Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Scheda po polujących rodzicach...
Autor Wiadomość
NoSeK 
Bartek

Mój labrador: Carbon
Wysłany: 2008-11-28, 01:35   Scheda po polujących rodzicach...

Ciekaw jestem czego można się spodziewać po psie, który ma mocno zakorzenione w genach pomaganie w trakcie polowań. Wiem, że jako psy pracujące są podatniejsze na szkolenie ale czy np pies będzie gonił za wszystkim co się rusza? czy będą bodźce, które go strasznie zainteresują w przeciwieństwie do "normalnych psów"?

DARIA 
Unga ma juz 9 lat :)

Mój labrador: Unga
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2008-11-28, 07:37   

NoSeK napisał/a:
ale czy np pies będzie gonił za wszystkim co się rusza

Unga jak była mała goniła gołębie, było to jej ulubionym zajęciem. Taką ją ludzie na osiedlu znali "A, to ten szczeniaczek co gołębie goni" Na szczęście udało mi się ja przekierunkować na gonienie piłeczki, właściwie wcale nie było to trudne :)

MalgorzataOsuch 
Malgorzata

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2008-11-28, 15:00   

NoSeK napisał/a:
czy np pies będzie gonił za wszystkim co się rusza

pracujacy pies nie goni wszystkiego co sie rusza tylko przynosi i to na komende to co juz raczej nie ucieka ( chyba, ze jest postrzalek )
Ale psy pomagajace przy polowaniu sa do tego szkolone i nie pracuja tak same z siebie. Oczyswiscie, ze psy po pracujacych rodzicach moga miec wieksza pasje do pracy ale tez wymagaja szkolenia.
Szczeniaka to kazdego trzeba WYCHOWAC obojetnie po jakich jest rodzicach.

NoSeK 
Bartek

Mój labrador: Carbon
Wysłany: 2008-11-28, 18:20   

Czyli jak dobrze rozumiem to są same pozytywy w postaci dużego potencjału do szkolenia, no i oczywiście duże wymagania dla właściciela jeśli chodzi o treningi :)

Co do wychowania to myślę, że źle nie będzie, mimo tego że to nasz pierwszy własny pies to mamy już doświadczenia z pieskami w rodzinie :)

areczek 
warszawskie zamieszanie

Mój labrador: Labrador Retriever Vinci
Wysłany: 2008-11-28, 18:33   

A mój Viniu potrafi godzinami biegać za friesbe...Juz dotarł do takiej wprawy, że nawet w powietrzu umie je łapać. Mogę śmiało powiedzieć, że to jesgo nowa miłość :ups:
Dodam, że tata Vinia jest Mikuś Katarzyny od nas z forum, który często uczęszcza na polowania

Andevil 

Mój labrador: Dante (Cooper Creek Leminiscatus) & Beza
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-11-29, 09:44   

areczek napisał/a:
A mój Viniu potrafi godzinami biegać za friesbe...Juz dotarł do takiej wprawy, że nawet w powietrzu umie je łapać.

Uwazam, ze powinieneś jeszcze troche poczekać ze skokami do czasu, gdy pies zakonczy rozwój i takie skoki nie zaszkodzą jego stawom.
Na razie ćwiczyłabym rollery, a łapanie w powietrzu za kilka miesiecy. I to jedynie pod warunkiem, ze pies spada na podłoże na cztery łapy, a nie ląduje na tylnich.
Labradory to ciężkie psy, trudno je porównywać do borderów, które za frisbee śmigają jak piórka.

Tomek_Kenzo 

Mój labrador: Tell
Wysłany: 2008-12-02, 16:34   

Pewne fakty związane z historią rasy mówią że jej przebieg od początku XX wieku przebiega dwutorowo. Wczesniej labrador w większym stopniu spełniał rolę użytkową. Dzieki pozytywnym cechą rasy szybko labiki znalazły się w roli psów domowych. Dlatego na drodze ewolucji zaczęły nabywać nowych umiejętności i zatracać stare instynkty łowieckie. Obecnie wystawowy wizerunek labradora to własnie ta "rodzinna forma". "Wersja" użytkowa jest nieco lżejsza i charakteryzuję się większym kątowaniem tylnych kończyn.
Oczywiście samo pochodzenie psa nie gwarantuje że będzie on idealnym psem użytkowym ale zwiększa na to szanse. To co u typowego wystawowego labradora trzeba na ogół odkryć i rozbudzić, u tego użytkowego z dziada pradziada jest na gotowo.

Oczywiście każdy kij ma dwa końce. Psy użytkowe chcą pracować wraz ze swoim przewodnikiem wymagając więcej ruchu. Tym którzy nie mają zbyt wiele czasu na przebywanie z psem na świeżym powietrzu szczerze odradzam zakup psa z grupy użytkowych.

areczek 
warszawskie zamieszanie

Wysłany: 2008-12-03, 14:27   

Andevil napisał/a:
areczek napisał/a:
A mój Viniu potrafi godzinami biegać za friesbe...Juz dotarł do takiej wprawy, że nawet w powietrzu umie je łapać.

Uwazam, ze powinieneś jeszcze troche poczekać ze skokami do czasu, gdy pies zakonczy rozwój i takie skoki nie zaszkodzą jego stawom.
Na razie ćwiczyłabym rollery, a łapanie w powietrzu za kilka miesiecy. I to jedynie pod warunkiem, ze pies spada na podłoże na cztery łapy, a nie ląduje na tylnich.
Labradory to ciężkie psy, trudno je porównywać do borderów, które za frisbee śmigają jak piórka.

Dzięki za opinie. Natomiast ja nie mówię, że on skacze na 2 metry do góry. Raczej wygląda to na pogoń za friesbe i przyniesienie go do Pana, żeby jeszcze raz rzucił. Najczęściej czeka aż spadnie na ziemie i dopiero wtedy je zabiera i przynosi.

Andevil 

Mój labrador: Dante (Cooper Creek Leminiscatus) & Beza
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-12-03, 16:19   

Mój Devil za frisbee czy piłką skakał mniej więcej tak:

Ale wtedy był już w pełni dorosły.

areczek 
warszawskie zamieszanie

Wysłany: 2008-12-03, 22:50   

Andevil napisał/a:
Mój Devil za frisbee czy piłką skakał mniej więcej tak: