Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Alergia na trawy
Autor Wiadomość
izma 

Mój labrador: Zara
Wysłany: 2012-07-22, 16:17   Alergia na trawy

Witam , moja Zara 11mc od kilku dni ma wysypkę na brzuchy , taka pokrzywkę , pod pachami , troszke na wargach , i na uszach od spodu , także spuchły jej uszka . Chodzimy teraz do wet ( niestrawnośc po pożarciu kiełbasy w sztucznym flaku ) i akurat zaczęła sie jej też ta alergia , wet powiedział że to na trawy , jutro idę znowu na zastrzyk więc powiem również o tych uszach , które spuchły dzisiaj . Moje pytanie jest takie czy kogoś piesio jest uczulony na trawy , jak sobie z tym radzić przeciez nie uniknie sie kontaktu z trawą , no i czy wet nie powinien przed postawieniem diagnozy na co pies jest uczulony zrobic jakichś badań ? czy poprostu to widać , pokarmowa czy od traw ? Dziękuję za odp .

[ Dodano: 2012-07-23, 19:07 ]
Widzę że chyba nikt z Was nie ma takiego kłopotu ze swoim psem . Napiszę co się dzisiaj dowiedziałam na wypadek gdyby jednak kiedys ktos szukał takiego tematu . a więc z brzuszkiem mojego obrzartucha juz wszystko dobrze :) natomiast alergia , no cóz , jest dość mocno wysypana , dostała tabletki na alergie i na ucho któro poprostu rozdrapała i przeniosła bakterie . Wet uspokojał mnie dzisiaj że no alergia , jak alergia , przyjemna nie jest , tymczasowa Zarka nie może biegac po łakach gdzie są wysokie trawy , a także nie może pływać bo wilgoć sprzyja rozwojowi takiej wysypki jaka ona ma . Po każdym spacerku wycieram ja dokładnie ręcznikiem aby zetrzeć pyłki i ewentualnie wysuszyc do sucha po deszczu . Za tydzień do kontorli , wtedy również napisze co nowego . Dzisiaj Zarka po zastrzyku o wiele mniej sie drapie , po mimo całego czerwonego brzuszka jest wesoła i prześliczna :) pozdrawiam

Kaja 

Mój labrador: Kaja
Wysłany: 2019-07-26, 18:48   

witam jest szansa na wnowienie tematu ;) ? Co u Zarki słychać? Jak alergia przebiega i czy to faktycznie to?

Odpowiedz do tematu