Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
spathiphyllum
Autor Wiadomość
lemniscus 

Mój labrador: pepper
Wysłany: 2008-07-16, 12:29   spathiphyllum

no właśnie biały :confused:
kwiaty już nie rosną białe tylko zielone jak liście i nie wiem dlaczego :bad:
fotka z netu jak powinien wyglądać

ma ktoś jakiś pomysł co zdrobić ??

MalgorzataOsuch 
Malgorzata

Wysłany: 2008-07-16, 15:15   

Skrzydłokwiat lubi średnie temperatury tj. 18-25ºC, a zimą minimum to 16ºC. Najlepiej rośnie w zacienionych, miejscach - w jasnych lub słonecznych liście stają się bladozielone, a roślina bardzo wolno rośnie. Podlewamy je miękką wodą o temperaturze pokojowej, raczej umiarkowanie (w okresie spoczynku czyli X-I należy jeszcze ograniczyć podlewanie). Bardzo należy uważać by jej nie przelać, gdyż powoduje to żółknięcie i więdnięcie liści. Stosujemy umiarkowane nawożenie (raz na 2 tygodnie w okresie wegetacji). Lubią dużą wilgotność powietrza i dobrze jest je zraszać w upały. Rośliny te przesadzamy w lutym – marcu. Rozmnażać je można przez podział roślin oraz przez wysiew nasion.

lemniscus 

Wysłany: 2008-07-18, 08:34   

MalgorzataOsuch, dzieki
chyba musze go postawic w piwnicy w takim razie bo stał w takim polcieniu :confused: i zieloniutki jest ale podobno oczyszcza powietrze wiev moze lepiej ze wiecej ma zielonego :niepowiem:
przestawie go i zobaczymy :)

Tsunami 
Wildfriends

Mój labrador: Tsunami, Joy, Hana
Wysłany: 2008-07-18, 09:04   

leminiscus poczytaj tutaj - ktoś miał podobny problem

U mnie kwitnie na biało, stoi 1m od dużego okna, które ma bardzo przepuszczającą światło firankę.

lemniscus 

Wysłany: 2008-07-18, 09:33   

Tsunami, nie ma zadnego linka :(
u nas stal wczesniej na stole i nie mial za duzo swiatla potem go dalam do lazienki gdzie stoi za ciagle zaslonieta zaluzja i ma wilgoc a to podobno lubia i jest jeszcze bardziej zielony
chyba go schowam do szafy :pada:

steniu 
.........

Mój labrador: ...........
Wysłany: 2008-07-18, 10:11   

lemniscus, u nas jest tak raz jest kwiatek biały raz zielony :)czasami na jedym jest zielony a na innych biały stoja 2m od okna w pokoju na Pł. :)

Tsunami 
Wildfriends

Mój labrador: Tsunami, Joy, Hana
Wysłany: 2008-07-18, 12:12   

leminiscus właśnie zobaczyłam, że jeden z moich kwiatków (mam takie 2) też jest zielony!!! Drugi jest biały i ślicznie pachnie. Są w dwóch różnych pokojach - jeden na ziemi, drugi na szafie (ten na szafie jest zielony).
I czemu, nie mam pojęcia!

madzia_tg 

Wysłany: 2008-10-10, 16:06   

Mój też kwitnie na zielono, przez pewien czas myślałam, że wcale nie kwitnie :confused: Taki jakiś dziwny jest, a światła wcale nie ma za dużo.

Żółtaczka 
dylu dylu na badylu:)

Mój labrador: czeko Badyl
Wysłany: 2009-01-25, 19:31   

madzia_tg napisał/a:
Mój też kwitnie na zielono, przez pewien czas myślałam, że wcale nie kwitnie :confused: Taki jakiś dziwny jest, a światła wcale nie ma za dużo.

w takim razie za mało wilgoci. Jak pierwszy raz obadałam magiczne urządzenie nawilżacz powietrza, to w 2-3 gozinki liście stały się takie sztywne i piękne. Tam samo jest z późniejszym kwitnieniem, jak jest za mała wilgotność powietrza to nie zakwitnie

[ Dodano: 2009-01-25, 19:32 ]
ps. ale szybko zauważyłam ten temat :ups: rotfl

Odpowiedz do tematu