Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka karma? Która lepsza?
Autor Wiadomość
Nitka 

Mój labrador: Hera
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2015-06-23, 20:16   

Ja absolutnie nie jestem zwolennikiem gotowania i ludzkiego jedzenia, chyba że jest to BARF.
Człowiek nigdy prawidłowo nie zbilansuje pożywienia, aby dostarczyć potrzebnych składników zwłaszcza dla szczeniaka. Ponadto b. istotne są preparaty i suplementy na chociażby stawy.

A i kwiatuszek11 psom nie podajemy kości, psy ich nie trawią.

Porada lek. weta:
Powinniśmy unikać wieprzowiny. Nie podawajmy też kości drobiowych ani wieprzowych, nie są one trawione przez psi przewód pokarmowy. Nie dawajmy psu do jedzenia cytrusów takich jak mandarynki czy pomarańcze, które niszczą enzymy przewodu pokarmowego, co może doprowadzić wyczerpujących biegunek a nawet do zgonu. Nie pozwalajmy także jeść psu słodyczy czy czekolady.

A dlaczego twoja psina nie przyswaja zbyt dobrze karmy?

urtica1 

Mój labrador: Tola
Wysłany: 2015-06-25, 09:38   

Nitka napisał/a:
A i kwiatuszek11 psom nie podajemy kości, psy ich nie trawią.

A do tego te drobiowe, długie i puste w środku są zwyczajnie niebezpieczne. Pogryzione pękają na ostre kawałki i mogą po prostu uszkodzić przewód pokarmowy.
Nitka napisał/a:
A dlaczego twoja psina nie przyswaja zbyt dobrze karmy?

Też właśnie mnie to zastanawia.
kwiatuszek11 może po prostu nie trafiłaś na właściwą :co?: Jaką karmę podawałaś? Bo te marketowe z fajną ceną i kiepskim składem są z natury kiepsko przyswajalne.

pykpyk 

Wysłany: 2015-08-28, 20:51   

Jak myślicie, która z tych karm będzie najodpowiedniejsza dla szczeniaczka 9tyg. w cenie do 8zł/kg bądź więcej jeśli jest wydajniejsza (mniejsze dzienne dawkowanie) i cenowo wyjdzie podobnie :

- Brit premium junior large,
- Bosh junior maxi,
- Josera kids,
- Nutra nuggets large breed puppy (tu wychodzi więcej zł/kg ale i dawkowanie mniejsze więc okej),
- Arion premium puppy large.

Którąś z nich powinienem odrzucić czy też zainteresować się jeszcze jakąś? Obecnie je łososiowego Ariona którego byłem zmuszony kupić, bo poza RC i Puriną dog chowem nic nie mieli, a psiak w domu głodny :)

janolka 

Mój labrador: Lola
Wysłany: 2015-09-03, 11:14   

OLIVER'S LARGE BREED CLASSIC dla 9-10 tyg. szczeniaka wychodzi ok. 3,60zł/dzień
liczę wg ceny karmy po rabacie (164 zł) bo dają fajne rabaty i zawsze jakiś prezent do karmy.
Karmę polecił mi hodowca, i dosatałam ją w wyprawce.

np. rabat 10% dostaje się wpisując kod " mojpies"

a opis karmy jest tu:
http://www.psiesmaki.com/...d-start-classic

Lotris 

Mój labrador: Rayla
Wysłany: 2015-09-27, 12:02   

Witam, czy testował ktoś którąś z karm Alpha Spirit? byłam wczoraj na wystawie psów we Wrocławiu, był tam namiot tej firmy i rozmawiałam z przedstawicielem - karma przedstawia się dość fajnie - nie mają zbóż ani mączek mięsnych, fajne opakowania :P ale z drugiej strony nie mają karmy dla szczeniaków (a taka mnie teraz głównie interesuje) i mają tylko karmę z rybą albo multi-protein czyli pełen mix :co?:
no i nie wiem... co prawda Pan Przedstawiciel mówił, że ich karma jest dobra również dla szczeniaków, no ale co mógł innego powiedzieć :bad:

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2015-09-27, 12:25   

Lotris napisał/a:
i mają tylko karmę z rybą albo multi-protein czyli pełen mix

a co złego jest w rybnej karmie,mój tylko taką ostatnio je ;)

Lotris 

Mój labrador: Rayla
Wysłany: 2015-09-27, 12:28   

nic złego, chodzi mi bardziej, że nie ma wyboru tak jak przy innych karmach - czyli karma osobno z kurczakiem, osobno z jagnięciną itd. ;)

pykpyk 

Wysłany: 2015-10-20, 15:36   

Mam 5 miesięcznego labradora. Które karm polecanych wyróżniają się również pod względem smakowitości? Próbowałem póki co brit premium, care (lamb&rice) oraz ariona z łososiem i za każdym razem to samo - pierwsze 2-3 dni wcina, później podchodzi do miski i nawet jej nie tknie bez dosmaczenia. Wielu z was radziło nie przejmować się tym i zabierać miskę po kilkunastu minutach aż to skutku jednak nie oszukujmy się - jest to szczeniak więc w tym wieku musi zjeść to swoje dzienne zapotrzebowanie.
Cena jaką mogę przeznaczyć na karmę to ok. 12zł/kg.

Karmy które póki co zwróciły moją uwagę to:

-Markus-Muhle (zwykły bądź black angus)
-Exclusive of Gosbi
-Canivera
-Husse ( wet. polecił dla niejadków )

karii 

Wysłany: 2016-08-24, 11:41   

od jakiegoś czasu korzystam z karmy dolina noteci. wychodzi że mojej dejzi smakuje aż za bardzo :)

Caniforte 

Wysłany: 2016-08-31, 14:35   

Nitka napisał/a:
Ponadto b. istotne są preparaty i suplementy na chociażby stawy.

Dokładnie tak! Właściciele psów bardzo często zapominają o dobraniu prawidłowej suplementacji dla swoich pupili.
Na stawy polecam produkt Caniforte Complex Arthro z glukozaminą.

obityno 

Wysłany: 2016-12-12, 22:47   

Argota napisał/a:
Gdy Argo był szczeniakiem dostawał Eukanube oraz 'gotowane'.
Teraz przeszliśmy na RC dla labów w wersji weterynaryjnej oraz, w dalszym ciagu, 'gotowane' z elementami Barfa.
Ot, taki żywieniowy 'misz - masz' :)
:D

Jeśli chcesz wprowadzać barf do diety psa, polecam mieszanki http://belloandfriends.pl/.

OlciaDoro09 

Mój labrador: Łezka
Wysłany: 2017-12-21, 08:47   

Tutaj macie specjalne karmy przystosowane dla labków. Ja kupuję tylko takie, bo są najlepsze dla mojego labka:)

agnes21 

Wysłany: 2019-03-14, 13:49   

Słyszeliście o firmie Telme?

Odpowiedz do tematu