Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Grudkowe zapalenie...
Autor Wiadomość
patuś 

Mój labrador: FIDO
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-01-22, 20:14   

my przemywamy oczka takim naparem :) choć słyszałam, że jeszcze jest w żelu , ale ja wole napar wtedy na watke i lepiej przemyje oczka :)

FIDO urodzony 26.05.2010 r.

JoasiaiLuna 
Czarne 100% miłości

Mój labrador: Luna
Wysłany: 2011-01-22, 21:36   

Cytat:
u mojego wygląda to tak:
U mojej oczy podobnie się mają :( Smutne i zaczerwienione :( Ehh nie ma co po weekendzie jadę z nią do weta.

patuś 

Mój labrador: FIDO
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-01-23, 06:39   

JoasiaiLuna napisał/a:
U mojej oczy podobnie się mają :( Smutne i zaczerwienione :( Ehh nie ma co po weekendzie jadę z nią do weta.

no własnie dlatego się zapytałam weta i stwierdził zapalnenie i dał maść, ale o zabiegu też wspominał :(

FIDO urodzony 26.05.2010 r.

JoasiaiLuna 
Czarne 100% miłości

Mój labrador: Luna
Wysłany: 2011-01-23, 10:26   

Sam zabieg nie jest jakiś przerażający. Tylko wygląd oczu zaraz po zabiegu jest masakryczny. Lunie się złożyło kilka zabiegów, bo miała sterylizację i usuwanie 3-ciej powieki za jednym razem, później doszedł jeszcze hotspot :/
Ale widzę że muszę się wybrać z nią po kropelki.

Marshallowa 

Mój labrador: Marshall
Wysłany: 2011-10-12, 18:25   

Marszal miał zaczerwienione oczy i nasz wet przepisał kropelki na zapalenie spojówek, ale po ich odstawieniu problem wrócił. Teraz poszliśmy do innego weta, który stwierdził, że to grudkowe zapalenie trzeciej powieki i zalecił zabieg. Myślałam, że ma rację, bo skrytykował tamtego weterynarza, ale teraz myślę, że może faktycznie poczekać (Marszal ma 9 miesięcy), chociaż lekarz nic nie mówił o tym, że taki problem sam mija.

Palinka 

Mój labrador: Moris
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-10-12, 18:44   

My stosowaliśmy taką maść, chyba Atecortin, ale problem ciągle powracał. Praktycznie w kółko trzeba było ślepka czymś smarować. Kilka miesięcy temu Moris musiał mieć szytą mordkę, więc ,,przy okazji" zdecydowałam się na zabieg i od tego czasu jest spokój :jupi: Nam zabieg pomógł, ale inny wet też nam go odradzał i twierdził, że grudki i tak się pojawią.

Ania i Bartek 

Mój labrador: Nala
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2013-01-04, 14:14   

Byliśmy u weterynarza i stwierdził właśnie grudkowe zapalenie u Nalki. Zapisał krople Maxitrol do stosowania przez 2 tyg. Czy ktoś z Was stosował ten środek? Wet też przestrzegał, że jak to nie pomoże to zostaje zabieg. Mam nadzieję, że nie będzie to konieczne, ale jeśli tak to może też zrobimy to za jednym zamachem z prześwietleniem stawów, bo też to mamy w planach.

bartek22 
rajan

Mój labrador: Rajan ,Ziller
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2014-01-26, 15:37   

Zill też ma grudkowe zapalenie 3 powieki i tez wet radzi zrobiczabieg przy RTG stawow.

Axelka 

Mój labrador: AXA, ORI
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-01-26, 16:30   

My też się borykaliśmy z grudkowym zapaleniem u Axy. Stisowaliśmyco chwila różnego rodzaju krople. Efekt poprawt był krótkotrwały.
Przy okazji sterylizacji w listopadzie miała zabieg na oczka. Jak na razie jest wszystko ok, ale zostaliśmy uprzedzeni, że może to nawracać.

subtocu 

Mój labrador: Limek
Wysłany: 2016-09-30, 12:59   

Jaki to zabieg? Mój ma grudkowe zapalenie + zatkane kanały łzowe. Też miał zabieg, ale pomógł na 2 tygodnie. Co konkretnie miała robione? Widzę, że jesteś z Gdańska. Gdzie konkretnie to robiliście?

Odpowiedz do tematu