Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Do właścicieli operowanych labków
Autor Wiadomość
Samba 

Mój labrador: SAMBA
Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2005-06-04, 11:26   

ptasiek, najprawdopodobniej (oby) Pedro cierpial na tzw. kulawizne mlodziencza, ktora przytrafia sie czesto szybkorosnacym rasom. I potem na ogol bez zlych konsekwencji mija :)

asia83 
:)

Mój labrador: Sonia
Wysłany: 2005-06-04, 17:11   

Szkoda tylko że pies niepotrzebnie był krojony...

Sonia kulała po spaniu, dłuższym wylegiwaniu się. Wet powiedział że jeżeli będziemy przez najbliższe 4 miesiące (miała wtedy 4 miechy) obserwować coś takiego mamy się zgłosić na rześwietlenie stawów bo o może być dysplazja. Suka przestała kuleć, prześwietlenie nie było konieczne a tymbardziej operacja ;)

Kociak85 

Mój labrador: Luna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2005-06-04, 23:12   

beluszka napisał/a:
Kociak85 napisał/a:
Dr Siembieda stwierdził, że staw biodrowy jest nadwichnięty i zalecił operację...

A możesz napisać co Cię zaniepokoiło? co skłonił do udania się do lekarza z tym problemem, jakie były objawy?

Luna zaczęła kuleć na jedną nogę. I dlatego postanowiliśmy zrobic prześwietlenie. Co prawda, zanim zdąrzyliśmy pojechać z nią do Wrocławia do dr Siembiedy to już przestała kuleć, no ale my już byliśmy troszkę przestraszeni i zdjęcie i tak zrobiliśmy. No i sie okazało, że słusznie ;) Chcoiaż tez mieliśmy obiekcje...w końcu ona wtedy była całkiem malutka ( bo miała jakieś 3 miesiące może) !

beluszka 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2005-06-05, 12:56   

Istnieje też coś takiego jak pojęcie "bólu wzrostowego", wiele osób myli to z początkami dysplazji.
Co do luźnych stawów, o których ktoś tu pisał. Nie wiem szczerze mówiąc jak to jest z psami ale wiem że u ludzi to normalne- takie luzy. Ja miałąm taki przypadek... mając 11 lat wystrzeliłam w ciągu 2 miesięcy 15 cm w górę osiągając wzrost 176 cm!!! Mama zawiozła mnie do CZDz, gdzie zrobiono mi zdjęcie RTG dłoni. Na podstawie tego zdjęcia ocenion ile jeszcze urosnę. Lekarze sprawdzali "luzy w stawach". Człowiek jak przestaje rosnąć to te "luzy" znikają, a stawy się "zasklepiają- sorry za mało medyczne słownictwo. Może i z psami tak jest??? Ja urosłam jeszcze 2,5 cm!

Samba 

Wysłany: 2005-06-05, 14:15   

beluszka, to Ty normalnie koszykarka jestes!
(sorki za offa)

beluszka 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2005-06-05, 19:41   

Już nie taka koszykarka. Mam coś z labradora... przeciążenie stawów skokowych, spowodowane zbyt intensywnymi treningami w okresie największego wzrostu uniemożliwiło mi dalszy rozwój kariery...
też offowo :o

Samba 

Wysłany: 2005-06-07, 10:05   

:(

KasiaDzB 

Mój labrador: Portos
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2005-06-07, 18:03   

beluszka napisał/a:
Już nie taka koszykarka. Mam coś z labradora... przeciążenie stawów skokowych, spowodowane zbyt intensywnymi treningami w okresie największego wzrostu uniemożliwiło mi dalszy rozwój kariery...
też offowo :o

qrcze Iza,jak sie moze jutro spotkamy to musimy wymienić nasze życiorysy... :wink:
ja też taki ludzki labrador :P dyscyplina tylko inna (siatka) no i u mnie kolanka nie wytrzymały :( Po 11 latach taki mi numer wycięły :x

oczywiscie offowo,ale temat beluszki -to sobie pozwoliłam :P

Odpowiedz do tematu