Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
mleczne zeby
Autor Wiadomość
patris666 

Mój labrador: Chester
Wysłany: 2010-03-17, 17:14   

Mój piesek juz ostro zaczoł brzygode z Zębami..czasem się boje z nim bawić bo wszystko potem jest we krwi.. :| a ostatnio dolnym kłem przebił sobie na wylot wargę....nawet nie zapiszczał. i ma opuchniete teraz :marzyciel:

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
  Wysłany: 2010-05-04, 09:11   Mam problem!

Mam problem!!Yoko ostatnio zaczęły pękać zęby.Pierwszy ząb który jej się ułamał to był zwykły przypadek!Biegła przywitać się ze swoim kolegą i psiaki bardzo mocno się stuknęli i tak Yokinia nie miała pół zęba!Drugi ząb ułamał się podczas obgryzania kija.Tak podejrzewam, bo dokładnie nie wiem a teraz trzeci!!Byliśmy nad jeziorem i po powrocie do domu zajrzałam jej do pyska i co zobaczyłam :cry: kolejny już trzeci ułamany ząb.Nie wiem dlaczego tak się dzieję!Może jej brakuję wapnia, bo kości też jej strzelają jak wstaję!Jestem załamana wiem, że te zęby szybciej jej wypadną!Miałam sunie, która w wieku 11 lat miała piękne białe zęby i przez pół życia jadła byle co!A u Yoko staram się, żeby te zęby były zdrowe i guzik :confused: Czy u was też są podobne sytuację?Była u weta, ale on z tym nic nie zrobi :cry:

— Mark Twain

Tabol 

Mój labrador: Louis
Wysłany: 2010-12-06, 22:22   

u nas też wypadły pierwsze, mleczne ząbki rotfl aż 4, dwie górne i dwie dolne jedynki i Lutek jest szczerbolem :razz: :bad:

Kasiulka999 

Mój labrador: Lunka,Nuki,Mania
Pomogła: 2 razy
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-12-13, 20:03   

U nas tydz temu Lunka zgubił dwie górne jedynki,i trzy dni temu jednego górnego kła: ;) na górze mamy już stałe,jeszcze malutkie ale są ;)

Tabol 

Mój labrador: Louis
Wysłany: 2010-12-13, 21:12   

Kasiulka999, Louisowi też już jedynki rosną i na górze i na dole :) małe szczerbolki rotfl :razz:

annia1923 
annia

Mój labrador: Atos
Wysłany: 2012-08-12, 23:25   

witam Atos za parę miesięcy będzie mieć, czyszczone zęby, to znaczy trochę brzydko zaczęło mu pachnieć z pyska i pani doktor, mówiła że trzeba będzie wyczyścić, czy wie ktoś jak to będzie wyglądało oraz czy konieczne jest wtedy usypianie, a także, jakie są tego koszty... pozdrawiamy :) :)

Evela 
Psiarz pełną parą

Mój labrador: Lorena i Jamnior Nitka
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2012-08-14, 08:03   

annia1923, podejrzewam , że chodzi o sanację zębów ultradźwiękami to najkorzystniejsza metoda. Niestety do każdego zabiegu w jamie ustnej psa należy go do tego znieczulić, gdyż żaden pies nie pozwoli sobie manewrować w pysku narzędziami. Stwarza to zagrożenie zarównodla niego jak i dla nas.
Ile to będzie kosztowało ciężko mi powiedzieć bo to wszystko zależy jak sobie lakarz liczy. U nas w BB samo czyszczenie to koszt około 160zł , a jeżeli coś do wyrywania to koszty rosną...

Olcia 

Wysłany: 2017-04-10, 13:30   brak zęba

robiola1 napisał/a:
kurde ma juz 8,5 miesiaca i wzrostu 57cm wazy 35,5 kg i dalej ma tego ostatniego mleczaka na dolnej szczece. dokladnie znajduje sie tuz przed duzym trzonowcem. z drugiej strony wypadl mu jakis miesiac temu i w jego miejscu nie wyrosl zaden zab.
natomiast wszystkie zeby oprocz tych dwoch stracil w ciagu 2 tygoni jak mial chyba 4 miesiace.

[ Dodano: 2009-10-15, 12:11 ]
witam, podbijam temat:
dalej ma tego mleczaka, niestety z drugiej strony gdzie mu wypadl mleczak, zaden zab nie wyrasta i jest szpara miedzy dwoma kolejnymi na 1 cm, czy mozliwe żeby zab wogole mu nie wyrosl?

Witam serdecznie
robiola 1 proszę napisz jak zakończyła się sprawa z pozostałym zębem mlecznym, czy po wypadnięciu wyrósł ząb stały? Ja mam podobny problem (mój pupil :-) ). Jeden ząb mleczny wypadł mu dużo póżniej od pozostałych i do dnia dzisiejszego (ma 9 m-cy) nie wyrósł ząb stały. Jest to jedyny stały ząb jaki mu nie wyrósł. Czy nie ma juz nadzieji, że będzie miał pełne uzębienie? Co moze być tego Przyczyną? Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu