Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta dla szczeniaka
Autor Wiadomość
C3L4 

Mój labrador: Keizo Alkinoos
Wysłany: 2011-03-14, 14:33   

yennefer, wydaje mi się, że dodatkowo dajecie karmę Puppy, a nie Puppy Large, bo największa waga jaką masz w tabeli to 30 kg, czyli trochę mniej niż przeciętny labek.
My dajemy Brita Large, dla dużych psów, nie tego normalnego.

Z tej tabeli:
http://fionka.pl/produkt-47.html

wynika, że dajecie Arion Puppy (normalny), dla psów powyżej 30 kg (dorosły) jest Arion Puppy Large.

yennefer 

Mój labrador: Drago
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-03-14, 14:35   

Krystyna, dlatego ze hodowca zalecil nam zeby go karmic 150, bo tak mu sam dawal. powiedzial ze max. 150, wiec jak mu sie daje jeszcze inne jedzenie (my dajemy). dawalismy wiec te 150 od poczatku, potem dodalismy wg (jak juz wiem teraz) zlego odczytania tabelki - do 200 g. max jedzenia.
Jestemy z Drago co tydzien, dwa u weterynarza, i z nia konsultowalismy zdrowie i kondycje psa. Wydawalo mi sie, ze to wystarczy, ze nie musze pytac jeszcze dodatkowo hodowcy.
jak tylko pojawily sie watpliwosci to zapytalam Was, bo weterynarz nasza przyjmuje od 15stej dopiero.

C3L4, pewnie masz racje, znow ...

C3L4 

Wysłany: 2011-03-14, 14:40   

Krystyna, ale yennefer, nie miała wcześniej wątpliwości. A kiedy zaczęła je mieć napisała tutaj i od razu dostała dobrą odpowiedź. ;)

Być może hodowcy chodziło o 150g na porcję. W każdym razie mimo wszystko myślę, że powinniście dawać psiakowi Ariona Large, nie zwykłego. ;)

yennefer 

Wysłany: 2011-03-14, 15:00   

C3L4, jasne ze bedziemy, wlasnie konczymy opakowanie tego AP i kupimy juz to wlasciwe
najgorsze jest to ze za bledy ludzkie zaplacilo zwierze
serce mi sie kraje nad wlasna glupota a raczej beztroska :(

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2011-03-14, 15:04   

yennefer napisał/a:
C3L4, jasne ze bedziemy, wlasnie konczymy opakowanie tego AP i kupimy juz to wlasciwe

a może kupcie już i karmę zmieniajcie stopniowo?

C3L4 

Wysłany: 2011-03-14, 15:05   

yennefer, teraz na to co było nic nie poradzisz, ale możesz wiele zmienić na przyszłość. :) Zobaczysz, jak Drago raz dwa śmignie ze wzrostem i wagą. Uważaj tylko, żebyś zaraz odchudzać nie musiała. ;)
Miziaki dla małego. :)

[ Dodano: 2011-03-14, 15:06 ]
AnIeLa napisał/a:
yennefer napisał/a:

a może kupcie już i karmę zmieniajcie stopniowo?

+1.
yennefer, nie powinno się nagle zmieniać karmy. Dobrze robić to stopniowo, mieszając z poprzednią.

Ja tak raz spróbowałem na żywioł, "efektów" opisywać nie będę... :) Pierwszy i ostatni raz. :)

oleska2803 

Mój labrador: Snickers
Wysłany: 2011-03-14, 15:07   

Co do tego że weterynarz nie zauważył niedowagi. Niestety weterynarze nie znają się na rasach i odpowiednim wyglądzie każdej w każdym stadium rozwoju. Dlatego lepiej dowiadywać się również na forum o pewne sprawy. Snickers w pierwszych miesiącach rósł głównie wzwyż i bardziej przypominał goldena z krótką sierścią, weterynarze nie byli pewni że to 100% labrador, zresztą dużo ludzi zastanawiało się co to za rasa ;) , a błędem się nie przejmuj bardzo często się on zdarza. Na przyszłość kto pyta nie błądzi :)

[ Dodano: 2011-03-14, 15:10 ]
poczytaj sobie to forum bo możesz się dowiedzieć bardzo wielu ciekawych rzeczy.
Karmy nie zmieniamy gwałtownie z dnia na dzień, jeśli kończysz poprzednią zacznij dodawać do niej nową :)

yennefer 

Wysłany: 2011-03-14, 15:17   

AnIeLa, C3L4, oleska2803 ok, tak wiec zrobimy, stopniowo to moze byc pol na pol mieszane?

czytam forum w miare mozliwosci, ale ciezko mi sie przebic przez wszystkie tematy. mam malo czasu w pracy na forum, w domu juz nie wspomne ...

co do wetow: faktycznie moze tak byc, ale przeciez chodzimy do popularnej w Kraku kliniki, wiele labkow pewnie sie tam przewinelo, zalozylismy ze sie znaja ...
eh ... nie ma co doszukiwac sie przyczyn, nauczka na przyszlosc ze przed kazda decyzja dot. psa nalezy sie porzadnie przekonsultowac, bo o bledy jak widac bardzo latwo.

C3L4 

Wysłany: 2011-03-14, 15:22   

yennefer, tak jak pisałem, już nie ma się co przejmować.

Jeśli chodzi o mieszanie, to najpierw proponuje 1/4 nowej, potem 1/2. Zresztą zobaczysz jak psiak będzie przyjmował nową karmę, jakie będzie miał kupale.

Jeśli chodzi o wetów, my chodzimy do p. W. Wilkołaskiego w Krakowie. Zawsze słyszeliśmy, że psiak jest za duży. :D

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2011-03-14, 15:32   

yennefer napisał/a:
stopniowo to moze byc pol na pol mieszane?

Gdzieś widziałam rozpiske zmiany karmy na tydzień

1 i 2 dzień:
75% starej 25 % nowej
3 i 4 dzień
50-50
5 i 6 dzień
25% starej -75% nowej

7 dzień i kolejne 100% nowej karmy.

yennefer 

Wysłany: 2011-04-01, 12:14   

mam straszne przerwy w aktywności forumowej, brak czasu kompletny
chcialam tylko napisac jak skonczyla sie cala historia
no wiec:
1. hodowca dobrze nam wskazal porcje dla mlodego - chodzilo o to, ze kubeczek do karmy z miarka dostalismy od innego pokarmu niz ten ktory podawalismy (Arion). po zwazeniu karmy na wadze, wyszlo ze dawka 50g odznaczona na kubeczku to niewiele mniej niy 100g Ariona. kulki sa mniejsze i ciezsze najwyrazniej niz karmy od ktorej mielismy kubeczek z miarka. wiec Drago jadl prawidlowo (ok. 300 karmy + smaczki + dodatki jedzeniowe) a moje nerwy okazaly sie przedwczesne
ale dziekuje wszystkim po raz kolejny za porady i szybka rekacje :)
2. zmienilismy jednak na Puppy Large, wcina z rowna checia, idac za Waszymi radami mieszkalam jednak karmy przez prawie tydzien. piesek przejscie zniosl wzorowo.

C3L4 

Wysłany: 2011-04-03, 11:10   

:) Pochwal się w temacie "Waga i wzrost" liczbami swojego pupilka.

yennefer 

Wysłany: 2011-04-12, 17:24   

C3L4, jasne, tylko jakos musze wykombinowac sposob zeby Drago zmierzyc
w sensie zeby bestia sie nie wiercila i nie szalala ;-)

Maxito1981 

Mój labrador: Rocky
Wysłany: 2020-02-18, 22:16   

Witam mam pytanie czy lepiej szczeniaczka 6 tygodni karmić 2xdziennie po 100gr karma mokra czy lepiej to rozbić na 4x50 gr ?? ?

Odpowiedz do tematu