Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Obroża czy krople ? Kiedy je stosować ? Jakie firmy ?
Autor Wiadomość
kwiatuszek11 

Wysłany: 2015-01-30, 16:02   

Ja już od 2 lat kupuje mojej suni taki preparat, niestey nie mogę przypomnieć sobie nazwy, a nie ma mnie aktualnie w domu. Rozprowadza się go wzdłuż grzbietu i podczas biegania rozprzestrzenia sie na cała powierzchnie ciała :)

malamaggie 

Wysłany: 2015-03-28, 15:12   

A ja dzis pierwszy raz kupilam .. uwaga ... tabletke na pchly i kleszcze. to tabletka w formie cistka tak wiec nie bylo problemu ze zjedzeniem, a lek nazywa sie Bravecto :)

kamil84 

Wysłany: 2015-03-28, 18:16   

malamaggie, podobno Bravecto jest skuteczne i jest w necie wiele o nim pochlebnych opinii. Mnie jednak ona nie przekonuje z tego względu że jakby nie było wprowadza się truciznę na kleszcze do 'środka" psa. Głównym składnikiem Bravecto jest fluralaner który jest środkiem owadobójczym. Nie wiadomo jaki będzie miało to wpływ organizm przy dłuższym stosowaniu tego preparatu

desperados86 

Mój labrador: scott
Wysłany: 2015-06-16, 15:55   

na preparat na kleszcze czy obroze od jakiego wieku stosować można na szczeniakach?

kamil84 

Wysłany: 2015-06-16, 17:41   

Foresto od 7 tygodnia życia
Kiltrix nie ma na ulotce od jakiego wieku można stosować (przynajmniej ja nie mogę znależć)
Sabunol od 3 miesiąca życia

szalona_ruda 

Mój labrador: Koka
  Wysłany: 2015-11-02, 12:31   

My teraz testujemy tabletkę Bravecto, od 30.10.15 Wcześniej były krople flevox i advantix. Na flevox złapała babeszjozę pod koniec działania kropli :| Po prawie każdym spacerze Koka ma przegląd futerka, ciągle znajduje na niej łażące kleszcze albo i na sobie, które z niej przelazły. Szczególnie po tych dłuższych spacerach 1h, 1,5h od początku września do teraz wbitych w nią było ok 10 kleszy, oczywiście nie na raz, tyko w tym okresie. Szczerze to mam już dość tych obrzydliwych robali. Pragnę mrozu :tak: żeby to paskudztwo zdechło. Albo jakiegoś super oprysku na to dziadostwo.

monikacicha90 

Wysłany: 2017-04-03, 13:24   

Ja polecam oboże Foresto (ostatnio można je dostać w dobrej cenie w https://www.naszezoo.pl/p...psa-i-kota/5773). Ja w zeszłym roku w końcu się zdecydowałam i nie żałuję. Obroża sprawdzała się przez kilka miesięcy - przez wiosnę i lato nie mieliśmy ani jednego kleszcza. A spacerujemy naprawdę sporo, bo obok nas są lasy i łąki. Kiedyś próbowałam kropel, ale moim zdaniem obroża jest lepsza, bo nie ma problemów z aplikacją

OlciaDoro09 

Mój labrador: Łezka
Wysłany: 2017-09-27, 10:23   

No właśnie ja się zastanawiam nad Sabunolem, ale nie wiem czy będzie odpowiedni, jakoś ta marka do mnie nie przemawia.

Odpowiedz do tematu