Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczenię w kojcu?
Autor Wiadomość
malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Mój labrador: Malta
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-07-18, 18:03   Szczenię w kojcu?

Sąsiedzi kupili sobie ślicznego owczarka niemieckiego z "renomowanej " hodowli we Wrocławiu za dwa tyś zł , odebrali go jak miał 6 tyg. Następnego dnia szczeniak wylądował na noc w murowanym kojcu, zadaszonym co prawda , ale spał na ręczniku. Jak to ujrzałam to myślałam ,że mi serce pęknie .Narobiłam trochę zamieszania posyłając najpierw do nich mojego Tz ,żeby wytłumaczył ,że szczenie może dostać zapalenia stawów lub pęcherza itp. Nie poskutkowało , następna noc bez zmian, więc przekazałam ,że jak sytuacja się nie zmieni zadzwonię po SM i w końcu zadzwoniłam , efektem jest pojawienie się w kojcu budy .
Jednak w dalszym ciągu ten widok jest dla mnie tak przygnębiający , że nie przestaje o tym myśleć. Czy hodowca nie ma obowiązku sprawdzić w jakich warunkach jest przetrzymywany pies ? I czy są jakieś przepisy regulujące takie sprawy?
Dodam ,że dzwoniłam do Związku Owczarka i Zwiazku kynologicznego , ale odp nie uzyskałam poza stwierdzeniem ,że zdrowy rozsądek pewne rzeczy nakazuje....

Biedronka 
Hodowla Excellent Labs FCI

Mój labrador: Labradorki: Aszti, Osa,Scarlet, Didi i Erfin
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2007-07-18, 18:22   

Po pierwsze pies powinien mieć 7 tyg. zanim opuści dom hodowcy.
Po drugie przykładem były hodowle np. z ostatniej wystawy z Gdynii gdzie sprzedawano szczenięta z rodowodem z samochodu.
Dla mnie to szok jak można sprzedać szczenię osobom bez rozmowy bo 20 minut gadki przy kupie psa to niestety nie jest rozmowa.

Widać,że są "hodowle", którym zależy na sprzedaży psa bez znaczenia gdzie i komu a Związek to ma też gdzieś bo kase na tatuaże i metryczki dostał.

ginger777 

Mój labrador: quamirka, hera i zoyka
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-07-18, 18:30   

no to fakt ja tez widzilam duzo psiakow w sprzedazy przed wystawa i troche sie zdziwilam ale ktos mysle ze zwiazku powinien na takich imprezach zwracac uwage na takie sytuacjie

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Wysłany: 2007-07-18, 19:33   

Biedronka napisał/a:

Też mi tak powiedziała pani ze związku . Tylko jak teraz udowodnić ,że w tym wieku został sprzedany?

[ Dodano: 2007-07-18, 19:35 ]
Jeszcze mnie zastanawia fakt tatuażu , ponieważ praktycznie nie można go odczytać( chciałam zdobyć namiary na ta hodowlę) ucho jest jakby zalane zielonym tuszem.

Oluna 
Moderator Grupy

Mój labrador: Labcia Thelma oraz Cavalierka Filu :-)
Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2007-07-18, 20:44   

malta79 napisał/a:
ucho jest jakby zalane zielonym tuszem.

To może znaczyć, że szczeniak jest świeżo po tatuowaniu, bo wtedy właśnie ucho jest całe zasmarowane, dopiero po jakimś czasie tusz się wykrusza i zostaje widoczny sam tatuaż. To by się nawet zgadzało skoro szczeniak został zabrany od hodowcy tak wcześnie, pewnie zaraz po przeglądzie w Związku.

Biedronka 
Hodowla Excellent Labs FCI

Mój labrador: Labradorki: Aszti, Osa,Scarlet, Didi i Erfin
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2007-07-18, 22:44   

[quote="malta79"]
Biedronka napisał/a:

Też mi tak powiedziała pani ze związku . Tylko jak teraz udowodnić ,że w tym wieku został sprzedany?

A umowy nie sporządzili podczas zakupu?

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Wysłany: 2007-07-18, 23:35   

Nie mam zielonego pojęcia, czy umowe sporządzili.

Odpowiedz do tematu