Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Hormony tarczycy badania PIIIILNE!!!
Autor Wiadomość
abi 
Wanda.

Mój labrador: Abiś
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2007-07-07, 21:01   Hormony tarczycy badania PIIIILNE!!!

Witam!
Jak najszybciej potrzebuje się dowiedzieć czy w Polsce wykonywane są badania hormonów tarczycy u psów?!
Potrzebuje info jak najszybciej, potrzebuje je moja przyjaciółka której labka jest bardzo chora ;(
Możecie pisać tu albo na mój nr tel- 508323285
Na tel byłoby nawet lepiej gdyż mam go zawsze przy sobie, a komputer jak wiadomo- nie zawsze.
MOŻECIE PISAĆ O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY
INFO BARDZO PILNE, SUNIA JEST W CIEZKIM STANIE!
LICZE NA WAS!

diler 

Mój labrador: DILER
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2007-07-07, 21:18   

abi napisał/a:
czy w Polsce wykonywane są badania hormonów tarczycy u psów?!

Oczywiście, że tak. Krew pobierasz do próbówki na skrzep i zanosisz do ludzkiego laboratorium, zaznaczasz badania na st3 i st4. I czekasz na wyniki. Rozmawiałam kiedyś na ten temat ze swoją wetką i powiedział, że tak właśnie wykonuje się to badanie.
Aha, u labradorów i goldenów występuje fizjologiczne obniżenie hormonów od normy (ale niebezpieczny jest tylko wyższy poziom)

Ona w ogóle była u weterynarza?

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2007-07-07, 22:01   

Normy mogę sprawdzić ale dopiero w poniedziałek - jestem poza Wrocławiem

abi 
Wanda.

Wysłany: 2007-07-07, 22:04   

diler, Ndal, :* :* :* :*

Toller 
Rude jest piękne ;)

Mój labrador: Dancer & Fire-Retrievery z Nowej Szkocji
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2007-07-07, 22:22   

U nas w Kraku robi Arka- tylko nei wiem czy takie z ludzkich, czy z psich badań. Ale nie wiem czy nie posyłają tego np do Laboklinu do Niemiec- musiałabyś dopytać.
Trzymamy kciuki!!

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2007-07-08, 05:14   

W Krakowie robi kazdy weterynarz. Oddaja krew albo do ludzkiego laboratorium albo na Brodowicza. Nie ma potrzeby wysylania niczego do niemiec. Na szczescie.
Wszystkie badania laboratoryjne ktore robi sie ludziom mozna zrobic przeciez psom. Tylko normy sa inne niz dla ludzi ;-)

Bagutek 
Magda

Mój labrador: Bagut
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2007-07-08, 11:44   

Robią to nawet w Malborku, więc w większym mieście tym bardziej.
TSH, T4 (tyroksyna) i trójjodotyronina czyli T3, tych hormonów jest kilka.

Norma T4 w surowicy psa powinna wynosić od 23,2 do 59,2 nmol - na pozostałe nie mam normy w książce "Przedłuż życie twojemu psu".

Co podejrzewają u psa Twojej koleżanki?

abi 
Wanda.

Wysłany: 2007-07-08, 12:00   

Bagutek, hm... podalam jej link do tematu, moze sie wypowie, wiem, że Warusia ma za duże serce, zapalenie pluc coś jeszcze, generalnie nie jest z nią dobrze, najgorsze to serce, i nie wiadomo czy ma to jakis zwiazek z hormonami tarczycy czy nie, przynajmiej tak mi to Patrycja opowiedziala

Bagutek 
Magda

Mój labrador: Bagut
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2007-07-08, 12:31   

abi napisał/a:
że Warusia ma za duże serce, zapalenie pluc coś jeszcze, generalnie nie jest z nią dobrze, najgorsze to serce, i nie wiadomo czy ma to jakis zwiazek z hormonami tarczycy czy nie

Za duże serce, albo tzw. za głeboki ton w badaniu osłuchowym, to może być związane z tarczycą, a konkretnie z jej niedoczynnością. Tak nam powiedział dr Bandura podczas EKG Baguta.
Zapalenie płuc na szczęscie da się wyleczyć, niedoczynność tarczycy też się łatwo kontroluje i do tego pies po paru tygodniach w oczach zdrowieje.

jusiss 

Mój labrador: Lagan
Wysłany: 2007-07-09, 08:05   

Trzymam kciuki za labkę!

Robiac kontrole tarczycy Laganowi robilam badania o ktorych pisala Bagutek - TSH, T3, T4. Krew pobierał wet, zawoziłam do zwykłego ludzkiego laboratiorum.

Patrycja 
Perolek&Warka

Mój labrador: Warka
Wysłany: 2007-07-09, 12:14   

Witam! Cała sprawa dotyczy mnie..a raczej mojej labradorki -Warki.. Suczka zaczęła pewnego dnia nagle kaszleć..więc pomyślałam,że pies sie poprostu przeziębił..poszłam z nią do weterynarza i stwierdził zapalenie krtani..szpikował mi psa przez tydzień antybiotykami sterydowymi..nie pomagało..Zrobił jej ekg okazało sie,że ma bradykardie ale z sercem niby wszystko w pożądku..ale zaiepokoiłam się i poszłam skonsultować to z innym wetem..ta znowu stwierdziła ze mogą to być robaki wiec odrobaczyła mi psa.. ale to również nic nie pomogło.. :cry: więc stwierdziłąm,że skonsultuje się z kolejnym lekarzem..Tu po gruntownych badaniach tzn. rtg klatki piersiowej,usg zerca badanie kardiografem(chyba tak to sie nazywa) okazało się że pies ma zapalenie płuc i przerosśniete serduszko..tu jest pytanie czy to z powodu tych płuc czy też chodzi o hormony tarczycy?? usg wykazało że jej serduszko biję z przerwami tzn po dwóch skurczach nastepuje dluga przerwa..pozniej wyszło jeszcze ze ma bloki serduszka.. Zlecono mi badanie tych hormonów tarczycy ale podobno wykonuje sie je tylko w Niemczech..i tu własnie zwróciłam sie do Was z tym pytaniem.. Dziękuje Wam bardzo za pomoc i przejecie..Pozdrawiam Was i Waszych pupili...

Kadan 
Damian

Mój labrador: Rocky
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2007-07-09, 14:57   

Fajne to forum ale irytuje mnie , iż chcecie byc mądrzejsi od lekarzy weterynarii
jesli lekarz jakis wam nie odpowiada to go zmiencie a nie tumancie innych zasłyszanymi skądś pseudo radami

abi 
Wanda.

Wysłany: 2007-07-09, 15:20   

Kadan, nie każdy wie że to co mówi lekarz może mijać się z prawdą, dlatego piszemy tu na forum aby móc się poradzić.
Na forum jest wiele osób z fachowym wykształceniem i wiedzą, należało się o tym dowiedzieć, a później wyrażać swoją opinię.
Proszę zacznij myśleć co mówisz i zastanów się jaka jest idea for internetowych, a zwłaszcze tego- labradory.info - skoro jest ono takie fajne.

Tyle ode mnie.
OT

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2007-07-09, 15:26   

Kadan - Ponieważ jak sprawdziłam nie czytałeś ani nie przeglądałeś oprócz tego topicku ani jednego tematu w dziale Weterynaria więc Twoja opinia Kadan jest delikatnie mówiąc nie na miejscu, bezpodstawna i obraźliwa dla wielu forumowiczów. W dodatku nie na temat - bo w tym temacie rad w ogóle brak oprócz skierowania w miejsca gdzie badania własciwe zrobić można.
Spędziłeś na forum w sumie godzinę i kilka minut , biorąc pod uwagę listę tematów które oglądałeś to dziwne wyciągasz wnioski :bad:
Nie najlepszy to sposób na wejście w grono forumowiczów.

Radzę bardziej ważyć swoje słowa
Moderator

Patrycja 
Perolek&Warka

Mój labrador: Warka
Wysłany: 2007-07-09, 22:57   

Kadan... gdybyś czytał co napisałam to wiedziałbyś ze zmieniałam lekarza trzykrotnie.. a poza tym chyba nie wiesz po co to forum zostało stworzone..wydaje mi sie właśnie po to by jak sam stwierdziles " wymieniać sie zasłyszanymi radami"..niekiedy własnie to moze nam pomoc w ciezkiej sytuacji któregoś z naszych labków.. stwierdzam ze Twoja opinia jest beznadziejna...na przyszłość radze zastanowic sie co piszesz...

[ Dodano: 2007-07-10, 13:53 ]
Witam! Przed chwilą wróciłam od weterynarza... spytałam się dokładnie o co chodzi z tymi hormonami tarczycy,dlaczego nie mozna ich robic w Polsce...Powiedziała mi ze białko ktore jest badane ma inna wage niż to ludzkie..dlatego wyniki tego badania sa nie miarodajne..

Odpowiedz do tematu