbieta Sobieszczańska
Autor Wiadomość
ajeczka 

Mój labrador: Vika (Viva La Musica)
Wysłany: 2009-08-04, 15:36   

Ja z nią kiedyś pracowałam na ringu w Sopocie. Bardzo podobało mi się, bo prawie robiła wykład na temat ocenianego psa i była bardzo dokładna. Nie spieszyła się, choć już inne ringi pokończyły.

ppaula2 
Domowa hodowla Sunshine Life

Mój labrador: Funia, Novika i Suri
Wysłany: 2009-10-05, 09:09   

Nas oceniała wczoraj.
Bardzo miła i zrównoważona Pani. Sympatyczna, pogodna i kochająca psy.
Tłumaczyła swoją ocenę. Jak przyznawała lokaty to mówiła dlaczego i co miało wpływ na jej decyzję. Zajęłyśmy 3 lokatę i sędzia mi powiedziała, że mam bardzo ładną suczkę ale muszę nad nią panować na ringu :p Funi akurat zachciało się bawić i na mnie skakać jak prezentowałyśmy się w pierwszej 4 :p Wariatka :pada:

dor191 
dor191

Mój labrador: Baster i Lucy
Wysłany: 2009-10-05, 10:29   

A jak dla mnie opis zbyt lakoniczny. Pamiętam opisy sędzi z klubówki i sędziego z krajowej w Warszawie. Dowiedziałam się o swojej Luśce bardzo dużo, zarówno zalety jak i wady. Opis był pełen: ogon, uszy, oczy, sierść kątowanie, ruch, grzbiet no wszystko, wszystko. A tu: „delikatnej budowy suka, doskonała w ruchu, bardzo dobry pigment. Akurat te rzeczy na pierwszy rzut oka są bardzo widoczne. Ale nic więcej i to mi się nie podobało. Bo generalnie oczekuję, opisu takiego z którego mogę się dowiedzieć co jest źle a co dobrze. Tego dowiedziałam się od zagranicznych sędziów w Warszawie. Jasno było napisane, jakie Lucy ma wady i jakie zalety. A tu nie wiem, czy to że delikatna to poważny zarzut czy może mało poważny....

ppaula2 
Domowa hodowla Sunshine Life

Mój labrador: Funia, Novika i Suri
Wysłany: 2009-10-06, 10:52   

U nas jest napisane "bardzo ładna suka o dobrej budowie". Opisana jest również głowa, szyja, uszy, front, kończyny, łapy, stopy i ruch. Myślę, że to jest wystarczające.
Poza tym tak naprawdę pełny opis dostałam tylko od sędziego na krajówce w Warszawie. Na klubowej już mniej obszerny. Poza tym byłam wcześniej na międzynarodówce w Łodzi, krajówce w Radomiu i międzynarodówce w Warszawie i opisy z tych wystaw były bardzo podobne, a nawet mniej konkretne. Najmniej napisał mi chyba Petr Rehanek w Łodzi.

Odpowiedz do tematu