Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o sklad karmy
Autor Wiadomość
desperados86 

Mój labrador: scott
Wysłany: 2015-06-10, 11:55   pytanie o sklad karmy

Witam co myślicie o tym składzie karmy dla psa? czy jest wystarczająca?jestem zielona w tym temacie :D SKŁAD
Odwodnione proteiny zwierzęce (37% w tym 25,9% odwodnione proteiny z kurczaka), zboże, kukurydza, tłuszcz z kurczaka, suszone jabłko, drożdże. Składniki analityczne: proteiny brutto: 23,0 %, tłuszcze brutto: 13,0 %, popiół brutto: 6,2 %, błonnik brutto: 2,5 %, wapń: 1,6%, fosfor: 0,9 %. Sole mineralne: żelazo (siarczan żelazowy (II) (jednowodzian)) (E1) 73 mg, cynk (siarczan cynkowy (II) (jednowodzian)) (E6) 70 mg, mangan (tlenek manganu (II)) (E5) 30 mg, miedź (siarczan miedziowy (II) siarczan (pięciowodzian)) (E4) 15 mg, jod (jodan wapnia) (E2) 0,65 mg, selen (selenit sodu) (E8) 0,2 mg. Aminokwasy: DL-metionina 100 mg, L-lizyna 20mg. Dodatki na 1 kg: Dodatki dietetyczne Witaminy: Witamina A (E672): 12000 UI, Witamina D3 (E671): 1200 UI, Witamina E (alfa-tokoferol): 150 mg. Dodatki technologiczne Antyoksydanty i konserwanty zatwierdzone przez UE. Energia metaboliczna: 3800 kcal/kg

kamil84 

Wysłany: 2015-06-10, 13:05   

desperados86, to jest karma ADULT (dla dorosłych psów) Szukaj karm które mają w nazwie Puppy :) . Karma którą skład podałaś to Adult Regular SOLOGNAC?

desperados86 

Mój labrador: scott
Wysłany: 2015-06-10, 20:12   

tak to ta karma bylam ciekawa czy jest dobra

Konwalia99 

Wysłany: 2017-04-04, 12:56   

Mam pytanie bo ja też troche taki zielony.Czy Karma dla dużego psa może zaszkodzić dla małego pieska ? czy są jakieś rodzaje karm dla małych psów i dużych. Pytam dlatego bo za pare dni będe miała szczeniaczka

Margo 
Margo

Mój labrador: Stefan[*], Leon
Wysłany: 2017-04-05, 19:39   

sa różnice oczywiście : granulki dla dużych psów są większe, dla małych - małe, karma dla dużych ras ma zwykle dodatki na stawy, w mini ich nie ma, zaszkodzić małemu karma dla dużego na pewno nie zaszkodzi, ale w dłuższym stosowaniu każdy powinien mieć karmę przeznaczoną dla siebie, szczególnie duży - potrzeby organizmu dużego mogą być inne niż małego ( tu celowo piszę "mogą", bo na małych rasach się nie znam )

OlciaDoro09 

Mój labrador: Łezka
Wysłany: 2017-10-24, 11:58   

Wydaje mi się, że mimo wszystko najlepsza będzie karma mięsna (nie o smaku mięsa!), możesz ją z powodzeniem znaleźć tutaj, więc z pewnością sobie poradzisz. Poza tym jestem zdania, że lepiej od razu inwestować w lepszej jakości karmę i podawać psu wszystko, czego potrzebuje, niż później płakać nad skutkami niedoborów.

badora7 

Mój labrador: Badora
Wysłany: 2017-12-21, 18:26   

Ja uważam, że po to są oznaczenia na karmach (dla dorosłych i dla szczeniąt), żeby z tego korzystać. :) Sama znalazłam właśnie karmę https://www.maxandmrau.pl/product-pol-888 i uważam, że ma bardzo dobry skład. Zamierzam wypróbować. Dla dorosłego pieska poszukałabym czegoś odpowiedniego. Warto również zapytać na wizycie kontrolnej u weterynarza, co poleca i dlaczego.

PiesNaWczasach 

Wysłany: 2018-01-10, 16:28   

Odnośnie składu karmy. Pierwsze co źle o karmie świadczy, to brak informacji ile jest czego. Domyślamy się, że proteiny to mięso i 25% białkaz kurczaka. Do mięsa nie można zaliczyć piór, dzioba i jelit. Ale proteiny one posiadają.
POza tym pies jest mięsożercą, a w tej karmie mamy 60% węglowodanów zbóż niewiadomo jakich i kukurydzy, która odżywcza nie jest. W zamian cała lista syntetycznych dodatków, które kiepsko się wchłaniają.
Nie dałabym takiej karmy swojemu psu.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu