Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w tym wieku odpowidni czas czy starszy?
Autor Wiadomość
kruszynka 

Mój labrador: Ares
Wysłany: 2007-10-02, 21:26   

Xsara ma racje, minimum! A wiesz ile kosztuje zakup takiego psiaka? Niby sie mowi ze to jednorazowy wydatek ale to g.. prawda, bo od tego sie zaczyna , potem idzie jak lawina .. karma , wet , przysmaki, zabawki, szkolenia, wystawy ... a jak ktos ma hopla to juz wogole nawet nie wiesz skad sie wzielo po kilku dniach to zero na koncie :pada:

kasia93 
Cztery łapy, nos i ogon...

Mój labrador: Bruno
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-10-02, 21:42   

Ja na twoim miejscu nie brałabym tylko labradora.
Po pierwsze: zaniedługo pójdziesz do liceum, zmiana szkoły (przynajmniej tak przypuszczam) otoczenia, więcej zajęć, nauka, a przedewszystkim MATURA !!!
Napewno na nauke pójdzie ci sporo czasu, sam napisałeś, że chcesz iść do pracy, by zarobić na studia. Jak ty chcesz to wszytsko połączyć? Bo albo będziesz robił wszystko kosztem studiów/szkoły albo labka albo swojego życia osobistego.
Po drugie: jeżeli zachorujesz to kto wyprowadzi twojego psa? Mama zapracowana, a czy siostrze się zechce?
Po trzecie: Masz pieniądze na rasowego labradora? Masz pieniądze na wyprawkę? Na karmę, na leki, szczepienia, odrobaczania, smycze, obroże ? Może to się wydaje ale na początku może ci pójść z 2000 zł na sam początek.
Po czwarte: Jak czytałam twoje posty to coś w nich wspominałeś, że brzydzisz się wymiocin, kupeczek itp. W takim razie jeszcze nie dojrzałeś do tego aby mieć psa. Niestety :(
Po piąte: pies to nie jest rzecz, a jaką masz pewność, żę psiak ci sie nie znudzi za 2 miesiące bo to za duży obowiązek.
Po szóste: to bęzie TWÓJ I TYLKO TWÓJ pies i tylko ty będziesz odpowiadał za jego czyny i zachowanie, czy w tym wieku jesteś gotowy na taką odpowiedzialność?

Szanowny kolego! Moim zdaniem nie powinieneś brać labradora. Nie dorosłeś dotego (wniskuje z postów i mogę się mylić). Kup sobie chomika, też będzie zawsze na ciebie czekał a i koszta mniejsze i odpowiedzilność.

To tyle z mojej strony...

yeps 
yeps

Mój labrador: Arwena
Wysłany: 2007-10-02, 22:17   

ja mam 16 lat i zajmuje sie moim labkiem od maja.Na razie nie jest tak zle, pies juz sie przyzwyczail ze zosaje sam okolo 6 godzin i nawet bardzo nie rozabia.Wydaki na psa na razie oplacam z wlasnej kieszeni z tym ze dosalem go w pezecie takrze nie musialem wydac na poczatku takiej duzej sumy.Jak Arwena byla mała to strasznie szystkim dawala w kosc ale teraz jest juz spokojniejsza.Teraz jestem bardzo zadoolony z posiadania labka.

KasiaDzB 

Mój labrador: Portos
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2007-10-04, 13:34   

słuchajcie, bez przesady :| Nie tylko dorośli ludzie mogą miec psy. Są dzieci, które potrafia zajac sie psem lepiej i odpowiedzialniej niz niejeden dorosły. Chłopak chce psa i jesli domownikom to nie przeszkadza, to musi zastanowic sie nad finansami. Sam zakup to wydatek i najwieksze sa jak pies jest mały, bo zazwyczaj wciagnie cos, uszkodzi sie itd ip Utrzymanie mojego labradora nie wynosi 200 zl miesiecznie i chyba nie sadzicie, ze kazdy posiadacz średniego psa wydaje na niego dwie stówy/ msc. Trzeba miec rezerwę na nagłe przypadki - czyli głównie leczenie, dobrze sobie odkładac co jakis czas na czarną godzinę.
To, że pies zostaje na czas nieobecnosci domowników nie jest niczym nadzwyczajnym- trzeba go z tym oswoic, a klatka to dobry pomysl (pies nie traktuje tego jak klatki, ale jak jego miejsce na "domowej" ziemi :) ) Co do ewentualnych przeprowadzek po maturze, to przeciez nie jest zaden problem - my przeprowadzamy sie co jakis czas i nie widze, zeby Portos przezywał jakas traumę. Byle o psa dbac: karmic go, kochac, wybiegac i leczyc kiedy tego wymaga. Przemysl wszystko, a przede wszystkim czy pies i odpowiedzialnosc za niego Ci sie po prostu nie znudzi.

skrzacik0 

Wysłany: 2007-10-04, 14:20   

ach milo za cieple slowa :) po czytaniu forum wszytkich "obrzydliwosci" sadze iz juz zadna choroba psa mi nie straszna :) pozostaje tylko kwestia finansowa i to ona teraz jest moja glowna sprawa rozmyslan :) tak wiec dzieki za rady jak cos jeszcze to piszcie :)

Odpowiedz do tematu